انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1082 100 1

اساطیر روم

اساطیر روم در دانشنامه ویکی پدیا

اساطیر روم
اساطیر روم، به مجموعه ای از روایات سنتی اطلاق می شود که در اصل به افسانه های سرچشمه گرفته از رم باستان و سیستم مذهبی این سرزمین، ارتباط دارند و به همان شیوه در ادبیات و هنرهای تجسمی رومیان تجلی یافته اند. «اساطیر روم» همچنین ممکن است به مطالعات مدرنی اشاره داشته باشد که ضمن پرداختن به موارد پیش گفته، موضوعات مرتبط و مشابه آن را، در هنر و ادبیات سایر فرهنگ ها در هر دوره، نشان بدهند.
ژوپیتر رومی، با زئوس یونانی
نپتون رومی، با پوزئیدون یونانی
مارس رومی، با آرس یونانی
آپولون رومی، با آپولو یونانی
وولکان رومی، با هفائستوس یونانی
مرکوری رومی، با هرمس یونانی
مطالعهٔ پیرامون اسطوره های روم، بخاطر تأثیرگذاری و نفوذ اولیهٔ دین و مذهب یونانی و خدایان و اساطیر یونان، بر تمدن شبه جزیره ایتالیا، در طی دوران ماقبل تاریخی رم، ممکن است تا حدودی پیچیده به نظر برسد. این پیچیدگی، بعدها و با تقلید آگاهانه و عمدی نویسندگان رومی از الگو و مدل ادبی یونانی، به اوج خود رسید و این نویسندگان روایات مربوط به خدایان یونانی را از اساطیر یونان وام گرفتند و آنان را به عنوان همتایان رمی اساطیر یونان، در پانتئون خدایان سرزمین خود قرار دادند. اسطوره ها و افسانه های رومی در دوران های نخست، با مذهب اتروسکی ها نیز، ارتباطی پویا داشته اند، که البته این ارتباط در مقایسه با ارتباط موجود میان اساطیر روم با اساطیر یونان، کمتر مستند می باشد.
از حدود ۱۵۰۰ پیش از میلاد، اقوام ایتالیایی کم کم در شبه جزیرهٔ حاصلخیز ایتالیا ساکن شدند. گرچه اغلب آن ها کشاورز بودند، اما ناگزیر شدند تقریباً به طور دایم با غارتگران شمال بجنگند. روم تأسیس شده بود، اما چهره آرمانی کشاورز-سرباز مصمم، با نظم و وظیفه شناس در اینجا ریشه داشت و رومیان و دیدگاهی که آنان در طول تاریخ برای دین خود تقبل کردند، الهام می بخشید.
در سدهٔ ۸ پیش از میلاد، دو گروه جدید از مردم کم کم در شبه جزیرهٔ ایتالیا ساکن شدند. یونانی ها اجتماعاتی معروف به ماگنا گرسیا «Magna Graecia» در طول سواحل جنوبی تشکیل داده بودند، در حالی که در مرکز ایتالیا قومی با خاستگاه نامشخص به نام اتروسک ها برآمدند. در حدود همان ایام، لاتینی های ایتالیایی و سابین ها در جنوب تیبر در تپه های آلبانی، در اطراف منطقه ای می زیستند که بعدها به شهر رُم بدل شد. این خانواده و تبار در محور فعالیت های دینی برای این جوامع کوچک کشاورزی قرار داشتند و ندانسته بوته آزمایش دین بعدی رومیان گردیدند. به هر حال، آشکار است که آن ها در انزوا نمی زیستند و با قبایل ایتالیایی مجاور و با تمدن های پیشرفته تر اتروسکی و یونان شمالی و جنوب مراوده داشتند.
عکس اساطیر روم


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اساطیر روم

اساطیر روم را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

علی سیریزی ٢٢:٤٦ - ١٣٩٨/٠٤/٢٠
اساطیر روم، به مجموعه‌ای از روایات سنتی اطلاق می‌شود که در اصل به افسانه‌های سرچشمه گرفته از رم باستان و سیستم مذهبی این سرزمین، ارتباط دارند و به همان شیوه در ادبیات و هنرهای تجسمی رومیان تجلی یافته‌اند.
اساطیر روم همچنین ممکن است به مطالعات مدرنی اشاره داشته باشد که ضمن پرداختن به موارد پیش گفته، موضوعات مرتبط و مشابه آن را، در هنر و ادبیات سایر فرهنگ‌ها در هر دوره، نشان بدهند.
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اساطیر روم   • مفهوم اساطیر روم   • تعریف اساطیر روم   • معرفی اساطیر روم   • اساطیر روم چیست   • اساطیر روم یعنی چی   • اساطیر روم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اساطیر روم
کلمه : اساطیر روم
اشتباه تایپی : hshxdv v,l
عکس اساطیر روم : در گوگل


آیا معنی اساطیر روم مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )