انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1063 100 1

الوین تافلر

الوین تافلر در دانشنامه ویکی پدیا

الوین تافلر
الوین لویس تافلر (به انگلیسی: Alvin Toffler) (۳ اکتبر ۱۹۲۸–۲۷ ژوئن ۲۰۱۶)، نویسنده و آینده پژوه آمریکایی بود. وی برای آثارش در زمینه های انقلاب دیجیتال، انقلاب ارتباطات و تکینگی فناوری شناخته می شود. از تافلر به عنوان یکی از مشهورترین آینده پژوهان جهان یاد می شود که به خصوص با موفقیت حرکت جامعه صنعتی از مرحله تولید کالا به سوی عصر اطلاعات و تسلط کامپیوتر بر حیات اقتصادی و اجتماعی را پیش بینی کرد.
مصرف کنندگان فرهنگ: مطالعه ای بر هنر و فراوانی در آمریکا (۱۹۶۴)
مدرسه در شهر (۱۹۶۸)
شوک آینده (۱۹۷۰)
آینده شناس (۱۹۷۲)
آم‍وخ‍ت‍ن ب‍رای ف‍ردا: ن‍ق‍ش آی‍ن‍ده در ت‍ع‍ل‍ی‍م ت‍رب‍ی‍ت (۱۹۷۴)
آنسوی بحران (۱۹۷۵)
موج سوم (۱۹۸۰)
ورق های آینده (۱۹۸۳)
شرکت سازگار، یا پویایی های اجتماعی و «نظام بل» (۱۹۸۵)
تغییر ماهیت قدرت: دانش، ثروت و خشونت در آستانهٔ قرن بیست و یکم (۱۹۹۰)
جنگ و پادجنگ (زنده ماندن در سپیده دم سده بیست و یکم) (۱۹۹۵)
به سوی تمدن جدید: سیاست در موج سوم (۱۹۹۵)
ثروت انقلابی (انقلاب در ثروت آفرینی) (۲۰۰۶)
تافلر برای نخستین بار در ایران با ترجمه و انتشار کتاب «موج سوم» شهرت یافت. تافلر در این کتاب از سه حرکت عمده در تاریخ تحول بشر نام برد که هرکدام، به مثابه یک موج نیرومند، مرحله قبلی را از سر راه برداشته و مرحله جدید را برقرار کرد. «موج اول» انقلاب کشاورزی بود که به مرحله شکارگری پایان داد، موج دوم همانی است که کارشناسان تاریخ اقتصادی و اجتماعی از آن با عنوان انقلاب صنعتی نام می برند و بالاخره، موج سوم، که به اعتقاد الوین تافلر از دهه ۱۹۵۰ آغاز شد، به ورود جامعه صنعتی به عصر فراصنعتی منجر گردید.
آلوین تافلر در سال ۱۹۲۸ در شهر نیویورک و در یک خانواده یهودی مهاجر که از لهستان به آمریکا مهاجرت کرده بود متولد شد. مادرش رز و پدرش سام تافلر یهودی بودند. او می گفت که گرایش به نویسندگی را در سن هفت سالگی و تحت تأثیر یکی از خویشاوندانش که روزنامه نگار بود در خود احساس کرد.
وی در سال ۱۹۴۶ برای تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی وارد دانشگاه نیویورک شد و همسر آینده خود، آدلاید الیزابت فارل (که بعد از ازدواج به عنوان هایدی تافلر شناخته می شود) را وقتی هر دوی آن ها در دانشگاه مشغول تحصیل بودند، ملاقات کرد. تافلر از دانشگاه نیویورک در سال ۱۹۵۰ فارغ التحصیل شد، هرچند که بر طبق گفته خودش بیشتر از ادبیات انگلیسی بر فعالیت های سیاسی متمرکز بود. با همسر آینده اش، آدلاید الیزابت فارل (با نام مستعار «هایدی»)، هنگامی که او دوره های تحصیلات تکمیلی در زبان شناسی را شروع کرد آشنا شد. آن ها دانشجویان رادیکال و سرکش بودند و به جای کار درخور شأن تحصیلاتشان تصمیم گرفتند که به میانه غربی آمریکا سفر کنند و زندگی کولی واری را در آنجا آغاز کنند، جایی که آن ها در ۲۹ آوریل ۱۹۵۰ ازدواج کردند.
عکس الوین تافلر


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های الوین تافلر

الوین تافلر (۳ اکتبر ۱۹۲۸–۲۷ ژوئن ۲۰۱۶)، نویسنده و آینده پژوه آمریکایی بود. وی برای آثارش در زمینه های انقلاب دیجیتال، انقلاب ارتباطات و تکینگی فناوری شناخته می شود.
• «تغییر، فقط یک چیز لازم برای زندگی نیست، خود زندگی است.» ترجمه های دیگر: «دگرگونی ها تنها یک چیز بایسته برای زندگی نیست، خود زندگی است.»

ارتباط محتوایی با الوین تافلر

الوین تافلر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی الوین تافلر   • مفهوم الوین تافلر   • تعریف الوین تافلر   • معرفی الوین تافلر   • الوین تافلر چیست   • الوین تافلر یعنی چی   • الوین تافلر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی الوین تافلر
کلمه : الوین تافلر
اشتباه تایپی : hg,dk jhtgv
عکس الوین تافلر : در گوگل


آیا معنی الوین تافلر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )