برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1344 100 1

ارگانیک

/'orgAnik/

برابر پارسی: اندام وار

معنی ارگانیک در فرهنگ معین

ارگانیک
(اُ) [ فر. ] ( ص .) ۱ - اندامی ، عضوی ، مربوط به اندام . ۲ - آلی (شیمی ).

ارگانیک در دانشنامه ویکی پدیا

ارگانیک
معانی تعریف شده برای کلمه ارگانیک بر اساس کاربرد آن به عنوان صفت یا اسم بیان می شود و برای هر یک، مثال ارائه می شود.نبو
ریشه این لغت به زبان انگلیسی میانه بازمی گردد. کلمه یونانی (به لاتین: organikos) در دهه ۱۵۱۰ میلادی به معنای عضو یا ابزار بکاررفته است. معنای آن به عنوان "موجوات زنده ارگانیزه" نخستین بار در سال ۱۷۷۸ میلادی ثبت شده است. معنای آن به عنوان "بدور از کود و آفت کش شیمیایی در سال ۱۸۳۱ میلادی به ثبت رسیده است.
ماده ارگانیک در خاک توسط کرم های خاکی شکسته می شود.
خاکی که به لحاظ ماده ارگانیک قوی باشد، مواد مغذی بیشتری تولید می کند.
ارگانیک (۲۰۰۱) سومین آلبوم از رابرت مایلز است. این آلبوم را که او به طور مستفل بعد از خاتمه دادن به فعالیت شرکت آهنگ سازی خود، آن را تهیه و ضبط کرده بود، استایلی بسیار متفاوت نسبت به دو آلبوم پیشینش داشت.
ارگانیک (۲۰۰۱) سومین آلبوم از رابرت مایلز است. این آلبوم را که او به طور مستفل بعد از خاتمه دادن به فعالیت شرکت آهنگ سازی خود، آن را تهیه و ضبط کرده بود، استایلی بسیار متفاوت نسبت به دو آلبوم پیشینش داشت.
رابرت مایلز - Keyboard (از ۱ تا ۱۲)
پول فالون -bass guitar (از ۱ تا ۲، ۴ تا ۸)
نیتین ساهنی - گیتار برقی (۴، ۷)و nylon guitar (۶)
بیل لاسول - fretless bass (از ۹ تا ۱۲)
چیانی تریویسان - گیتار برقی (۲)
تیلور مید - acoustic bass (۳، ۹)
تریلوک گورتو - طبل و ضربت ها (۹ تا ۱۲)
مارک گیلمور - طبل (۱، ۴، ۶ تا ۷)
نینا می راندا - صدا (۳)
دروبا گاش - sarangi (۳، ۹، ۱۲)
The London Session Orchestra - ۲۰-piece strings (on ۱, ۴, ۶)
ارگانیک در تابستان ۱۹۹۹ در Can Maresa در ایبیزیای اسپانیا تصنیف و ترکیب شد. سپس در طی ۱۷ ماه در استودیوهای Muchmoremusic لندن در طی سال های ۲۰۰۰ نا ۲۰۰۱ کار میکس کردن این آهنگ ها انجام گرفت. این آلبوم توسط خود رابرت ما ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارگانیک را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

محدثه
زیستی(organic):در کشاورزی که محصولات طبیعی و بدون سم و کود شیمیایی تولید میشود.
آرشام
خالص،بدون کود و سم
محمد علی رجبی
به محصولات بدون کود و سم گفته میشود ارگانیک
شهریار آریابد
پیزیو،زیست پایه ، بن زیست ، به فرآورده هایی گفته میشود که زیست پایه بوده و از هرگونه آلایش ناسازگار با زیست انسانی بدور می باشند.
یاسمن
محصولات دست نخورده و طبیعی
زهره
اُرگانیک به معنی آلی است و شامل محصولاتی می شود که تولید آن ها با استفاده از ترکیبات آلی و معدنی در طبیعت صورت گرفته است. در تولید این محصولات در صورت ضرورت از کود و سم نیز استفاده می شود اما تنها بخش کمی از ترکیبات کود و سم اجازه استفاده در کشت ارگانیک را دارا هستند. سموم مورد استفاده معمولا طبیعی است و خاصیت پیشگیری کننده از بیماری و افزایش دهنده مقاومت گیاه را دارد و کودهای استفاده شده معدنی است. ضمن اینکه در صورت استفاده از سم و کود باید زمانی سپری شود تا باقیمانده این ترکیبات در گیاه به حد مجاز برسد.
هیرو
به محصولات یا مواد طبیعی میگن که بدون دخالت شیمیایی انسان به دست اومده
(طبیعی)
نیازعلی شمس
با سپاس از دیدگاههای بسیار خوب پارسی دوستان گرانمایه
معین
(اُ) [ فر. ] ( ص .) 1 - اندامی ، عضوی ، مربوط به اندام . 2 - آلی (شیمی ).
اگر بگوییم میوه اندامی درست نیست،پس باید همان زیستی را به کار بست
بادرود
جواد
طبیعی
مهسا
خالص
مهدی شمسی
"گرافیک ارگانیک"
شیوه ای از گرافیک که طراح گرافیک ارگانیک با نگاه به قوانین نظام هستی و طبیعت با عناصر طبیعی تصویر می سازد و نقش ایجاد می کند.
مریم گ
در واقعا همون خالص و طبیعی بودن و میرسونه
امراله مهماندوست
۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از95% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از 95% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج ازشهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
۲- آرزوی اینجانب از تاریخ 1370/12/22 تا تاریخ 1376/07/30 که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ 1376/08/01 تا تاریخ 1388/12/12 که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ 1388/12/13 تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.
دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ارگانیک   • ارگانیک در معماری   • محصولات ارگانيك   • محصولات آرایشی ارگانیک   • ارگانیک یعنی چه   • فروشگاه محصولات ارگانیک در تهران   • ارگانیک چیست   • فروشگاه مواد غذایی ارگانیک   • مفهوم ارگانیک   • تعریف ارگانیک   • معرفی ارگانیک   • ارگانیک یعنی چی  

توضیحات دیگر

معنی ارگانیک
کلمه : ارگانیک
اشتباه تایپی : hv'hkd;
آوا : 'orgAnik
نقش : اسم
عکس ارگانیک : در گوگل

آیا معنی ارگانیک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )