برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1160 100 1

از فرات تا فرات

از فرات تا فرات در دانشنامه اسلامی

از فرات تا فرات
فرات تا فرات، مجموعه مقالات و تحلیل هایی است که توسط محققان حوزوی در همایشی که توسط مرکز تخصصی مهدویّت برگزار گردیده، نوشته شده است:
مجموعه حاضر(دو مجلد)، در پاسخ به اقبال چشم گیر مخاطبان به کتب و مقالات پیشین بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) طبع و منتشر شده است.
مقالات مربوط به فراخوان مرکز تخصصی مهدویّت در 1385 می باشد.
میان عاشورا و انتظار پیوندی ناگسستنی است. ارتباط عاشورا و مهدویّت و انتظار و تاثیر فرهنگی این دو ایده بنیادین شیعی در ایجاد تحوّلات ساختاری و اساس فکر بشری دیر زمانی است که افکار اندیشمندان و بزرگان را به خود مشغول داشته است. به همین جهت در این دو مجلد طی بیست مقاله به تشریح این پیوند و ارتباط از مناظر و ابعاد مختلف پرداخته شده است.
مجلد اوّل با مقاله آیت الله رضا استادی که به بازخوانی بررسی گونه های برخورد با نهضت عاشورا و انتظار می پردازد، آغاز می شود. ایشان معتقدند، دو گونه می توان با مساله پاس داشت عاشورا برخورد نمود: یکی عزاداری کردن و لعن و نفرین بر ظالمان فرستادن. این روش، اگر چه خوب و ارزشمند است؛ ولی روش کامل و درستی به شمار نمی آید، بلکه زمانی این عزاداری و زنده داشت، می تواند تاثیرگذار باشد که بتواند خط فکری صحیح را زنده نگه دارد و بستری را برای تحقق وعده الهی که همانا تحقق حکومت جهانی مهدوی است، فراهم آورد. در ادامه مقالات این مجلد از زوایای مختلف، به سلوک عاشورای نهضت حسینی و تا خیمه مهدی، عاشورا و انتظار در یک نگاه، نکاتی پیرامون عاشورا و انتظار، راه سبز و سرخ، عزّت در آینه عاشورا و انتظار، یاران حسینی، منتظران مهدوی، یاران امام حسین(ع)، الگوی یاران امام مهدی(عج) و جایگاه عناصر مکتبی در دو نهضت عاشورا و انتظار بحث شده است.
فرات تا فرات، مجموعه مقالات و تحلیل هایی است که توسط محققان حوزوی در همایشی که توسط مرکز تخصصی مهدویت برگزار گردیده، نوشته شده است.
مجموعه حاضر (دو مجلد)، در پاسخ به اقبال چشم گیر مخاطبان به کتب و مقالات پیشین بنیاد حضرت مهدی موعود عجّل الله فرجه الشریف طبع و منتشر شده است. مقالات مربوط ب ...

ارتباط محتوایی با از فرات تا فرات

از فرات تا فرات را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی از فرات تا فرات   • مفهوم از فرات تا فرات   • تعریف از فرات تا فرات   • معرفی از فرات تا فرات   • از فرات تا فرات چیست   • از فرات تا فرات یعنی چی   • از فرات تا فرات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی از فرات تا فرات
کلمه : از فرات تا فرات
اشتباه تایپی : hc tvhj jh tvhj
عکس از فرات تا فرات : در گوگل

آیا معنی از فرات تا فرات مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )