انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1038 100 1

اعتدالین

اعتدالین در دانشنامه ویکی پدیا

اعتدالین
اعتدالین یا هموگان در ستاره شناسی به لحظه ای گفته می شود که خورشید از دید ناظر زمینی از صفحه استوای سماوی می گذرد که این پدیده در هر سال شمسی دوبار رخ می دهد یکی آغاز فروردین اعتدال بهاری شمالی تقریباً در آغاز فروردین و دیگری اعتدال پاییزی جنوبی تقریباً اول مهر ماه رخ می دهد. حرکت زمین به دور خورشید در هر سال باعث می شود تا ناظر زمینی تصور کند خورشید روی یک مدار دایروی که با مدار استوای زمین ۲۳/۵ درجه اختلاف دارد، به دور سیاره ما می چرخد. در این میان چهار نقطه از مدار فرضی گردش خورشید به دور زمین بسیار مهم می شود. دو اعتدال بهاری و پاییزی که محل تلاقی دو مدار گردش خورشید به دور زمین و دایره استوای سماوی است و دو انقلاب تابستانی و انقلاب زمستانی که به نظر می رسد خورشید در بیشترین ارتفاع نسبت به استوای سماوی قرار گرفته است.
اعتدال بهاری آغاز بهار نجومی در نیم کره شمالی است. جشن باستانی نوروز از لحظه اعتدال بهاری (به اصطلاح قرارگرفتن خورشید در نقطه اول حمل)در نیم کره شمالی شروع می شود و در ایران به لحظه تحویل سال معروف است.
در ۲۱ مارس سال ۱۹۷۱ او تانت دبیرکل سازمان ملل متحد روزی را که اعتدال بهاری در آن رخ می دهد روز زمین نام نهاد و از آن پس سازمان ملل و بسیاری از کشورها این روز را جشن می گیرند و سعی در گسترش آگاهی در مورد لزوم حفظ محیط زیست در زمین می کنند.
اعتدال پائیزی در نیم کره شمالی هم زمان با آغاز فصل پائیز است.
عکس اعتدالین
اعتدالین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
اعتدالین (تلما)
اعتدالین (فیلم)
اعتدالین (فیلم ۱۹۹۲)
اعتدالین (به انگلیسی: The Equinox) (زیرتیتر: «نشریهٔ اشراقی علمی») مجموعه از نشریات می باشند که در قالب کتاب به عنوان ارگان رسمی A∴A∴، سازمانی جادویی که توسط آلیستر کراولی تأسیس شده (هر چند به تشکیلات وابسته اش، سازمان معبد شرق، نیز مرتبط است)، منتشر شده اند. در ۱۹۰۹ میلادی آغاز شدند و عمدتا دارای مقالاتی پیرامون رازورزی و جادو بودند، در حالی که چند نشریه نیز شامل شعر، داستان، نمایشنامه، آثار هنری و زندگی نامه نیز می شدند. آخرین نشریه در ۱۹۹۸ میلادی منتشر شده است.
جلد ۱، #۱: بهار ۱۹۰۹. سیمپکین، مارشال، همیلتون، کنت و شرکا، منحصرا.
جلد ۱، #۲: پاییز ۱۹۰۹. سیمپکین، مارشال، همیلتون، کنت و شرکا، منحصرا.
جلد ۱، #۳: بهار ۱۹۱۰. انتشار خصوصی، لندن.
جلد ۱، #۴: پاییز ۱۹۱۰. انتشار خصوصی، لندن.
جلد ۱، #۵: بهار ۱۹۱۱. انتشار خصوصی، لندن.
جلد ۱، #۶: پاییز ۱۹۱۱. ویلند و شرکا.
جلد ۱، #۷: بهار ۱۹۱۲. ویلند و شرکا.
جلد ۱، #۸: پاییز ۱۹۱۲. ویلند و شرکا.
جلد ۱، #۹: بهار ۱۹۱۳. ویلند و شرکا.
جلد ۱، #۸: پاییز ۱۹۱۳. ویلند و شرکا.
جلد ۲، منتشر نشده.
جلد ۳، #۱: بهار ۱۹۱۹. انتشار عمومی.
جلد ۳، #۲: عیسی، لیبر ۸۸۸، و سایر مقالات؛ منتشر نشده.
جلد ۳، #۳: اعدالین خدایان. ۱۹۳۶. لندن، سازمان معبد شرق.
جلد ۳، #۴: هشت خطابه بر یوگا. ۱۹۳۹. لندن، سازمان معبد شرق.
جلد ۳، #۵: کتاب تحوت. ۱۹۴۴. لندن، سازمان معبد شرق.
جلد ۳، #۶: لیبر الف. ۱۹۶۱. انتشار تلما.
جلد ۳، #۷: شی یی. ۱۹۷۱. انتشار تلما.
جلد ۳، #۸: تائو ته کینگ. ۱۹۷۵. ویسر.
جلد ۳، #۹: کتاب های مقدس تلما. ۱۹۸۳. ویسر.
جلد ۳، #۱۰: ۱۹۸۶. ویسر.
جلد ۴، #۱: شرح بر کتب مقدس و دیگر مقالات. ۱۹۹۶. ویسر.
جلد۴، #۲: مشاهده و صوت به همراه شرح و دیگر مقالات. ۱۹۹۸. ویسر.
اعتدالین به صورت شش ماهه از سال ۱۹۰۹ میلادی تا ۱۹۱۳ میلادی شروع شد. جلد ۲ هیچ گاه منتشر نشد و جلد ۳:۱ آخرین شماره ای بود به صورت پیاپی منظم منتشر شد. نسخه های اعتدالین به صورت نامنظم توسط تشکیلات مختلف منتشر شدند و بیشتر با عنوانشان شناخته می شوند. نشریات ۳:۵ به به بعد پس از مرگ کراولی در ۱۹۴۷ منتشر شده اند.
«اعتدالین» (انگلیسی: Equinox (film)) فیلمی در ژانر ترسناک است که در سال ۱۰۰۶ منتشر شد.
۱ اکتبر ۱۹۷۰ (۱۹۷۰-10-۰۱) (US)
«اعتدالین» (انگلیسی: Equinox (1992 film)) فیلمی در ژانر جنایی و درام به کارگردانی آلن رودولف است که در سال ۱۹۹۳ منتشر شد.
۱۱ ژوئن ۱۹۹۳ (۱۹۹۳-06-۱۱) (U.S.)
«اعتدالین» (انگلیسی: Equinox (film)) یک فیلم در سبک ترسناک است که در سال ۱۰۰۶ منتشر شد.
اعتدالین خدایان (به انگلیسی: The Equinox of the Gods) (شابک ۱-۵۶۱۸۴-۰۲۸-۹) کتابیست که نخستین بار در ۱۹۳۶ میلادی منتشر شد و شرح وقایع و موجباتی است که منجر به نگارش کتاب شریعت، متن اصلی تلما شد، می باشد. از محتویات اعتدالین خدایان می توان به رونوشتی از نسخهٔ خطی کتاب شریعت از کراولی، دفتر خاطرات شخصی و یک هم آوری از لوح افشا اشاره کرد.
کتاب شریعت

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اعتدالین

اعتدالین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اعتدالین   • مفهوم اعتدالین   • تعریف اعتدالین   • معرفی اعتدالین   • اعتدالین چیست   • اعتدالین یعنی چی   • اعتدالین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اعتدالین
کلمه : اعتدالین
اشتباه تایپی : hujnhgdk
عکس اعتدالین : در گوگل


آیا معنی اعتدالین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )