برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1283 100 1

اسکی

/'eski/

برابر پارسی: برف سری، سرش

معنی اسکی در لغت نامه دهخدا

اسکی. [ اَ ] (ترکی ، ص ) قدیم. || کهنه. مندرس :
آن پسر پاره دوز شب همه شب تا بروز
بانگ کند چون خروز اسکی بابوش کیمده وار.
مولوی.

اسکی. [ اِ ] (فرانسوی ، اِ) آلت چوبین برای سریدن روی برف. پاچله.

اسکی. [ اِ ] (اِخ ) رجوع باسکیا شود.

اسکی. [ اَ ] (اِخ ) یکی از طوایف ساکن آمل. (سفرنامه ٔ مازندران و استراباد رابینو ص 36).

معنی اسکی به فارسی

اسکی
چوبی که برای سرخوردن روی برف به پامی بندند، یکی ازاقسام ورزش روی برف که ایستاده سرمی خورند
( اسم ) ۱ - نوعی ورزش زمستانی و آن سر خوردن ایستاده است بر روی برف بکمک دو چوب باریک دراز که بدست گیرند و بوسیل. دو چوب دیگر که بپابندند . ۲ - افزاری چوبین که برای سریدن روی برف بر پای بندند .
یکی از طوایف ساکن آمل .
[ورزش] ← برف سُری
[ورزش] ← برف سُری آزاد
قریه ایست در سنجاق تکه از ولایت قونیه .
قریه کوچکی است واقع در ساحل دریا جنوب شرقی جزیره بوزجه در قضای آیواجق .
قصبه مرکز قضائی است در سنجاق قرق کلیسا از ولایت ادرنه .
( اسم ) آنکه روی برف بازی اسکی کند بازیگر روی برف .
[ورزش] ← برف سُر
بازی اسکی کردن سریدن روی برف یخ لخشک .
خرابه ایست در مشرق و ساحل یسار دجله از ولایت و سنجاق بغداد در یکساعت و نیمی شمال سامره و چهار ساعتی جنوب شرقی تکریت دارای آثار عتیقه .
[ورزش] ← برف سُری پرسرعت
قصبه ایست مرکز دائره از دوائر بیستگانه بلغارستان .
[paraski] [حمل ونقل هوایی] چتر سُرنده ای که چترسوار به کمک چوب اسکی آن را به پرواز درمی آورد
قصبه کوچکی است در سنجاق منتشائ از ولایت آیدین ...

معنی اسکی در فرهنگ معین

اسکی
( اِ ) [ فر. ] ( اِ.) یکی از ورزش های زمستانی که با کفش و چوب مخصوص روی برف ایستاده سر می خورند.

معنی اسکی در فرهنگ فارسی عمید

اسکی
نوعی ورزش به صورت سُرخوردن روی برف، چمن، یا آب که با استفاده از وسایل مخصوص انجام می شود.

اسکی در دانشنامه ویکی پدیا

اسکی
اسکی دارای معانی و کاربردهای زیر است.
اِسکی (ورزش) نام چند گروه از رشته های ورزشی
اَسکی (استاندارد) نوعی استاندارد در کدهای کامپیوتری
اَسکی (ASCII مخفف American Standard Code for Information Interchange) یک کدبندی نویسه (Character Encoding) بر اساس الفبای انگلیسی است. کدهای اسکی در کامپیوترها، وسایل ارتباطی و هر وسیله دیگری که با متن سروکار دارد، برای نمایش متون استفاده می شوند. تمام مجموعه کارکترهای نسل جدید (مانند یونیکد و UTF) از اسکی نشأت می گیرند.هر کاراکتر اسکی دارای یک کد عددی معادل است.
اسکی اولین بار در سال ۱۹۶۷ ابداع گردید و آخرین بار در سال ۱۹۸۶ دچار تغییر شد. در حال حاضر ۳۳ کاراکتر آن غیرقابل چاپ می باشند، که اکثر آن ها کاراکترهای کنترلی هستند که روی ظاهر متن تأثیر دارند. ۹۵ کارکتر اسکی قابل چاپ هستند که آنها را در اینجا می بینید:
!"#$%&'()*+,-./0123456789:;<=>? @ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ^_ `abcdefghijklmnopqrstuvwxyz{|}~ نوع توسعه یافتهٔ این سیستم کد گذاری، ۸ رقمی بوده و قادر است ۲۵۶ کاراکتر را کدگذاری کند.
برای نمونه کد حرف "W" عدد ۸۷ می باشد، شما می توانید در یک ویرایشگر متنی در حالی که دکمهٔ Alt را فشار داده اید عدد ۸۷ را وارد نمایید تا با رها کردن Alt حرف "W" را مشاهده نمایید.
اِسکی یک نوع تفریح، ورزش و روش جابجایی است که طی آن فرد با استفاده از چوب های صاف و بلندی که به کفش خود متصل می کند و چوب اسکی نامیده می شود، روی برف سُر می خورد. اسکی در مفهومی عام تر، به سر خوردن با چوب اسکی یا ابزارهای مشابه بر روی سایر سطوح مانند آب و چمن نیز اتلاق می شود.
اسکی آلپاین
اسکی مارپیچ کوچک
اسکی مارپیچ بزرگ
اسکی سرعت
سوپر جی
سوپر ترکیبی
اِسکی با فعل کردن همراه می شود و عمل آن را اِسکی کردن یا به زبان انگلیسی Skiing خوانده می شود. اِسکی به دو دسته اصلی تقسیم می شود که نوع قدیمی تر آن در اسکاندین ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اسکی در دانشنامه آزاد پارسی

اَسکی (ASCII)
(مخفف عبارت American Standard Code for Information Interchange به معنی کد استاندارد امریکا برای تبادل اطلاعات) یک طرح کددهی که به حروف الفبا، اعداد، علائم نقطه گذاری و بعضی کاراکتر های خاص دیگر مقادیر متناظر عددی اختصاص می دهد. استاندارد اسکی با استانداردکردن کد های عددی مورد استفاده برای کاراکتر ها، امکان تبادل اطلاعات را بین برنامه ها و رایانه ها فراهم می سازد. استاندارد اسکی ۲۵۶ کد دارد (از ۰ تا ۲۵۵) که به دو دسته ۱۲۸تایی تقسیم می شوند. در ۱۲۸ کد اولیه این استاندارد که به آن ها مجموعه کاراکتر های استاندارد اسکی می گویند، کاراکترهای بزرگ و کوچک حروف الفبای لاتین، اعداد ۰ تا ۹، علائم نقطه گذاری و ۳۲ کاراکتر مخصوص ارتباطات و کنترل چاپگر، کدگذاری شده اند. این مجموعه کاراکتر تقریباً روی تمام رایانه ها یکسان است. مقادیر ۱۲۸ کد بعدی که به مجموعه کاراکتر های توسعه یافته اسکی معروف است، توسط سازندگان رایانه و برنامه نویسان برای کاربرد های مختلف و نمایش کاراکتر های مختلف، مثلاً کاراکتر های زبان های غیر لاتین، برنامه نویسی می شود. این مجموعه کد ها معمولاً مانند اسکی استاندارد روی تمام رایانه ها یکسان نیستند و به همین سبب ممکن است یک کد در روی دو رایانه مختلف، دو کاراکتر متفاوت را نشان دهد.

ارتباط محتوایی با اسکی

اسکی در جدول کلمات

اسکی سرعت
شوست
اسکی صحرا نوردی
کراس کانترال
اسکی مارپیچ
اسلالوم
پیست اسکی در حوالی سرعین
الوارس
از پیست های اسکی ایران
آبعلی
از پیست های اسکی فرانسه
سان والی,شامونی

معنی اسکی به انگلیسی

ski (اسم)
اسکی

معنی کلمه اسکی به عربی

اسکی
مزلاجة
لوح التزلج
متزلج
تزحلق
مزلاجة

اسکی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مجتبی عیوض صحرا
واژه فرانسوی-معادل فارسی آن می شود:
پاچِله،چَبچَله!
علی اکبر منصوری
اصطلاح جدید کوچه بازاری) به معنای تقلید کردن مثلا یک جمله ای یکنفر می گوید سپس شخص دوم دقیقا همان جمله را تکرار می کند بهش میگویند باز تو اسکی رفتي? یا مترادفش پاتیناژ هست که میگویند باز تو پاتیناژ رفتی? اصطلاح دیگر تو همین مضمون: عن اسکی رفتن یا رو گوه اسکی رفتن ، وقتی کسی در دفاع از کسی زر اضافی بزند ، بهش میگن خواهشا تو دیگه رو گوهش اسکی نرو! یا مثلا یکنفر جمله یا حرف دیگری را تقلید میکند در این مورد هم به این شخص دوم میگن باز تو رو عنش اسکی رفتی?? یا بهش میگن باز تو رو عنش شیرجه رفتی?
مهدی فرضی
درزبان ترکی به انسان مزخرف گفته می شود

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• وسایل اسکی   • اسکی چیست   • ورزش اسکی   • فدراسیون اسکی ایران   • انواع اسکی   • سگ اسکی   • پيست اسكي ديزين   • اخبار اسکی   • معنی اسکی   • مفهوم اسکی   • تعریف اسکی   • معرفی اسکی   • اسکی یعنی چی   • اسکی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اسکی
کلمه : اسکی
اشتباه تایپی : hs;d
آوا : 'eski
نقش : اسم
عکس اسکی : در گوگل

آیا معنی اسکی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )