انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1096 100 1

اسنوکر

اسنوکر در دانشنامه ویکی پدیا

اسنوکر
اسنوکر (به انگلیسی: Snooker) شکلی از بیلیارد است که روی میز بزرگی پوشیده از پارچهٔ فلانل که دارای شش حفره(پاکت) است بازی می شود. چهار پاکت در چهارگوشه میز و دو پاکت دیگر در وسط کنارهٔ میز قرار دارند. رنگ سبز رویه میز نشانی از دورانی ست که بازی بر روی چمن انجام می شده است؛ در آن زمان ضربه ها با عصا زده می شده و بعدها به میزهای کنونی و با چوب های حرفه ای تر تکامل یافته است.اسنوکر در فرهنگ لغت انگلستان به معنی زیرک ،مارموز و... هست و معنی آن در بازی پنهان کردن، از دسترس دور کردن، سد کردن و ماسک کردن است.
گچ: به نوک(تیپ) چوب بیلیارد زده می شود تا تماس مناسبی بین چوب و توپ سفید برقرار شود.
تیپ: بر روی نوک چوب بیلیارد نصب می شود تا هم آسیب به چوب نرسد و هم امکان ضربات مختلف و چرخشی را میسر کند.جنس و متریال آن از مواد فشرده و چرم هست.
چوب: از جنس چوب (ساخته شده از چوب درخت ون (زبان گنجشک و چوب درخت افرا) یا فایبرگلاس بوده و از سر آن برای ضربه زدن به توپ سفید(کیوبال) استفاده می شود.
رست: از نظر ظاهری مانند چوب عادی با سر X مانند می باشد و هنگامی استفاده می شود که توپ سفید در دسترس نباشد.
مثلث: برای چیدن توپ های قرمز در شروع بازی از آن استفاده می شود.
رست و چوب بلند: برای زدن توپ سفید هنگامی که توسط چوب و رست عادی قابل دسترسی نباشد استفاده می شود.
اکستنشن: یا همان ته چوب که جدیداً به جای چوب بلند استفاده می شود.
مگنت: وسیله ای است که برای نگهداری گچ از آن در حین بازی استفاده می شود.
میزهای این بازی در اندازه های مختلفی تولید می شود از جمله 10 ft × 5 ft, 9 ft × 4.5 ft, 8 ft × 4 ft, 6 ft × 3 ft و 4 ft × 2 ft. معمولاً درازای میز دوبرابر پهنای آن است.
اندازه میز استاندارد برای بازی های رسمی، ۱۱ فوت در ۵ فوت (معادل ۳۳۵/۲۸ در ۱۵۲/۴ سانتی متر) است که شامل ۶ پاکت در کناره هاست. ۴ پاکت در کنج ها و دو پاکت در وسط باند طولی قرار دارند.طول میز بیلیارد در سمت راست و چپ به اندازه چند میلی متر تفاوت دارد . سمت راست میز که توپ زرد قرار میگیرید بزرگتر و سمت چپ میز که توپ سبز قرار میگیرد کوچکتر است .
این بازی شامل ۲۱ توپ است. ۱۵ توپ قرمز رنگ، یک توپ مشکی، یک توپ صورتی، یک توپ آبی، یک توپ قهوه ای، یک توپ سبز و یک توپ زرد.
عکس اسنوکر


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اسنوکر در دانشنامه آزاد پارسی

اِسنوکر (snooker)
نوعی بازی مشتق از بیلیارد. با ۲۲ گوی بازی می شود که پانزده عدد از آن ها قرمز، هفت عدد به رنگ های زرد، سبز، قهوه ای، آبی، صورتی، و سیاه، و یک عدد گوی راهنما به رنگ سفید است. گوی ها روی میز قرار دارند و با چوبی نوک تیز به آن ها ضربه می زنند. برای توپ های قرمزی که به داخل سبد رانده شوند یک امتیاز در نظر گرفته می شود، در حالی که توپ های رنگی دیگر به ترتیب صعودی امتیاز می گیرند، به طوری که به توپ زرد دو امتیاز و به توپ سیاه هفت امتیاز داده می شود. مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان اولین بار در ۱۹۲۷ و مسابقات قهرمانی آماتوری در ۱۹۶۳ برگزار شد. جام جهانی مسابقات تیمی اسنوکر اولین بار در ۱۹۹۶ در بانکوک برگزار شد. در ۱۹۹۸ کمیتۀ بین المللی المپیک بازی اسنوکر را به رسمیت شناخت. اسنوکر را افسران انگلیسی که در ۱۸۷۵ در ارتش این کشور در جَبَّلپور هندوستان خدمت می کردند براساس بازی بلک پول اختراع کردند. تا دهۀ ۱۹۲۰ شهرتی کسب نکرده بود تا این که جو دیویس فنون جدیدی به آن اضافه کرد. از آن زمان به بعد یکی از بزرگ ترین ورزش های تلویزیونی در بریتانیا شد و هنوز در حال کسب محبوبیت در اروپا، خاور دور، و امریکای شمالی است. مسابقات رتبه بندی در طول یک فصل و مسابقات دعوتی دیگر به مسابقات قهرمانی حرفه ای جهان در سالن کروسیبل در شفیلد، انگلستان در آوریل هر سال می انجامند. مسابقات آزاد قهرمانی جهان برای زنان در ۱۹۷۶ راه اندازی و از ۱۹۸۰ هر ساله برگزار شده است. در ژانویۀ ۱۹۹۹ مسابقاتی بین تیم هایی از انگلستان، اسکاتلند، ویلز، ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند در نخستین دورۀ جام ملل در نیوکاسل انگلستان برگزار شد که در بازی نهایی ویلز در مقابل اسکاتلند با نتیجۀ ۶ـ۴ به پیروزی رسید.

ارتباط محتوایی با اسنوکر

اسنوکر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اسنوکر   • مفهوم اسنوکر   • تعریف اسنوکر   • معرفی اسنوکر   • اسنوکر چیست   • اسنوکر یعنی چی   • اسنوکر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اسنوکر
کلمه : اسنوکر
اشتباه تایپی : hsk,;v
عکس اسنوکر : در گوگل


آیا معنی اسنوکر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )