انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1093 100 1

اسالم

/'asAlem/

معنی اسالم در لغت نامه دهخدا

اسالم. [ اَ ل َ ] (اِخ )ناحیه ایست در گیلان از بلوکات طوالش. حدّ شمالی آن گرگانرود، حد جنوبی طالش دولاب ، حد شرقی بحر خزر و حد غربی خلخال. و آن در کنار راه رشت به آستارا میان امیرمحله و کیکاربیشه در 94500 گزی رشت است. طول این ناحیه 35 هزارگز و عرض 11 هزارگز است و آن ناحیه ایست کوهستانی. مرکز آن دیگه سرا و جمعیت در حدود 1200 خانوار است. عده ٔ قراء 22، مساحت 9 فرسنگ ، مرکز آلالان.

اسالم. [ اَ ل ِ ] (اِخ ) یکی از کوههای سراة که بنوقسربن عبقربن انماربن نزار بدانجا فرودآمدند و اعم ّ اشهر آنست که آن قسر است و نام وی مالک بن عبقربن انماربن اراش بن عمروبن الغوث بن نیت بن مالل بن زیدبن کهلان بن سبأبن یشجُب بن یعرب بن قحطان است. (معجم البلدان ).

معنی اسالم به فارسی

اسالم
یکی از کوههای سراه

اسالم در دانشنامه ویکی پدیا

اسالم
اَسالِم یکی از شهرهای استان گیلان در شمال ایران است. این شهر با جمعیت ۱۰٬۷۲۰ نفر مرکز بخش اسالم شهرستان تالش است. در دوره هایی نیز این شهر مرکزیت شهرستان تالش را داشته است.اسالم در ۵ کیلومتری مرکز تالش (هشتپر) واقع است.
بخشی از طبیعت زیبای اسالم لوکیشن فیلم پرهزینه «حضرت سلیمان» بود تا شهر مشهور «اورشلیم» را به بیننده نشان بدهد.
ناورود از این شهر می گذرد، آن را به دوبخش تقسیم می کند و پس از طی چند کیلومتر به دریای خزر می ریزد. صنایع دستی (گلیم و سفال)، فراورده های دامی، چوب و کاغذ این ناحیه شهرت فرامنطقه ای دارد. در پیرامون این شهر گردشگاه های فراوانی وجود دارد از جمله ساحل و پارک جنگلی گیسوم، مسیر رؤیایی اسالم به خلخال و منزل جلال ال احمد و… اشاره کرد. مردم این ناحیه به زبان تالشی صحبت می کنند.
==جاده اسالم به خلخال این مسیر ۷۰ کیلومتری از اسالم به سمت خلخال ادامه دارد. نصف مسیر جنگل و نصف مسیر نیز ییلاقات تالش می باشد. نام برخی از مکانهای محلی این مسیر که برخی از مناطق استان گیلان هستند، عبارتند از 1-خرجگیل ۲-شرشر ۳-یالَ پیچ (پیچ بزرگ)۴- شوندَوْل ۵- معدن ۶- وَرگَه دَرَه ۷- اسب بونی ۸- مَتَش ۹- لَرزَره ۱۰- چَرَه سو ۱۱- کرمان ۱۲-گردنه معروف الماس ۱۳- مجره ۱۴- خوجین.
مسیر پیچ در پیچی که اسالم و خلخال را در دو استان اردبیل و گیلان به هم متصل می کند، یکی از زیباترین جاده های ایران است. .
عکس اسالم
اسالم دشت، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر در استان مازندران ایران.
این روستا در دهستان سخت سر قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۴ نفر (۶خانوار) بوده است.
اوله کری اسالم، روستایی از توابع بخش اسالم شهرستان طوالش در استان گیلان ایران است.
فهرست روستاهای ایران
این روستا در دهستان اسالم قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۴۷ نفر (۲۰۳خانوار) بوده است.
بخش اسالم یکی از بخش های شهرستان طوالش در استان گیلان در شمال ایران است.
بخش اسالم
دهستان اسالم
دهستان خاله سرا
دهستان خرجگیل
شهر: اسالم
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش اسالم شهرستان طوالش در سال ۱۳۹۵ برابر با ۴۲٬۲۱۹ نفر بوده است.
دهستان اسالم نام دهستانی در بخش اسالم شهرستان طوالش، استان گیلان در ایران است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۰۲۲۶ نفر (۴۷۶۵ خانوار) بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اسالم در دانشنامه آزاد پارسی

اَسالِم
شهری در استان گیلان، شهرستان طوالش، و مرکز اداری بخش اسالم. با ارتفاعی حدود ۷۰ متر، در سرزمینی تپه ماهوری، در ۹ کیلومتری جنوب شرقی هشتپر، ۴کیلومتری ساحل دریای خزر، سر راه هشتپر به رشت و بندر انزلی، قرار دارد. اقلیم آن معتدل و مرطوب است. جمعیت آن ۳,۳۶۰نفر است (۱۳۸۵).

ارتباط محتوایی با اسالم

اسالم را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• فاصله تهران تا اسالم   • شهر اسالم   • اسالم کجاست   • روستاهای اسالم   • نقشه اسالم   • جاده اسالم به خلخال کجاست؟   • هتل اسالم   • هتل در جاده اسالم به خلخال   • معنی اسالم   • مفهوم اسالم   • تعریف اسالم   • معرفی اسالم   • اسالم چیست   • اسالم یعنی چی   • اسالم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اسالم
کلمه : اسالم
اشتباه تایپی : hshgl
آوا : 'asAlem
نقش : اسم خاص مکان
عکس اسالم : در گوگل


آیا معنی اسالم مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )