انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 953 100 1

استپ

/'estep/

معنی استپ در لغت نامه دهخدا

استپ. [اِ ت ِ ] (فرانسوی ، اِ) (از روسی استپژ ) نامی که روسها به هر جلگه ٔ وسیع گیاه ناک اروپا و آسیا دهند.

معنی استپ به فارسی

استپ
( اسم ) زمین مسطح و پهناور علفزار جلگ. بزرگ علفزار .
[steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] علفزارهای گستردۀ سرزمین های آسیای مرکزی و روسیه که گاه درختان اندکی نیز در آنها یافت می شود متـ . سبزدشت
[forest steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که سطوح پراکندۀ جنگلی دارد متـ . سبزدشت جنگلی
[مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] ← سبزدشت چمنی
[dry steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که در مناطق خشک می روید متـ . سبزدشت خشک
[shrub steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که گونۀ چوبی غالب آن درختچه است متـ . سبزدشت درختچه ای
[tree steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که درختان پراکنده دارد متـ . سبزدشت درختی
[grass steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که پوشش عمدۀ آن علف است متـ . سبزدشت علفی

معنی استپ در فرهنگ معین

استپ
(اِ ت ِ) [ فر. ] (اِ.) جلگة وسیع و بی - درخت ، علفزار.
(اِ سْ تُ) [ فر. ] فرمان ایست ، بایست .

معنی استپ در فرهنگ فارسی عمید

استپ
جلگۀ وسیع علفزار بدون درخت در نواحی نیمه خشک.
۱. فرمان ایست، بایست.
۲. (اسم) نور بالای چراغ های جلو خودرو که معمولاً با دستۀ راهنما یا کلید زیر پا قطع و وصل می شود.
۳. (اسم مصدر) (ورزش) در فوتبال، نگه داشتن و کنترل توپ با پا یا سینه.

استپ در دانشنامه ویکی پدیا

استپ
اِستِپ یا سبزدشت منطقه ای است دارای درختان خاردار و بوته های کوتاه قد که با فاصله از هم روییده اند. استپ پوشش گیاهی ضعیفی دارد که برای چرای دام ها مناسب نیست.
استپ در زبان روسی استپ و در آلمانی استپه است
استپ آپ (به انگلیسی: Step Up) فیلمی آمریکایی محصول سال ۲۰۰۶ آمریکا می باشد. کارگردان فیلم آنه فلچر می باشد؛ و بازیگرانی چون چنینگ تیتوم و جینا دوان در در این فیلم ایفای نقش کرده اند.
در ادامه این فیلم استپ آپ : خیابان، استپ آپ:انقلاب و استپ آپ:همه پخش شدند.
استپ آپ:انقلاب یا گام بلند:انقلاب (به انگلیسی: Step Up Revolution) فیلمی به کارگردانی اسکات اسپیر، نویسندگی آماندا برودی و تهیه کنندگی آدام شنکمن، جنیفر گیبگوت، پاتریک واچسبرگر و اریک فیگ محصول سال ۲۰۱۲ میلادی است.
استپ آپ سه بعدی (انگلیسی: Step Up 3D) یک فیلم در سبک رمانتیک، موزیکال، و درام به کارگردانی جان ام. چو است که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به شارنی وینسن، آدام جی. سوانی، آلیسون استونر، و هری شام جونیور اشاره کرد.
استپ آپ ۵ که با نام استپ آپ همه هستند نیز شناخته می شود یکی دیگر از سری فیلم های استپ آپ است که در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۱۴ منتشر شده است.
استپ اوراسیا (انگلیسی: Eurasian Steppe) که استپ بزرگ نیز نامیده می شود، ناحیه بوم شناختی استپی وسیعی در اوراسیا است که در زیست بوم چمن زارها، ساوان ها و درختچه زارهای معتدل قرار دارد. این استپ از رومانی و مولداوی به سمت اوکراین، روسیه، قزاقستان، سین کیانگ و مغولستان تا منچوری کشیده شده است و یک برون بوم (استپ پانونی یا پوستزا) که عمدتاً در مجارستان واقع شده است.
اسکات استپ (انگلیسی: Scott Stapp؛ زادهٔ ۸ اوت ۱۹۷۳(1973-08-08)) یک موسیقی دان اهل ایالات متحده آمریکا است.
پایگاه هوایی استپ (به انگلیسی: Step (air base)) یک فرودگاه است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن ۲۵۰۰ متر است. این فرودگاه در کشور روسیه قرار دارد .
ترپ استپ که با نام موسیقی ترپ نیز شناخته می شود، یکی از سبک های موسیقی رقص الکترونیک است که در اوایل سال ۲۰۱۲ به وجود آمد. درواقع ترپ استپ آمیزه ای از داب استپ، مومباهتون، و هیپ هاپ جنوبی است. سازهای مورد استفاده در ترپ استپ بیشتر همان سازهای مورد استفاده در هیپ هاپ جنوبی هستند. ضرب های محرّک رولند تی آر-۸۰۸ نیز نقش مهمّی در این سبک موسیقی دارند.
جاز استپ (به انگلیسی: Jazzstep) سبکی است که از ترکیب میزان ها و هارمونی های سبک جاز٬ با ریتم ها و احساسات سبک درام اند بیس ساخته می شود. این سبک معمولاً شامل سازهای جاز نمونه برداری شده همراه با درام های الکترونیک می شود. ریشه های سبک جاز استپ به دههٔ ۱۹۹۰ بازمی گردد که قطعه معروف "الکس ریس" با نام "پالپ فیکشن" از ترکیب درام اند بیس و جاز ساخته شد.
تک استپ (به انگلیسی: Techstep) زیرسبکی از درام اند بیس است که در اواخر دههٔ ۱۹۹۰ مورد پسند عوام بود.
فانک استپ (به انگلیسی: Funkstep) یک سبک از موسیقی رقص الکترونیک و زیرسبکی از درام اند بیس٬ داب استپ و همچنین فانکی هاوس است.
گنو استپ یک پیاده سازی ناقص و آزاد از کوکو (اوپن استپ سابق)، یک ابزار ویجت، چارچوب نرم افزار و ابزارهای توسعه اپلیکیشین به زبان آبجکتیو-سی برای سیستم عامل های شبه-یونیکس و مایکروسافت ویندوز است.
گنو استپ جزو پروژه گنو است.
مارموت استپ (نام علمی: Marmota bobak) نام یک گونه از سرده مارموت است.
ماموت استپ (نام علمی: Mammuthus trogontherii) نام یک گونه از سرده ماموت است. ای نوع بزرگترین نوع ماموت در تاریخ بوده است به طوری که نر ها قدی تا ۴٬۵ متر و وزنی بیش از ۱۲ تن داشته اند.
مایک استپ (انگلیسی: Mike Estep؛ زادهٔ ۱۹ ژوئیهٔ ۱۹۴۹(1949-07-19)) یک تنیس باز اهل ایالات متحده آمریکا است.
هارد استپ (به انگلیسی: Hardstep) زیرسبکی از درام اند بیس است که در سال ۱۹۹۴ ظهور کرد. (این سبک نباید با دارک استپ و یا سبک جدید درام اند بیس/هارداستایل که با نام "درام استایل" شناخته می شود٬ اشتباه گرفته شود) از مشخصه های این سبک می توان به ساختار خشن و جسورانه اشاره کرد. فرجه ها و وقفه ها نسبت به اولدسکول جانگل دارای صداهای برش خوردهٔ کمتری هستند٬ همچنین در این سبک٬ از ملودی های سادهٔ الکترونیک سریع تر و شدیدتر استفاده شده است. یکی دیگر از مشخصه های این سبک درواقع استفاده از سازهای ضربی کم حجم برای ساخت ضرب قطعه است.
با وجود اینکه سبک تک استپ در محبوبیت از هارد استپ پیشی گرفت٬ طرفداران این سبک همچنان باقی بودند٬ زیرا این سبک بوسیله جنگل گرایان نیز مورد توجه قرار گرفته بود. امروزه هارد استپ به ویژه در عرصه موسیقی درام اند بیس آمریکای شمالی و بواسطه هنرمندانی چون ایوول اینتنت٬ جیک استنچاک و دیزل بوی دارای محبوبیت است. از هنرمندان قدیمی تر سبک هارد استپ نیز می توان به دی جی هایپ و دی جی زینک اشاره نمود.
نکست استپ (به انگلیسی: NeXTSTEP) یک سیستم عامل شیءگرای چندکاره بود که توسط نکست برای اجرا روی رایانه های ایستگاه کاری این شرکت، مانند نکست کیوب توسعه یافت. این سیستم عامل بعدها روی چندین معماری رایانهٔ دیگر قابل اجرا شد.
نسخهٔ پیش نمایشی از نکست استپ (نسخهٔ ۸٫۰) در آغازبه کار نکست کامپیوتر در ۱۲ اکتبر ۱۹۹۸ رونمایی شد. نخستین نسخهٔ کامل آن (نکست استپ ۱٫۰) در ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۹ به بازار آمد. آخرین نسخه، ۳٫۳، در اوایل ۱۹۹۵ منتشر شد که در این زمان علاوه بر خانواده موتورولا ۶۸۰۰۰ که در رایانه های نکست استفاده می شد، روی ایکس ۸۶ اینتل، اسپارک سان و سامانه های مبتنی بر PA-RISC اچ پی اجراشدنی بود.
نکست استپ بعدها به گونه ای تغییر یافت تا اجزای زیرین سیستم عامل را از کتابخانه های سطح بالای آبجکت جدا کند که نتیجهٔ آن ای پی آی اپن استپ بود.
هنری استپ (به انگلیسی: Henry Stapp) محقق و متخصص مکانیک کوانتمی آمریکایی است.
وی محقق آزمایشگاه ملی لارنس برکلی در کالیفرنیا در آمریکا است، و دکترای خود را از دانشگاه برکلی دریافت نمود.
وی که تحقیقات فوق دکترای خود را زیر نظر ولفگانگ پائولی انجام داد، در سالهای اخیر در فلسفه ذهن و خودآگاهی و بویژه تئوری مدل کوانتم مکانیکی مغز شهرت زیادی بدست آورده است.
مختصات: ۲۷°۵۹′۱۴″شمالی ۸۶°۵۵′۳۲″شرقی / ۲۷.۹۸۷۱۰۶۶°شمالی ۸۶.۹۲۵۶۳۰۶°شرقی / 27.9871066; 86.9256306
هیلاری استپ یا قدمگاه هیلاری (انگلیسی: Hillary Step) یک سنگ تقریباً عمودی با ارتفاع حدود ۱۲ متر (۳۹ فوت) واقع در کوه اورست است که در حدود ۸٬۷۹۰ متر (۲۸٬۸۳۹ فوت) بالاتر از سطح دریا قرار گرفته. این سنگ که در یال جنوب شرقی نیمه راه «قله جنوبی اورست» واقع شده آخرین چالش واقعی قبل از رسیدن به بالای کوه اورست از طریق مسیر جنوب شرقی است. این مرحله پس از عبور ادموند هیلاری که اولین فرد شناخته شده ایست که به همراه تنزینگ نورگی از آن گذشت تا به قله برسد نامگذاری شد.
پس از زلزله ویرانگر آوریل ۲۰۱۵ در منطقه ادعای فروریختن بخش معروف به هیلاری استپ جنجال آفرین شد. در ماه مه ۲۰۱۷ یک کوهنورد بریتانیایی گفت که این بخش در زلزله نپال نابود شده است. اما تقریباً بلافاصله دو راهنمای محلی (شرپا) در مخالفت با این ادعا گفتند که هیلاری استپ هنوز هم پابرجا اما زیر برف است.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

استپ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی استپنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• رنو ساندرو استپ وی قیمت   • مشخصات فنی رنو استپ وی   • پیش فروش رنو ساندرو استپ وی   • قیمت ساندرو استپ وی   • استپ وی چیست   • ساندرو استپ وی پارس خودرو   • ثبت نام رنو ساندرو استپ وی   • مشخصات ساندرو استپ وی   • معنی استپ   • مفهوم استپ   • تعریف استپ   • معرفی استپ   • استپ چیست   • استپ یعنی چی   • استپ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی استپ
کلمه : استپ
اشتباه تایپی : hsj~
آوا : 'estep
نقش : اسم
عکس استپ : در گوگل


آیا معنی استپ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )