انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 974 100 1

امامزاده جعفر بن موسی کاظم

امامزاده جعفر بن موسی کاظم در دانشنامه اسلامی

امامزاده جعفر بن موسی کاظم
حضرت امامزاده جعفر (علیه السّلام) نیز یکی از فرزندان ائمه اطهار است که انوار مرقد مطهر ایشان قرنهاست که بر پهنه ایران اسلامی می درخشد. جعفر بن حضرت امام موسی کاظم (در اثر جراحات وارده) در توابع ورامین در محلی به نام سناردک شهید شدند.
در صفحة ۵۹ کتاب کنز الانساب آمده است: «حضرت امام موسای کاظم چهل و دو فرزند داشت که عبارت اند از: علی موسی الرضا، حسن، عبدالله، جعفر و محمد...» .در صفحه چهارم همین کتاب آمده است که «چون مامون الرشید، حضرت علی بن موسی الرضا را از مدینه به شهر طوس دعوت نمود، جمله فرزندان و فرزندزادگان حضرت امام کاظم به تدریج از بغداد رو به ولایت خراسان نهادند. از جمله تعدادی از این بزرگواران همچون جعفر و ابراهیم و ابوالجواد، چون به ناحیه ساوجبلاغ رسیدند، دشمنان از عقب آمدند و مجادله بسیار کردند و آخر الامر حسن بن موسی الکاظم را شهید کردند و بعضی را جراحت رسیده بود و چون شب درآمد، لاعلاج روی به اطراف نهادند. اما جعفر بن حضرت امام موسی الکاظم که در ساوجبلاغ در حین دفاع مجروح گردیده بودند، در توابع ورامین در محلی به نام سناردک در اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیدند. توضیح این که در آن زمان نام اصلی شهر پیشوا، سناردک بوده است. در صفحة ۶۷ بحرالانساب که جزء کتابهای رجال و انساب می باشد، آمده است که «حضرت امام موسای کاظم (علیه السّلام) را ۳۹ فرزند بود. نام برخی از این بزرگواران عبارت اند از: حضرت علی بن موسی، عبدالله، حسن، جعفر، محمد، باقر و...» .در صفحة ۷۱ همین کتاب آمده است: «که به روایت لوط بن یحیی خزاعی ـ علیه الرحمه ـ که در اخبار آورده اند چون مامون حضرت امام علی بن موسی الرضا (علیه السّلام) را از مدینه به طوس دعوت کرد و پیشوای خود ساخت، جمله فرزندان و فرزندزادگان حضرت امام موسی کاظم از بغداد رو به ولایت خراسان نهادند. اما اسماعیل، جعفر، ابراهیم و ابوالجواد با همه اولاد و اصحاب و خدم و حشم از بغداد روی به ولایت خراسان نهادند و چون به ساوجبلاغ رسیدند، دشمنان در عقب امام زادگان معصوم و مظلوم درآمدند و بسیار مجادله کردند و آخر الامر حسن بن امام موسی کاظم در به آن مکان شهید کردند و جراحت بسیار به بعضی از امام زادگان رسانیدند. «اما جعفر بن حضرت امام موسی کاظم (در اثر جراحات وارده) در توابع ورامین در محلی به نام سناردک شهید شدند». در کتاب ریاض الانساب صفحة ۱۵۸ آمده است که «علی و حسن و عبدالله و اسماعیل و جعفر بن موسی الکاظم با همة اولاد رو به ولایت خراسان نهادند و چون به ساوجبلاغ رسیدند، معاندین به ایشان تاختند. پس از محاربه آخرالامر حسن بن موسی الکاظم شهید شد و به بعضی از امام زادگان جراحت رسید. چون شب شد لاعلاج متفرق شدند و هر یک رو به طرفی نهادند...و اما جعفر بن موسی الکاظم نیز در توابع ورامین شهید شد و گویند از فرزندان موسی بن جعفر (علیه السّلام) درساوجبلاغ و اطراف آن یک صد نفر شهید شدند».
کرامات امامزاده جعفر
انسان های دردمند، حاجتمندان و به ویژه بیماران صعب العلاج پس از این که امیدشان از همه جا قطع می شود و همه درها را به روی خود بسته می بینند، ملجا و پناهی جز خداوند متعال نمی یابند و با ایمان راسخ و اعتقادات پاک به ذات لایزال و ائمه هدی و فرزندان و اصحابشان متوسل می گردند.این انسانهای حاجتمند با بیان حوایج و نیازهای خود رحمت و عنایت خداوند رحمان را می طلبند و بدین وسیله به زندگی و حیات خود جان و امید تازه ای می بخشند.حضرت امامزاده جعفر (علیه السّلام) نیز یکی از فرزندان ائمه اطهار است که انوار مرقد مطهر ایشان قرنهاست که بر پهنه ایران اسلامی می درخشد و امیدی است به هنگامی که دلهای معتقدین و دلسوختگان، از همه نا امید می گردد و مایه بسی افتخار و مباهات اهالی منطقه پیشوا و حومه است که خداوند متعال مدفن منورش را در این دیار قرار داده است.عدد کرامات و فضایل ایشان را نمی توان بر شمرد. هر حاجتمندی را که به درگاه آن حضرت روی آورد نا امید نکرده و حاجت روا می فرماید.معجزات و کرامات بسیاری از آن امام زاده واجب التعظیم در شفا یافتن بیماران نابینا، سرطانی و بیماران لاعلاج از معتمدین و شفا یافتگان مشاهده و نقل گردیده که همه آنها نمونه ای از انفاس قدسیه آن حضرت است که مشمول زوار حاجتمندش گردیده است.
معماری و هنرهای کاربردی بقعه
معماری و هنرهای کاربردی بقعه یک کلیات دارد و یک جزئیات که به شرح ذیل است:
← کلیات
...

امامزاده جعفر بن موسی کاظم در دانشنامه ویکی پدیا

امامزاده جعفر بن موسی کاظم
جعفر الخواری پسر موسی بن جعفر (هفتمین امام شیعه) و برادر علی بن موسی الرضا (امام هشتم شیعیان) و از شخصیت های با کرامت و مورد احترام شیعیان است. آرامگاه این امامزاده در شهرستان پیشوا و ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی تهران قرار دارد.
سفرنامهٔ مادام د یولافوآ نگارش و ترجمهٔ فره وشی
کتاب آشنایی با سلاله پاکان، امام زاده جعفربن موسی الکاظم نوشتهٔ حسن اصلانی
الــلــهمحمد • علی • فاطمه • حسن • حسینسجاد • باقر • صادقکاظم • رضا • جواد • هادیعسکری • مهدی
امام موسی کاظمنسبت به دیگر امامان شیعه فرزندان بیشنری داشت. بیشتر مورخان تاریخ تعداد فرزندان او را ۳۷ تن شمرده اند امام زاده جعفر بن موسی الکاظم که وی را «خواری» و اولاد او را «خواریون» نیز می خوانند، پس از رشد و نمو، به یاری برادرش علی بن موسی الرضا پرداخت.
ازخداوندمتعال می طلبیدند. پس از آنکه رضا دعوت مأمون الرشید را پذیرفت و از مدینه راهی شهر طوس شد، وی نیز با کاروانی به سرپرستی خود و با فرزندان و فرزندزادگان موسی کاظم همچون ابراهیم و ابوالجواد از بغداد به ولایت خراسان عزیمت کرد.
عکس امامزاده جعفر بن موسی کاظم


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با امامزاده جعفر بن موسی کاظم

امامزاده جعفر بن موسی کاظم را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی امامزاده جعفر بن موسی کاظمنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امامزاده جعفر بن موسی کاظم   • مفهوم امامزاده جعفر بن موسی کاظم   • تعریف امامزاده جعفر بن موسی کاظم   • معرفی امامزاده جعفر بن موسی کاظم   • امامزاده جعفر بن موسی کاظم چیست   • امامزاده جعفر بن موسی کاظم یعنی چی   • امامزاده جعفر بن موسی کاظم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امامزاده جعفر بن موسی کاظم
کلمه : امامزاده جعفر بن موسی کاظم
اشتباه تایپی : hlhlchni [utv fk l,sd ;hzl
عکس امامزاده جعفر بن موسی کاظم : در گوگل


آیا معنی امامزاده جعفر بن موسی کاظم مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )