انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1080 100 1

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی در دانشنامه ویکی پدیا

اصغر فرهادی
اصغر فرهادی (زادهٔ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۵۱ در خمینی شهر، اصفهان) کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کننده فیلم ایرانی است. در سال ۲۰۱۲ فیلم جدایی نادر از سیمین وی برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان">جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد و هم زمان نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم نامه غیراقتباسی (اورژینال) برای این فیلم شد. وی همچنین برنده جایزه بهترین فیلم خارجی جایزه گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین شد. اصغر فرهادی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶، جایزه بهترین فیلم نامه جشنواره فیلم کن، را برای نگارش فیلم نامه فیلم فروشنده دریافت کرد. همچنین در اسکار ۲۰۱۷ فیلم فروشنده به نویسندگی و کارگردانی وی توانست جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را کسب کند.پیشتر وی برنده سه جایزه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر در سال های ۱۳۸۴، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ شده است. خرس نقره ای جشنواره فیلم برلین به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم درباره الی و خرس طلایی جشنواره فیلم برلین به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین از دیگر دستاوردهای اوست. وی اولین فیلمساز ایرانی است که توانسته است این جایزه را به خود اختصاص دهد.
فیلمنامه ارتفاع پست
فیلمنامه شهر زیبا
هفت فیلم نامه برنده جایزه کتاب سال ایران
رودررو با اصغر فرهادی
تروما (نگاهی نقادانه به تحولات فرهنگی-سیاسی۱۳۸۸–۱۳۹۴ از منظر سینمای اصغر فرهادی)
رازهای جدایی:سینمای اصغر فرهادی
فرهادی و سینمای پرسش
بوطیقای گسست (سینمای اصغر فرهادی)
نشان افسر نشان افتخار هنر و ادبیات فرانسه نیز در ۲۷ فوریه ۲۰۱۴ در پاریس توسط اورلی فیلیپیتی، وزیر فرهنگ این کشور، به فرهادی اهدا شد. این نشان به دلیل «خلاقیت های هنری و تأثیر اصغر فرهادی بر هنر و ادبیات فرانسه و سراسر جهان» به این فیلمساز ایرانی تعلق گرفت. وی همچنین جایزه سزار، جایزه مستقل اسپریت و جوایز بودیل را به دست آورده است. در یک نظرسنجی مجله تایم، وی رتبه چهارمین شخصیت تأثیرگذار در میان ۱۰۰ شخصیت برتر سال ۲۰۱۲ را کسب کرد؛ و در نهایت به عنوان یکی از ۱۰۰ چهرهٔ تأثیرگذار سال ۲۰۱۲ از سوی این مجله معرفی شد. فرهادی در سال ۲۰۱۲ در لیست ۱۰۰ متفکر جهان فارین پالیسی قرار گرفت.
فرهادی گفته که فعالیت سینمایی خود را در ۱۳ سالگی و قبل از آنکه به صورت آکادمیک در این زمینه به تحصیل بپردازد، آغاز کرده بود. فرهادی پس از گذراندن دوره لیسانس در رشته تئاتر (گرایش ادبیات نمایشی) از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، مدرک فوق لیسانس خود در همین رشته (گرایش کارگردانی) را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد. او فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۵ در انجمن سینمای جوان اصفهان آغاز کرد. فرهادی اولین فیلمی که بر زندگی اش تأثیرگذار بوده است را فیلم دزد دوچرخه معرفی کرد. وی هنر خود را تأثیریافته از آثار ویتوریو دسیکا، فدریکو فلینی، اینگمار برگمان، میکل آنجلو آنتونیونی، بیلی وایلدر و کریشتوف کیشلوفسکی می داند.
اصغر فرهادی فعالیت های سینمایی و حرفه ای خود را به عنوان فیلم نامه نویس در دوازدهمین ساخته سینمایی ابراهیم حاتمی کیا یعنی ارتفاع پست آغاز کرد. فرهادی دوران کارگردانی خود را در کمتر از یک سال پس اکران فیلم ارتفاع پست آغاز نمود.
عکس اصغر فرهادی
این مقاله فهرستی از جایزه ها و نامزدی های کارگردان ایرانی اصغر فرهادی است.
جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا ۲۰۱۶
نشان لژیون دونور عالی هنر و ادبیات فرانسه ۲۰۱۴
برنده جایزه سزار ۲۰۱۲
جزو ۱۰۰ نفر از متفکران جهان فارین پالیسی ۲۰۱۲
جشن تقدیر ویژه توسط امیر کوستوریتسا ۲۰۱۲
جزو ۱۰۰ فرد تأثیرگذار در جهان تایم ۱۰۰ ۲۰۱۲
انتخاب به عنوان بهترین فیلم ساز سال خاورمیانه از مجله ورایتی ۲۰۱۱


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های اصغر فرهادی

اصغر فرهادی (۱۳۵۱ / ۱۹۷۲) کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کننده فیلم اهل ایران
• «سینما مسابقه وزنه برداری نیست که تلاش کنید روی سکوی اول بایستید یا دوم. بحث اینکه بخواهید و تصمیم بگیرید در ایران اولین باشید یا بیرون از ایران جزو یکی از اولین ها، انتزاعی است و هیچ فیلمسازی نمی تواند مدعی شود که پیش از ساخت فیلمش چنین تصمیم و انتخابی داشته. آنچه برای من خوشایند است این است که استقبال مردم، منتقدان و کارشناسان سینمایی از این فیلم ها کم و بیش شبیه هم بوده. چه در داخل، چه بیرون از ایران.»
• «خطوط قرمز در ایران کم نیستند. آنها دو دسته اند. آنهایی که بیرونی اند و قابل مشاهده و آنهایی که درونی شده اند. خطوط قرمزی که توسط سیستم تعیین شده و به قدرت، جامعه و اعتقادات مربوط ند، لزوماً روشن و تعیین شده نیستند و از امروز به فردا تغییر می کنند، مثل هوای پاریس.
• «من فکر نمی کنم که ایران از افسردگی عمیق تری نسبت به کشورهای دیگر رنج می برد. در عین حال، اگر ایران امروز را با چند سال پیش مقایسه کنم، به نظر می رسد که حال ایرانی ها خوب نیست. اما آنها عقب نشینی نکردند. همچنان کسانی هستند که در امید فردایی بهتر مبارزه می کنند. من این کلیشه که ایرانی ها را مردمی منفعل نشان می دهد، که هرچیزی به آنها تحمیل شود را می پذیرند، دوست ندارم. چیزی که امروزه شاهد آن هستیم مرحله گذار اجباری است. اما همه این انرژی از دست نخواهد رفت..»
• «هر روز با من مصاحبه می کنند. این کار برای من از فیلمسازی دشوارتر است، زیرا سئوال ها در یک زمان کوتاهی به وجود می آیند. پاسخ هایی که من می دهم ممکن است بیانگر تمام آنچه که می خواهم بگویم نباشند.»
• «تلاش نکردم فیلم تلخ بسازم چرا که خود قصه، لحنش را به من می گوید؛ بنابراین فیلممان تلخ است اما فیلمساز تلخ اندیشی نیستم چرا که این دو موضوع از یکدیگر قابل تفکیک هستند.»
• «اصغر فرهادی اصرار دارد بهترین باشد، نه فقط خودش بلکه همه بازیگران و همکارانش را به سمت بهترین بودن هدایت می کند. به نظرم این میل به کمال گرایی و بی نقص بودن، این وسواس روی جزئیات و این سخت گیری برای بهترین شدن یکی از مهمترین چیزهایی است که فرهادی به سینمای ایران اضافه کرده است.»

ارتباط محتوایی با اصغر فرهادی

اصغر فرهادی در جدول کلمات

سریالی از اصغر فرهادی با بازی فرامرز صدیقی | آتنه فقیه نصیری | امیرحسین صدیق | علی قربان زاده | رامبد شکرابی | علی سلیمانی و •••
اثری از اصغر فرهادی با بازی ترانه علیدوستی و فرامرز قریبیان
از آثار اصغر فرهادی با بازی گلشیفته فراهانی | شهاب حسینی | پیمان معادی و ترانه علیدوستی
درباره الی
از ساخته های اصغر فرهادی با بازی ترانه علیدوستی | بابک انصاری و فرامرز قریبیان
شهر زیبا

اصغر فرهادی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اصغر فرهادی   • مفهوم اصغر فرهادی   • تعریف اصغر فرهادی   • معرفی اصغر فرهادی   • اصغر فرهادی چیست   • اصغر فرهادی یعنی چی   • اصغر فرهادی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اصغر فرهادی
کلمه : اصغر فرهادی
اشتباه تایپی : hwyv tvihnd
عکس اصغر فرهادی : در گوگل


آیا معنی اصغر فرهادی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )