برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1173 100 1

التون جان

التون جان در دانشنامه ویکی پدیا

التون جان
سِر التون هِرکیولِس جان (به انگلیسی: Sir Elton Hercules John) با نام اصلیِ رِجینالد کِنِث دوایت (به انگلیسی: Reginald Kenneth Dwight) (زادهٔ ۲۵ مارس ۱۹۴۷) خواننده، آهنگساز، و نوازندهٔ پیانو اهل انگلستان است. تا به امروز بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثار التون جان در جهان به فروش رسیده است که به همین خاطر او به یکی از موفق ترین هنرمندان جهان در تمام دوران ها تبدیل شده است. بیش از ۵۰ اثرِ او در جدولِ ۴۰ ترانهٔ برترِ انگلستان ثبت شده است.اودر سال ۲۰۱۷ در فیلم کینگزمن: محفل طلاییبازی کرد. التون جان با تهیه کننده آمریکایی دیوید فرنیش ازدواج کرده و صاحب دو فرزند پسر می باشد . لیدی گاگا خواننده مادر خوانده فرزندان التون جان است.
۱۹۷۱ ۱۱-۱۷-۷۰; #۲۰ UK, #۱۱ US
۱۹۷۶ Here and There; #۶ UK, #۴ US (اینجا و آنجا)
۱۹۸۷ Live in Australia with the Melbourne Symphony Orchestra; #۲۴ US (زنده در استرالیا همراه با ارکستر سمفونی ملبورن)
۲۰۰۰ One Night Only; #۷ UK, #۶۵ US (تنها یک شب)
۲۰۰۲ Live at the Ritz (زنده در ریتز)
رجینالد دوایت در پینر، انگلستان به دنیا آمد و والدینش اسکادران لیدر استنلی دوایت و شیلا بودند. آن ها در سال ۱۹۶۲، وقتی دوایت ۱۵ ساله بود، از هم طلاق گرفتند و پس از آن مادرش با فرد فربرادر ازدواج کرد.
التون جان در سال ۱۹۷۶ هویت دوجنسگرا خودش را در مصاحبه ای با مجلهٔ رولینگ استون آشکار کرد. او در سال ۱۹۸۴ در روز ولنتاین با رینیت بلال ازدواج کرد، اما آن ها چهار سال بعد از هم طلاق گرفتند و چندی بعد جان اینکه دوجنسگرا بوده را تکذیب کرد و گفت که همجنس گرا بوده است.
در طول کارش، جان با الکل و کوکائین دست و پنجه نرم می کرد و شایعه شده بود که او سرمایه اش را خرج عیّاشی می کرده است. در اواسط دههٔ ۱۹۹۰ جان با مایکل جکسون دوست شد و به دلیل کمکی که به مایکل در دوران اتهامات کودک آزاری سال ۱۹۹۳ کرد، مایکل هم آلبوم ریمیکس «خون روی زمین رقص» محصول سال ۱۹۹۷ را به او تقدیم کرد. اما جان در دادگاه سال ۲۰۰۵ مایکل جکسون ساکت ماند.
عکس التون جان
التون جان ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با التون جان

التون جان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی التون جان   • مفهوم التون جان   • تعریف التون جان   • معرفی التون جان   • التون جان چیست   • التون جان یعنی چی   • التون جان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی التون جان
کلمه : التون جان
اشتباه تایپی : hgj,k [hk
عکس التون جان : در گوگل

آیا معنی التون جان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )