انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1051 100 1

التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)

التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) در دانشنامه اسلامی

التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)
اَلتّنْزیه لِاَعْمالِ الشّبیه، رساله ای کوتاه از سید محسن امین در نقد رفتارهای غیردینی در سوگواری سید الشهداء. در این رساله برخی از شیوه های سوگواری مانند قمه‎زنی نقد شده و امین آن ها را غیرشرعی و حرام می داند. چاپ این رساله با واکنش‎های فراوانی مواجه شد و تأییدیه و ردیه‎هایی بر آن نوشته شد. جلال آل احمد این رساله را با عنوان «عزاداری های نامشروع» ترجمه و در ایران منتشر کرد.
سید محسن امین، برای اصلاح شعائر حسینی، کتب مختلفی تألیف کرد و اقدامات عملی به کار برد؛ از مقتل امام حسین، تاریخ توابین، اشعاری در رثای سیدالشهدا، شیوه صحیح سوگواری. او همچنین المجالس السنیه را در پنج جلد در مصائب و مناقب اهل بیت نوشت. با فتوای او بسیاری از سوگواری های نادرست در دمشق جمع شد. پس از اعتراض هایی که به او شد، کتاب التنزیه لأعمال الشبیه را نگاشت.
این رساله مختصر که حجم آن، در حدود بیست صفحه است، در سال ۱۹۲۷م نگاشته شده اما تا پایان سال ۱۹۲۸ منتشر نشد. علّت این تأخیر احتمالا تردید مؤلّف درباره پیامدهای انتشار آن یا بیم ناشر از عکس العمل‎ها بوده است. مجله العرفان از نشر آن استقبال کرد و نوشت که این رساله، ردّیه استواری است بر ضدّ بدعت هایی که برخی از عالمان در نبطیه و جبع لبنان منتشر ساخته و موجب ریشخند شیعه شده اند و مستند به دلایل استوار دینی و عقلی.

ارتباط محتوایی با التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)

التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)   • مفهوم التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)   • تعریف التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)   • معرفی التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)   • التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) چیست   • التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) یعنی چی   • التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی التنزیه لاعمال الشبیه کتاب
کلمه : التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب)
اشتباه تایپی : hgjkcdi ghulhg hgafdi (;jhf)
عکس التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) : در گوگل


آیا معنی التنزیه لاعمال الشبیه (کتاب) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )