انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1021 100 1

ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی

ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی در دانشنامه ویکی پدیا

ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی
ارتفاع سنجی بر پایهٔ فشارسنجی به وسیلهٔ سنجش فشار هوای حاکم بر مکان اندازه گیری انجام می شود. بر خلاف ارتفاع سنجی مثلثاتی یا دیگر روش های ارتفاع سنجی این روش چندان دقیق نیست، ولی خیلی سریع و کم هزینه تر است. ابزاری که برای این نوع ارتفاع سنجی به کار می رود ارتفاع سنج یا آلتیمتر نام دارد. مهم ترین کاربردهای این نوع ارتفاع سنجی عبارتند از:
کوه نوردی، پیاده گردی، ورزش جهت یابی: ارتفاع سنج هایی که برای این مقاصد به کار می روند فشارسنج های انروئید هستند که به جای فشار هوا ارتفاع از سطح دریا را نشان می دهند. نشانگر این ابزار هر هزار متر یک بار می چرخد. کیلومترشمار در یک پنجرهٔ کوچک نشان داده می شود که حیطهٔ اندازه گیری معمول آن ۵ تا ۸ کیلومتر است. در صورتی که نقطهٔ شناسایی یا فشار سطح دریا (زمین واره) به درستی در آن تنظیم شود دارای دقتی از ۲ تا ۲۰ متر خواهد بود.
ژئودزی، ناوبری: ابزاری که برای این مقاصد به کار می رود مانند ابزار مورد پیشین است، ولی با دقت بیشتر. این ابزار با اندازه گیری دما یا فشار کار می کند و دقت آن چند دسیمتر و در شرایط آب و هوایی ثابت حتی ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر است.
برای هر دو کاربرد ارتفاع سنج های دیجیتال کاربرد بیشتری دارند. ارتفاع سنج های دیجیتال دارای منوی برنامه بوده و اختلاف ارتفاع، ماگزیمم عددی یا طول زمان ویژگی های ارتفاع را نیز نشان می دهند.
ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی در هوانوردی
ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی در هوانوردی (QNH) گونه ای از ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی است و روشی است برای تعیین ارتفاع در هوانوردی. این روش برای تعیین ارتفاع مطلق روشی غیردقیق است، ولی برای تعیین ارتفاع پرواز نسبت به دیگر هواگردها و تعیین سطح پرواز بسنده می باشد.
برای اندازه گیری فشار هوا روش های گوناگونی در هوانوردی به کار می رود که تا اندازه ای این روش ها با روش هایی که در هواشناسی به کار می روند تفاوت دارد.
ارتفاع سنج ها فشارسنج هایی هستند که فشار هوا را در شرایط استاندارد دما و فشار در ارتفاع مورد نظر نشان می دهند.
برای این که نابرابری فشار هوای محلی را که دائماً به وسیلهٔ مناطق پرفشار و کم فشار در اتمسفر پدید می آیند بتوان تصحیح کرد باید نشان صفر ارتفاع سنج بارومتریک به وسیلهٔ کاربر تغییر کند. تنظیم این نشان صفر و همچنین استانداردسازی اساسی فشارسنج با استناد بر جو استاندارد بین المللی پدید می آید که به وسیلهٔ مقررات فنی در همه جای جهان تعیین می گردد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی   • مفهوم ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی   • تعریف ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی   • معرفی ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی   • ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی چیست   • ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی یعنی چی   • ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی
کلمه : ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی
اشتباه تایپی : hvjthu sk[d fv ~hdi tahvsk[d
عکس ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی : در گوگل


آیا معنی ارتفاع سنجی بر پایه فشارسنجی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )