انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1043 100 1

الاقتصاد فی الاعتقاد

الاقتصاد فی الاعتقاد در دانشنامه اسلامی

الاقتصاد فی الاعتقاد
کتاب «الاقتصاد فی الاعتقاد»، تالیف امام محمد غزالی، در موضوع علم کلام به زبان عربی برای بیان عقائد غزالی در مورد توحید، نبوت، معاد و امامت می باشد. غزالی این کتاب را در قرن پنجم و در حدود سال های 488 و 481 بعد از کتاب های معیار العلم فی فن المنطق، محک النظر، مقاصد الفلاسفه و تهافت الفلاسفه نوشته است که آنها دیدگاه غزالی را در فلسفه بیان می کردند و کتاب الاقتصاد دیدگاه وی را در علم کلام نمایان می سازد.
غزالی در این کتاب را با چهار مقدمۀ عالمانه آغاز کرده است که بیان اهمیت علم کلام و جایگاه عقل در شریعت اسلامی از آن جمله می باشند. در این مقدمه غزالی به هم سویی عقل و دین اشاره می کند و این را از ویژگی های اسلام می شمارد، می گوید: شرع منقول و عقل معقول در راستای هم هستند.
ابوحامد غزالی در تمهید دوم از کتاب مردم را از لحاظ اعتقادی به چهار دسته تقسیم می کند که عبارتند از:
1- جماعتی که به خدا ایمان دارند و رسالت پیغمبر خاتم(ص) را پذیرفته اند که می گوید، به اعتقادات این گروه نباید به علم کلام خللی وارد شود.
2- عده ای که از اسلام اعراض کرده اند و کافر گشته و اهل بدعت اند می گوید، کلام به حال این ها سودی ندارد و جواب این ها تازیانه و شمشیر است.

ارتباط محتوایی با الاقتصاد فی الاعتقاد

الاقتصاد فی الاعتقاد را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

ممد > night person
Mahdieh > Come up
بازگیر کلوخی > کلوخی (زابل)
Hnf > Population
میثم سراوانی > Disloyal
دیوانه زاده > خرچنگ
محمدجواد > circumferentially
علی > begining

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی الاقتصاد فی الاعتقاد   • مفهوم الاقتصاد فی الاعتقاد   • تعریف الاقتصاد فی الاعتقاد   • معرفی الاقتصاد فی الاعتقاد   • الاقتصاد فی الاعتقاد چیست   • الاقتصاد فی الاعتقاد یعنی چی   • الاقتصاد فی الاعتقاد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی الاقتصاد فی الاعتقاد
کلمه : الاقتصاد فی الاعتقاد
اشتباه تایپی : hghrjwhn td hghujrhn
عکس الاقتصاد فی الاعتقاد : در گوگل


آیا معنی الاقتصاد فی الاعتقاد مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )