برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1288 100 1

اسبچه

اسبچه در دانشنامه ویکی پدیا

اسبچه
اسبچه یا پونی، اسبی کوچک است. بسته به نژاد و قد، اسبچه ممکن است اسبی با ارتفاعی حدوداً برابر جدوگاه یک اسب بالغ باشد، یا اسبی کوچک با هیکلی خاص.
Budiansky, Stephen. The Nature of Horses. Free Press, 1997. ISBN 0-684-82768-9
Siegal, Mordecai, ed. Book of Horses: A Complete Medical Reference Guide for Horses and Foals, (By members of the faculty and staff, University of California, Davis, School of Veterinary Medicine.) Harper Collins, 1996.
درواقع اسبچه ها اسب های کوچک جثه ای هستند که قد آن ها کمتر از ۱٫۵ متر است. اما این به این معنا نیست که هر اسبی که قدش کوتاه است اسبچه به حساب می آید. اسبچه ها اعضای نژاد خاصی از اسب ها به شمار می روند.
نژاد اسبچه انواع گوناگونی در سرتاسر جهان دارد. در نمایشگاه ها معمولاً اسبچه ها را برحسب قدشان به سه دسته تقسیم می کنند: تا ۱٫۲ متر، تا ۱٫۳۴ متر، و تا ۱٫۴ متر.
این اسبچه ها همانهایی هستند که اکثر مردم با شنیدن اسم اسبچه آن ها را در ذهنشان مجسم می کنند. این اسبچه ها واقعاً ریزجثه هستند و قدشان معمولاً ۱و۱ متر است. این نوع اسبچه دارای رنگ های مختلفی نیز هست.
عکس اسبچه
اسبچه اِکسمور (به انگلیسی: Exmoor Pony) قدیمی ترین، ابتدایی ترین و در عین حال خالص ترین نژاد اسبچه های بومی جزایر بریتانیا است و یکی از نژادهای اسبچه های کوهی و خلنگزاری این کشور به شمار می رود. امروزه نیز می توان هنوز برخی از این اسبچه ها را به صورت گله هایی نیمه وحشی در خلنگزارهای اکسمور واقع در دوون، سامرست در جنوب غربی انگلستان مشاهده نمود.
اسبچه شتلند (به انگلیسی: Shetland pony) یا به اختصار شتلند، نژادی کوچک ولی قوی هیکل از اسبچه ها می باشد که بسیار باهوش بوده و پاهایی کوتاه و یال و دمی بلند دارد و نخستین بار در شتلند اسکاتلند پرورش داده شده است.
اسبچه شتلند به دلیل کو ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اسبچه

اسبچه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اسبچه   • مفهوم اسبچه   • تعریف اسبچه   • معرفی اسبچه   • اسبچه چیست   • اسبچه یعنی چی   • اسبچه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اسبچه
کلمه : اسبچه
اشتباه تایپی : hsf]i
عکس اسبچه : در گوگل

آیا معنی اسبچه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )