انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 996 100 1

از فرات تا فرات

از فرات تا فرات در دانشنامه اسلامی

از فرات تا فرات
فرات تا فرات، مجموعه مقالات و تحلیل هایی است که توسط محققان حوزوی در همایشی که توسط مرکز تخصصی مهدویّت برگزار گردیده، نوشته شده است:
مجموعه حاضر(دو مجلد)، در پاسخ به اقبال چشم گیر مخاطبان به کتب و مقالات پیشین بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) طبع و منتشر شده است.
مقالات مربوط به فراخوان مرکز تخصصی مهدویّت در 1385 می باشد.
میان عاشورا و انتظار پیوندی ناگسستنی است. ارتباط عاشورا و مهدویّت و انتظار و تاثیر فرهنگی این دو ایده بنیادین شیعی در ایجاد تحوّلات ساختاری و اساس فکر بشری دیر زمانی است که افکار اندیشمندان و بزرگان را به خود مشغول داشته است. به همین جهت در این دو مجلد طی بیست مقاله به تشریح این پیوند و ارتباط از مناظر و ابعاد مختلف پرداخته شده است.
مجلد اوّل با مقاله آیت الله رضا استادی که به بازخوانی بررسی گونه های برخورد با نهضت عاشورا و انتظار می پردازد، آغاز می شود. ایشان معتقدند، دو گونه می توان با مساله پاس داشت عاشورا برخورد نمود: یکی عزاداری کردن و لعن و نفرین بر ظالمان فرستادن. این روش، اگر چه خوب و ارزشمند است؛ ولی روش کامل و درستی به شمار نمی آید، بلکه زمانی این عزاداری و زنده داشت، می تواند تاثیرگذار باشد که بتواند خط فکری صحیح را زنده نگه دارد و بستری را برای تحقق وعده الهی که همانا تحقق حکومت جهانی مهدوی است، فراهم آورد. در ادامه مقالات این مجلد از زوایای مختلف، به سلوک عاشورای نهضت حسینی و تا خیمه مهدی، عاشورا و انتظار در یک نگاه، نکاتی پیرامون عاشورا و انتظار، راه سبز و سرخ، عزّت در آینه عاشورا و انتظار، یاران حسینی، منتظران مهدوی، یاران امام حسین(ع)، الگوی یاران امام مهدی(عج) و جایگاه عناصر مکتبی در دو نهضت عاشورا و انتظار بحث شده است.
فرات تا فرات، مجموعه مقالات و تحلیل هایی است که توسط محققان حوزوی در همایشی که توسط مرکز تخصصی مهدویت برگزار گردیده، نوشته شده است.
مجموعه حاضر (دو مجلد)، در پاسخ به اقبال چشم گیر مخاطبان به کتب و مقالات پیشین بنیاد حضرت مهدی موعود عجّل الله فرجه الشریف طبع و منتشر شده است. مقالات مربوط به فراخوان مرکز تخصصی مهدویت در ۱۳۸۵ می باشد.
ساختار مجلدات
میان عاشورا و انتظار پیوندی ناگسستنی است. ارتباط عاشورا و مهدویت و انتظار و تاثیر فرهنگی این دو ایده بنیادین شیعی در ایجاد تحولات ساختاری و اساس فکر بشری دیر زمانی است که افکار اندیشمندان و بزرگان را به خود مشغول داشته است. به همین جهت در این دو مجلد طی بیست مقاله به تشریح این پیوند و ارتباط از مناظر و ابعاد مختلف پرداخته شده است.
گزارش محتوا
مجلد اول با مقاله آیة الله رضا استادی که به بازخوانی بررسی گونه های برخورد با نهضت عاشورا و انتظار می پردازد، آغاز می شود. ایشان معتقدند، دو گونه می توان با مساله پاس داشت عاشورا برخورد نمود: یکی عزاداری کردن و لعن و نفرین بر ظالمان فرستادن. این روش، اگر چه خوب و ارزشمند است؛ ولی روش کامل و درستی به شمار نمی آید، بلکه زمانی این عزاداری و زنده داشت، می تواند تاثیرگذار باشد که بتواند خط فکری صحیح را زنده نگه دارد و بستری را برای تحقق وعده الهی که همانا تحقق حکومت جهانی مهدوی است، فراهم آورد. در ادامه مقالات این مجلد از زوایای مختلف، به سلوک عاشورای نهضت حسینی و تا خیمه مهدی، عاشورا و انتظار در یک نگاه، نکاتی پیرامون عاشورا و انتظار، راه سبز و سرخ، عزت در آینه عاشورا و انتظار، یاران حسینی، منتظران مهدوی، یاران امام حسین علیه السّلام ، الگوی یاران امام مهدی عجّل الله فرجه الشریف و جایگاه عناصر مکتبی در دو نهضت عاشورا و انتظار بحث شده است. مجلد دوم با مقاله آیت الله حائر شیرازی آغاز می شود. عاشورا و انتظار بر مبنای فطرت الهی بشر تحقق یافته و اهداف این دو قیام برای شکوفا ساختن استعدادهای فطری انسان هاست. در ادامه مقالات این مجلد از زوایای مختلف پیرامون اهداف انقلاب حسینی و مهدوی، حق و باطل ، درس های عاشورا و انتظار، نقش زن در این دو قیام و بررسی سندی زیارت ناحیه مقدسه و پیوند شخصیتی امام حسین علیه السّلام و حضرت مهدی عجّل الله فرجه الشریف بحث شده است.
گزارش وضعیت
...

ارتباط محتوایی با از فرات تا فرات

از فرات تا فرات را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی از فرات تا فراتنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی از فرات تا فرات   • مفهوم از فرات تا فرات   • تعریف از فرات تا فرات   • معرفی از فرات تا فرات   • از فرات تا فرات چیست   • از فرات تا فرات یعنی چی   • از فرات تا فرات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی از فرات تا فرات
کلمه : از فرات تا فرات
اشتباه تایپی : hc tvhj jh tvhj
عکس از فرات تا فرات : در گوگل


آیا معنی از فرات تا فرات مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )