انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 985 100 1

الامان من اخطار الاسفار و الازمان

الامان من اخطار الاسفار و الازمان در دانشنامه اسلامی

الامان من اخطار الاسفار و الازمان
رضی الدین، سید علی بن طاووس حسینی حلی، متوفای 664 هجری.
ادعیه و آداب سفر و راه علاج امراض در سفر
کتاب حاضر اولین کتاب در این موضوع است و قبل از سید ابن طاووس هیچ کس کتابی مستقل در این موضوع و به این سبک ننوشته است.
سید در مقدمه کتاب می فرماید: «با توجه به اینکه در سفرها خطرها و مشکلات فراوانی برای انسان پیش می آید...تصمیم گرفتم کتابی بنویسم که حافظ انسان در سفرها باشد...
در این کتاب بسیاری از اسناد روایات و کتب منبع آنها را ذکر نکرده ام چرا که هدف در این کتاب اختصار است و این کتاب، کتابی است برای عمل کردن و سلامت ماندن (نه کتابی روایی و به عنوان منبع).»
«الأمان من أخطار الأسفار و الأزمان » تالیف رضی الدین، سید علی بن طاووس حسینی حلی ، متوفای ۶۶۴ هجری است.
ادعیه و آداب سفر و راه علاج امراض در سفر کتاب حاضر اولین کتاب در این موضوع است و قبل از سید ابن طاووس هیچ کس کتابی مستقل در این موضوع و به این سبک ننوشته است.
انگیزه نگارش
سید در مقدمه کتاب می فرماید: «با توجه به اینکه در سفرها خطرها و مشکلات فراوانی برای انسان پیش می آید... تصمیم گرفتم کتابی بنویسم که حافظ انسان در سفرها باشد... در این کتاب بسیاری از اسناد روایات و کتب منبع آنها را ذکر نکرده ام چرا که هدف در این کتاب اختصار است و این کتاب، کتابی است برای عمل کردن و سلامت ماندن (نه کتابی روایی و به عنوان منبع). »
ادعیه بدون سند
سید نکته ای ذکر کرده که در هر جا دعایی در روایات نیافته یک دعا در آن موضوع انشاء کرده و دلیل و مجوز این کار را هم روایاتی می داند از جمله این روایت: عبدالله بن حماد انصاری از امام صادق علیه السّلام نقل می کند که به ایشان عرض کردم: دعایی به من بیاموز. امام در جواب فرمود: «ان افضل الدعاء ما جری علی لسانک»، یعنی بهترین دعا آن است که بر زبان خودت جاری شود. به همین خاطر سید ابن طاووس در کتب مختلف، دعاهای فراوانی نقل کرده است. ابن طاووس در عین اینکه برای این نوع ادعیه سندی ندارد تاکید می نماید که: «من با این کار دعا نمی سازم بلکه اینها ادعیه ای است که خداوند جل جلاله به من افاضه کرده است و من برای شما نقل می کنم.»
ترتیب کتاب
...
اَلْأمان مِنْ أخْطارِ الأسْفارِ و الأزْمان یا اَمانُ الاخْطار اثر سید بن طاووس (متوفای ۶۶۴ق)، در موضوع ادعیه، آداب سفر و راه علاج امراض در سفر است. این اثر اولین کتاب در موضوع خود و به زبان عربی است. «آداب سفر در فرهنگ نیایش»، ترجمه فارسی این کتاب است.
سید رضی الدین، علی بن موسی بن طاووس حلی (۵۸۹- ۶۶۴ق) از نوادگان امام حسن (ع) در شهر حله به دنیا آمد. سید بن طاووس در بین علما و مردم زمان خویش از احترام خاصی برخوردار بود. او در فقه تبحر و در شعر نیز دستی داشت. البته شهرت اصلی او در زهد، تقوا، عرفان است و اکثر تألیفات او در موضوع ادعیه و زیارات است.
به گفته سید بن طاووس با توجه به اینکه در سفرها خطرها و مشکلات فراوانی برای انسان پیش می آید تصمیم گرفت تا کتابی بنویسد که حافظ انسان در سفرها باشد. او در این کتاب، بسیاری از اسناد روایات و کتب منبع آن ها را ذکر نکرده ؛ چرا که هدف در این کتاب اختصار است و این کتاب، کتابی است برای عمل کردن و سلامت ماندن (نه کتابی روایی و به عنوان منبع).

ارتباط محتوایی با الامان من اخطار الاسفار و الازمان

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

داوود > ماخون
محمد > انتلکتوئل
فاطمه محمدی منش > فاطمه
کایدمحمد > کاید
نازنین عظیمی > loose limbed
عاطفه موسوی > Associate
۰۹۳۶۲۷۲۷۵۹۵ ع > اجاره کردن
يازا > psy

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی الامان من اخطار الاسفار و الازمان   • مفهوم الامان من اخطار الاسفار و الازمان   • تعریف الامان من اخطار الاسفار و الازمان   • معرفی الامان من اخطار الاسفار و الازمان   • الامان من اخطار الاسفار و الازمان چیست   • الامان من اخطار الاسفار و الازمان یعنی چی   • الامان من اخطار الاسفار و الازمان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی الامان من اخطار الاسفار و الازمان
کلمه : الامان من اخطار الاسفار و الازمان
اشتباه تایپی : hghlhk lk hoxhv hghsthv , hghclhk
عکس الامان من اخطار الاسفار و الازمان : در گوگل


آیا معنی الامان من اخطار الاسفار و الازمان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )