انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1045 100 1

امامی کاشانی حسین بن حسام الدین

امامی کاشانی حسین بن حسام الدین در دانشنامه اسلامی

امامی کاشانی حسین بن حسام الدین
«حسین امامی کاشانی» فرزند عالم جلیل، آقا حسام الدین امامی، در شهرستان کاشان به دنیا آمده و در بیت دانش، پرورش یافته و مقدمات و سطوح را در آن جا خواند. پس از آن به قم آمد و در دوره اول امتحان طلاب که شرکت نمود، با نمره ممتاز و رتبه اول پذیرفته شد و در درس و مباحثه مرحوم آیت الله بروجردی شرکت کرد و پس از دیدن یک دوره خارج و اصول، به نجف مهاجرت نمود و در مدرسه مرحوم علامه یزدی، معروف به مدرسه سید، سکنی گزید و به مباحثات ادامه داد و حاشیه کامل بر عروه الوثقی زد. سپس به کاشان مراجعت نمود و به اقامه جماعت در مسجد بازار کاشان و تدریس فقه و اصول اشتغال ورزید و جمع کثیری از محصلین و طلاب کاشان از محضرش استفاده نمودند. وی دارای تألیفاتی در فقه و اصول می باشد که یکی از آن ها به نام «اصول الامامیه» نام دارد. این اثر با آن که مختصرترین کتب اصولی می باشد، اما بسیار ساده و آسان و قابل استفاده است و با این ابتکارشان، زحمات طلاب را برای فهم «کفایه الاصول» علامه خراسانی کم نموده است. وی اجتهادش مورد تایید و تصدیق آیات عظام نجف اشرف چون مرحوم حاج سید محسن حکیم و دیگران و نیز مراجع بزرگ و زعمای حوزه علمیه قم مانند آیت الله بروجردی و دیگران بوده است.
1- اصل اصول الامامیة. 2- دراسات الاصول. 3- فقه الامامیة. 4- حاشیه کامل بر عروة. 5- متفردات الامامیة مانند تقیه یا خبرئیت بسم الله از سور قرآنیة. 6- قاعده لاضرر. 7- قاعده تقیه. 8- قاعده اعلمیت. 9- ترجمه عروة که رساله عملیه فارسی است.
گنجینه دانشمندان (جلد نهم)
اصول الامامیه فی الاصول الفقهیه / نوع اثر: کتاب / نقش: نویسنده
قاعده لاضرر و لاضرار / نوع اثر: کتاب / نقش: نویسنده
دروس قاعده الاعلم عند الامامیه / نوع اثر: کتاب / نقش: نویسنده

ارتباط محتوایی با امامی کاشانی حسین بن حسام الدین

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امامی کاشانی حسین بن حسام الدین   • مفهوم امامی کاشانی حسین بن حسام الدین   • تعریف امامی کاشانی حسین بن حسام الدین   • معرفی امامی کاشانی حسین بن حسام الدین   • امامی کاشانی حسین بن حسام الدین چیست   • امامی کاشانی حسین بن حسام الدین یعنی چی   • امامی کاشانی حسین بن حسام الدین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امامی کاشانی حسین بن حسام الدین
کلمه : امامی کاشانی حسین بن حسام الدین
اشتباه تایپی : hlhld ;hahkd psdk fk pshl hgndk
عکس امامی کاشانی حسین بن حسام الدین : در گوگل


آیا معنی امامی کاشانی حسین بن حسام الدین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )