برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1311 100 1

استراتژی خروج

استراتژی خروج در دانشنامه ویکی پدیا

استراتژی خروج
استراتژی خروج یک مفهوم کلیدی در برنامه ریزی است و تقریباً در مورد هر پروژه ای مستقل از موضوع پروژه تعریف می شود. برای حصول موفقیت در هر کاری شغل، تحصیل، سفر، پیوند، جدایی، و هر چیز دیگری باید بدانیم استراتژی خروج ما چیست. آیا راه بازگشت داریم؟
Exit Strategy استراتژی خروج
شناگران پیش از آنکه در یک مسیر طولانی شنا کنند، راه بازگشت به نقطه شروع را هم در نظر می گیرند. حتی وقتی مغازه می رویم تا لباس یا چیز دیگری بخریم ابتدا باید خاطرجمع باشیم که می توانیم در صورت لزوم پس بدهیم. داشتن انتخاب خروج از یک تصمیم نقش مهمی در تصمیم گیری دارد.
بعد از لشگرکشی به عراق و افغانستان، وقتی مهاجمین به مشکلات بزرگ افتادند، ذکر و فکرشان، استراتژی خروج بود و دیدیم در عراق سیاست آمریکا تغییر کرد و استراتژی خروج کلید خورد. در افغانستان نیز استراتژی خرو ج در دستور کار رهبران ایالات متحده است. در همه جنگها، فرماندهان ضمن طرح حمله، فکر عقب نشینی و خروج از صحنه عملیات را هم می کنند. استراتژی خروج خودش یک علم است.
فقط جنگ نیست که احتیاج به استراتژی خروج دارد، هر کاری از زدن یک شرکت گرفته تا پیوند با یک گروه سیاسی و حتی رفتن به یک آسمانخراش، لازم است راه در رو آن را هم بشناسیم وگرنه در شرایط خطیر با مشکل روبرو می شویم. برای همین در بیشتر ساختمانهای عمومی علامت استراتژی خروج را به دیوار می زنند و زیر آن نقشه ای از ساختمان و مسیرهای خروجی به نحوی ترسیم شده که توجه حاضران در آن مکان را جلب کند. هدف آن است که اگر سانحه ای مثل آتش سوزی رخ داد همه بتوانند راه گریز پیدا کنند.
«استراتژی خروج» (انگلیسی: Exit Strategy (film)) فیلمی در ژانر کمدی رمانتیک است که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به کوین هارت اشاره کرد.
۱۰ فوریه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-02-۱۰)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

استراتژی خروج را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی استراتژی خروج   • مفهوم استراتژی خروج   • تعریف استراتژی خروج   • معرفی استراتژی خروج   • استراتژی خروج چیست   • استراتژی خروج یعنی چی   • استراتژی خروج یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی استراتژی خروج
کلمه : استراتژی خروج
اشتباه تایپی : hsjvhjCd ov,[
عکس استراتژی خروج : در گوگل

آیا معنی استراتژی خروج مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )