انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 998 100 1

افشین الیان

افشین الیان در دانشنامه ویکی پدیا

افشین الیان
افشین اِلیان (علیان) (زاده ۸ اسفند ۱۳۴۴ در تهران) یک استاد حقوق، فلسفه دان، شاعر و منتقد اسلام ایرانی-هلندی است. وی متخصص در حقوق جنایی بین الملل است و در لیدن هلند اقامت دارد. او در سال ۱۳۶۸ به عنوان یک پناهندهٔ سیاسی به هلند مهاجرت کرد. به علت تهدیدهای مسلمانان افراطی، او زیر محافظت شدید پلیس است.
نامه هایی از یک ایرانی (به هلندی: Brieven van een Pers)
رستاخیز واژه ها (به پارسی و هلندی: Verrijzenis van Woorden)
افشین الیان در تهران متولد شد. در دوره انقلاب ۱۳۵۷ ایران وی از هواداران فدائیان خلق بود. پس از انقلاب از آنها جدا شد و به حزب توده متمایل شد. با شروع سختگیریها در دهه شصت و غیرقانونی اعلام شدن حزب توده و احتمال دستگیری، (الیان) از کشور خارج شد و ابتدا به پاکستان رفت. پس از چند ماه راهی افغانستان شد و در کابل شروع به تحصیل در رشته پزشکی کرد. در آنجا با تعدادی از فعالان سیاسی ایرانی از جمله سیاوش کسرایی دیدار کرد.
در سال ۱۳۶۸ به هلند پناهنده شد و برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شد و در نهایت در سال ۲۰۰۳ دکتری خود را در رشته حقوق از دانشگاه تیلبورخ دریافت کرد. در حال حاضر وی استاد دانشکده حقوق دانشگاه لیدن هلند است. از او چند کتاب به زبان هلندی و نوشته هایی در نشریه های هلندی و بین المللی به چاپ رسیده است.
افشین الیان در سال ۲۰۱۵ او به خاطر شهامت و رُک گویی در بیان دیدگاه هایش دربارهٔ اسلام سیاسی برنده جایزه پیم فورتَین در هلند شد.
عکس افشین الیان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های افشین الیان

افشین الیان (۱۳۴۴) استاد حقوق، فلسفه دان، شاعر ایرانی-هلندی.
• «بسیاری از روشنفکران در ایران و کشورهای اسلامی همواره خواسته اند به گونه ای رفتار کنند که پدر و مادرشان و جامعه از رفتارشان راضی باشند. به این شکل نمی توان یک حرکت جدی انجام داد. کار فکری وابسته به نظر مردم نیست.»
• «اگر تحلیل نکنیم که در جهان بینی اسلامی چه رخ داده، هیچ گاه به صلح نخواهیم رسید.»

ارتباط محتوایی با افشین الیان

افشین الیان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی افشین الیاننام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

- > درمان ریشه دندان
روشویی های لبه نازک > دور استایل
علیرضااا > Throw a tantrum
روبا > آریانا
میلان > تاوریژ
Abolfaz > Volition
#yasy@ > arrive
ماندانا > senorita

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی افشین الیان   • مفهوم افشین الیان   • تعریف افشین الیان   • معرفی افشین الیان   • افشین الیان چیست   • افشین الیان یعنی چی   • افشین الیان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی افشین الیان
کلمه : افشین الیان
اشتباه تایپی : htadk hgdhk
عکس افشین الیان : در گوگل


آیا معنی افشین الیان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )