انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1067 100 1

استپ

/'estep/

معنی استپ در لغت نامه دهخدا

استپ. [اِ ت ِ ] (فرانسوی ، اِ) (از روسی استپژ ) نامی که روسها به هر جلگه ٔ وسیع گیاه ناک اروپا و آسیا دهند.

معنی استپ به فارسی

استپ
( اسم ) زمین مسطح و پهناور علفزار جلگ. بزرگ علفزار .
[steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] علفزارهای گستردۀ سرزمین های آسیای مرکزی و روسیه که گاه درختان اندکی نیز در آنها یافت می شود متـ . سبزدشت
[forest steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که سطوح پراکندۀ جنگلی دارد متـ . سبزدشت جنگلی
[مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] ← سبزدشت چمنی
[dry steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که در مناطق خشک می روید متـ . سبزدشت خشک
[shrub steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که گونۀ چوبی غالب آن درختچه است متـ . سبزدشت درختچه ای
[tree steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که درختان پراکنده دارد متـ . سبزدشت درختی
[grass steppe] [مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست و جنگل] استپی که پوشش عمدۀ آن علف است متـ . سبزدشت علفی

معنی استپ در فرهنگ معین

استپ
(اِ ت ِ) [ فر. ] (اِ.) جلگة وسیع و بی - درخت ، علفزار.
(اِ سْ تُ) [ فر. ] فرمان ایست ، بایست .

معنی استپ در فرهنگ فارسی عمید

استپ
جلگۀ وسیع علفزار بدون درخت در نواحی نیمه خشک.
۱. فرمان ایست، بایست.
۲. (اسم) نور بالای چراغ های جلو خودرو که معمولاً با دستۀ راهنما یا کلید زیر پا قطع و وصل می شود.
۳. (اسم مصدر) (ورزش) در فوتبال، نگه داشتن و کنترل توپ با پا یا سینه.

استپ در دانشنامه ویکی پدیا

استپ
اِستِپ یا سبزدشت منطقه ای است دارای درختان خاردار و بوته های کوتاه قد که با فاصله از هم روییده اند. استپ پوشش گیاهی ضعیفی دارد که برای چرای دام ها مناسب نیست.
تایگا
توندرا
استپ در زبان روسی استپ و در آلمانی استپه است
عکس استپ
استپ آپ (به انگلیسی: Step Up) فیلمی آمریکایی محصول سال ۲۰۰۶ آمریکا می باشد. کارگردان فیلم آنه فلچر می باشد؛ و بازیگرانی چون چنینگ تیتوم و جینا دوان در در این فیلم ایفای نقش کرده اند.
۱۱ اوت ۲۰۰۶ (۲۰۰۶-08-۱۱)
در ادامه این فیلم استپ آپ : خیابان، استپ آپ:انقلاب و استپ آپ:همه پخش شدند.
تایلر گیچ (چنینگ تیتوم) رقاص حرفه ای خیابانی است. او شبی به همراه دوستانش باعث خرابی سالن نمایش مدرسه هنر مریلند می شود. پس از بازداشت توسط پلیس، به ۲۰۰ ساعت کار خدماتی در همان مدرسه محکوم می شود. او در آنجا با نورا (جینا دوان) دختر رقصنده ای که در حال تمرین برای مسابقات است آشنا می شود و…
استپ آپ ۲: خیابان ها (انگلیسی: Step Up 2: The Streets) فیلمی در ژانر رمانتیک، موزیکال، و درام به کارگردانی جان ام. چو است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.
۱۴ فوریه ۲۰۰۸ (۲۰۰۸-02-۱۴)
استپ آپ:انقلاب یا گام بلند:انقلاب (به انگلیسی: Step Up Revolution) فیلمی به کارگردانی اسکات اسپیر، نویسندگی آماندا برودی و تهیه کنندگی آدام شنکمن، جنیفر گیبگوت، پاتریک واچسبرگر و اریک فیگ محصول سال ۲۰۱۲ میلادی است.
۲۷ ژوئیه ۲۰۱۲ (۲۰۱۲-07-۲۷)
استپ آپ سه بعدی (انگلیسی: Step Up 3D) فیلمی در ژانر رمانتیک، موزیکال، و درام به کارگردانی جان ام. چو است که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به شارنی وینسن، آدام جی. سوانی، آلیسون استونر، و هری شام جونیور اشاره کرد.
امی اندلسون
امیلی مایر
استپ آپ ۵ که با نام استپ آپ همه هستند نیز شناخته می شود یکی دیگر از سری فیلم های استپ آپ است که در تاریخ ۲۸ اوت ۲۰۱۴ منتشر شده است.
۸ اوت ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-08-۰۸)
شاون که در یک تست هالیوودی موفق نمی شود از گروهش بیرون می آید و با همراهی موس یک گروه دیگر به نام المنتریکس (LMNTRIX) را پایه گذاری می کند. در این بین مسابقه ای در لاس وگاس برگزار می شود، مسابقه ای که می تواند تمامی رویاهای آنها را در صورت پیروزی محقق سازدو در این مسابقه به گروه برنده قرارداد ۳ ساله و ورود به هالیوود تعلق می گیرد.
استپ اوراسیا (انگلیسی: Eurasian Steppe) که استپ بزرگ نیز نامیده می شود، ناحیه بوم شناختی استپی وسیعی در اوراسیا است که در زیست بوم چمن زارها، ساوان ها و درختچه زارهای معتدل قرار دارد. این استپ از رومانی و مولداوی به سمت اوکراین، روسیه، قزاقستان، سین کیانگ و مغولستان تا منچوری کشیده شده است و یک برون بوم (استپ پانونی یا پوستزا) که عمدتاً در مجارستان واقع شده است.
استپ فورد کوکوز (به انگلیسی: Stepford Cuckoos) مجموعه ای از جهش یافته های خیالی (شامل سِلِست کوکو، اِزمه کوکو، ایرما «مایندی» کوکو، فیبی کوکو و سوفی کوکو) در کتاب های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس هستند که به صورت ذهنی با یکدیگر در ارتباط می باشند. استپ فورد کوکوز توسط گرانت موریسون و ایتن ون اسکایور خلق شده اند؛ که برای نخستین بار در شمارهٔ ۱۱۸ از مجموعه کمیک مردان ایکس جدید حضور پیدا کردند. ترتیب حروف الفبا نام کوچک کوکوها با سن آن ها در ارتباط است، به طوری که سِلِست اولین فرزند و سوفی کوچکترین آن ها به شمار می رود.
دارای ذهن فوق العاده با فعالیت دورآگاهی
دورجنبی
کنترل ذهن و اجرای وهم
قابلیت دگرپیکری به الماس بی نقص و غیرقابل نفوذ در برابر تخریب و احساسات
استپ فورد کوکوز پنج دورآگاه قدرتمند و دختران شبیه سازی شده اما فراست هستند که با ترکیب نمودن توانایی دورآگاهی خود قادر به ایجاد یک گروه ذهنی قوی تر می باشند. آن ها در ابتدا با نام پنج در یک شناخته می شدند، اما پس از مرگ اِزمه و سوفی، در حال حاضر خواهرهای باقی مانده تحت عنوان سه در یک شناخته می شوند. سه کوکوی باقی مانده هم اکنون دانشجویان انجمن اگزاویه به منظور آموزش و پرورش جهش یافته ها هستند.
اسکایلر ساموئلز در مجموعه تلویزیونی با استعداد (۲۰۱۷) وظیفه بازی در این نقش را بر عهده دارد. این اولین حضور رسمی این شخصیت در یک محصول لایو اکشن محسوب می شود.
اسکات استپ (انگلیسی: Scott Stapp؛ زادهٔ ۸ اوت ۱۹۷۳) یک موسیقی دان اهل ایالات متحده آمریکا است.
پایگاه هوایی استپ (به انگلیسی: Step (air base)) یک فرودگاه است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن ۲۵۰۰ متر است. این فرودگاه در کشور روسیه قرار دارد .
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های روسیه
ترپ استپ که با نام موسیقی ترپ نیز شناخته می شود، یکی از سبک های موسیقی رقص الکترونیک است که در اوایل سال ۲۰۱۲ به وجود آمد. درواقع ترپ استپ آمیزه ای از داب استپ، مومباهتون، و هیپ هاپ جنوبی است. سازهای مورد استفاده در ترپ استپ بیشتر همان سازهای مورد استفاده در هیپ هاپ جنوبی هستند. ضرب های محرّک رولند تی آر-۸۰۸ نیز نقش مهمّی در این سبک موسیقی دارند.
تک استپ (به انگلیسی: Techstep) زیرسبکی از درام اند بیس است که در اواخر دههٔ ۱۹۹۰ مورد پسند عوام بود.
درام اند بیس
تکنو
موسیقی هاوس
فهرست سبک های موسیقی الکترونیک
جاز استپ (به انگلیسی: Jazzstep) سبکی است که از ترکیب میزان ها و هارمونی های سبک جاز٬ با ریتم ها و احساسات سبک درام اند بیس ساخته می شود. این سبک معمولاً شامل سازهای جاز نمونه برداری شده همراه با درام های الکترونیک می شود. ریشه های سبک جاز استپ به دههٔ ۱۹۹۰ بازمی گردد که قطعه معروف "الکس ریس" با نام "پالپ فیکشن" از ترکیب درام اند بیس و جاز ساخته شد.
جاز
درام اند بیس
موسیقی الکترونیک
موسیقی رقص الکترونیک
فهرست سبک های موسیقی الکترونیک
فانک استپ (به انگلیسی: Funkstep) یک سبک از موسیقی رقص الکترونیک و زیرسبکی از درام اند بیس٬ داب استپ و همچنین فانکی هاوس است.
درام اند بیس
درام استپ
داب استپ
فرنچ هاوس
الکترو هاوس
موسیقی الکترونیک
موسیقی رقص الکترونیک
فهرست سبک های موسیقی الکترونیک
از زمان همه گیر شدن سبک داب استپ در سال ۲۰۰۱، فانک استپ شنوندگان و طرفداران بیشتری پیدا کرده است و به دنبال آن تهیه کنندگان موسیقی نیز به تهیه و ساخت آن علاقهٔ بیشتری پیدا کرده اند. فانک استپ از سال ۲۰۱۲ و با ترکیب سبک های داب استپ٬ درام استپ٬ درام اند بیس٬ فانکی هاوس و الکترو هاوس شکل گرفت.
از آنجا که درام استپ در نتیجهٔ ریتم دو ضربی خود٬ دارای تندای ۱۵۰ تا ۱۷۰ ضرب در دقیقه است٬ و فرنچ هاوس و الکترو هاوس نیز دارای تندای بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ ضرب در دقیقه هستند٬ تغییرات تندا در فانک استپ بدیهی است. این مشکل معمولاً با نصف کردن سرعت پخش در بخش های درام استپ یا حتی بخش های داب استپ برطرف می شود.
بیشتر آثار سبک فانک استپ دارای مقدمهٔ ملایم هستند که به دلیل وجود ضرب هایی که مانند سبک داب استپ و درام اند بیس هستند٬ بعضی وقت ها می توانند با درام استپ درهم آمیزند. همچنین این سبک به واسطهٔ تندای مشابه و مجموعه صداهای دیستورت شده٬ غالباً در پیوستگی با سبک گلیچ است.
گنو استپ یک پیاده سازی ناقص و آزاد از کوکو (اوپن استپ سابق)، یک ابزار ویجت، چارچوب نرم افزار و ابزارهای توسعه اپلیکیشین به زبان آبجکتیو-سی برای سیستم عامل های شبه-یونیکس و مایکروسافت ویندوز است.
تکست ادیت
دارلینگ
ویندو میکر
گنو استپ جزو پروژه گنو است.
مارموت استپ (نام علمی: Marmota bobak) نام یک گونه از سرده مارموت است.
ماموت استپ (نام علمی: Mammuthus trogontherii) نام یک گونه از سرده ماموت است. این نوع بزرگترین نوع ماموت در تاریخ بوده است به طوری که نر ها قدی تا ۴٬۵ متر و وزنی بیش از ۱۲ تن داشته اند.
مایک استپ (انگلیسی: Mike Estep؛ زادهٔ ۱۹ ژوئیهٔ ۱۹۴۹) یک تنیس باز اهل ایالات متحده آمریکا است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

استپ در دانشنامه آزاد پارسی

اِسْتِپ (steppe)
علفزارهای معتدل اروپا و آسیا. گاهی این اصطلاح را برای توصیف علفزارهای معتدل دیگر و حاشیه های بیابانی نیمه خشک نیز به کار می برند.

استپ را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سانیا > سانیا
رحیم > ارسام
اسماعیل بخشی > hole in the wall
امین جهانگرد > spangle
مهرآذین > مهرآذین
DORSA > درسا
fw.jj > at
سکوت > Take off

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• رنو ساندرو استپ وی قیمت   • مشخصات فنی رنو استپ وی   • پیش فروش رنو ساندرو استپ وی   • قیمت ساندرو استپ وی   • استپ وی چیست   • ساندرو استپ وی پارس خودرو   • ثبت نام رنو ساندرو استپ وی   • مشخصات ساندرو استپ وی   • معنی استپ   • مفهوم استپ   • تعریف استپ   • معرفی استپ   • استپ چیست   • استپ یعنی چی   • استپ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی استپ
کلمه : استپ
اشتباه تایپی : hsj~
آوا : 'estep
نقش : اسم
عکس استپ : در گوگل


آیا معنی استپ مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )