برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1306 100 1

امام حسین در اندیشه شهیدان

امام حسین در اندیشه شهیدان در دانشنامه اسلامی

امام حسین در اندیشه شهیدان
اسماء شهدای شما از قبل در «لوح محفوظ الهی» ثبت شده است که اینان خواهند آمد و از اسلام و قرآن دفاع خواهند کرد. حضرت امام خمینی قدس سره.
«پدرم سیداسماعیل، اجداد طاهرین ما را، سرمشق عبرت قرار می داد و می گفت: تسلیم ناپذیری در برابر زور و ستم را از جد شهیدمان، سیدالشهداء علیه السلام بیاموزیم. یزید بن معاویه ، در مقابل بیعت به آن حضرت، مال و منال فراوان و زندگی آسوده وعده داد. ولی او در راه مبارزه برای حق و حقیقت و دفاع از ایمان و عقیده خویش، آن وعده ها را نادیده گرفت و خون پاک خود و خانواده اش حتی نوجوانان و کودکان شیرخوار خانواده را فدا کرد.»
شهید چمران
«ای حسین! در کربلا ، تو یکایک شهدا را در آغوش می کشیدی، می بوسیدی، وداع می کردی. آیا ممکن است هنگامی که من نیز به خاک و خون خود می غلتم؛ تو دست مهربان خود را بر قلب سوزان من بگذاری و عطش عشق مرا به تو و به خدای تو سیراب کنی؟ از این دنیای دون می گریزم. از اختلافات، خودنمایی ها، غرورها، خودخواهی ها، سفسطه ها، مغلطه ها، دروغ ها و تهمت ها خسته شده ام. احساس می کنم که این جهان، جای من نیست. آنچه دیگران را خوشحال می کند؛ مرا سودی نمی رساند. سرورم! آمده ام تا در رکابت علیه کفر و ظلم و جهل بجنگم. با همه وجود آمده ام. تاسوعاست. گروهی بزرگ از یزیدیان با تانک ها و توپ ها و زره پوش ها و ماشین های زیاد و سربازان فراوان در حرکتند. حق با باطل رو به رو شده است. دشمن سیل آسا پیش می آید و من می خواهم مثل یکی از اصحاب تو در کربلا بجنگم.»
شهیدان کربلایی ایران
قطع شدن دست «حسین» باعث شده بود دیگران نسبت به او حساس باشند و کارهایش را زیر نظر بگیرند. او این را خوب می دانست و سعی می کرد تا آنجا که امکان پذیر است، اوضاع را عادی جلوه دهد. در این کار هم به خاطر سعی و تلاش بی وقفه خود موفق بود. خیلی زود کارها را با تمرینات مرتب یاد گرفته و شخصا انجام می داد. حسین عاشق محرم و سینه زنی بود. مخصوصا چون لشکر او به نام مقدس سیدالشهداءعلیه السلام بود؛ ایام محرم شور و حال دیگری در آن پیدا می شد. بعضی وقت ها که دوستان در سنگر جمع بودند؛ با آن دستش که قطع نشده بود، سینه زنی می کرد. چقدر با صفا بود! آخر او سردار سرلشکر شهید حاج حسین خرازی ، فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین علیه ا ...

ارتباط محتوایی با امام حسین در اندیشه شهیدان

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امام حسین در اندیشه شهیدان   • مفهوم امام حسین در اندیشه شهیدان   • تعریف امام حسین در اندیشه شهیدان   • معرفی امام حسین در اندیشه شهیدان   • امام حسین در اندیشه شهیدان چیست   • امام حسین در اندیشه شهیدان یعنی چی   • امام حسین در اندیشه شهیدان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امام حسین در اندیشه شهیدان
کلمه : امام حسین در اندیشه شهیدان
اشتباه تایپی : hlhl psdk nv hkndai aidnhk
عکس امام حسین در اندیشه شهیدان : در گوگل

آیا معنی امام حسین در اندیشه شهیدان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )