انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1025 100 1

امام حسین در اندیشه شهیدان

امام حسین در اندیشه شهیدان در دانشنامه اسلامی

امام حسین در اندیشه شهیدان
اسماء شهدای شما از قبل در «لوح محفوظ الهی» ثبت شده است که اینان خواهند آمد و از اسلام و قرآن دفاع خواهند کرد. حضرت امام خمینی قدس سره.
«پدرم سیداسماعیل، اجداد طاهرین ما را، سرمشق عبرت قرار می داد و می گفت: تسلیم ناپذیری در برابر زور و ستم را از جد شهیدمان، سیدالشهداء علیه السلام بیاموزیم. یزید بن معاویه ، در مقابل بیعت به آن حضرت، مال و منال فراوان و زندگی آسوده وعده داد. ولی او در راه مبارزه برای حق و حقیقت و دفاع از ایمان و عقیده خویش، آن وعده ها را نادیده گرفت و خون پاک خود و خانواده اش حتی نوجوانان و کودکان شیرخوار خانواده را فدا کرد.»
شهید چمران
«ای حسین! در کربلا ، تو یکایک شهدا را در آغوش می کشیدی، می بوسیدی، وداع می کردی. آیا ممکن است هنگامی که من نیز به خاک و خون خود می غلتم؛ تو دست مهربان خود را بر قلب سوزان من بگذاری و عطش عشق مرا به تو و به خدای تو سیراب کنی؟ از این دنیای دون می گریزم. از اختلافات، خودنمایی ها، غرورها، خودخواهی ها، سفسطه ها، مغلطه ها، دروغ ها و تهمت ها خسته شده ام. احساس می کنم که این جهان، جای من نیست. آنچه دیگران را خوشحال می کند؛ مرا سودی نمی رساند. سرورم! آمده ام تا در رکابت علیه کفر و ظلم و جهل بجنگم. با همه وجود آمده ام. تاسوعاست. گروهی بزرگ از یزیدیان با تانک ها و توپ ها و زره پوش ها و ماشین های زیاد و سربازان فراوان در حرکتند. حق با باطل رو به رو شده است. دشمن سیل آسا پیش می آید و من می خواهم مثل یکی از اصحاب تو در کربلا بجنگم.»
شهیدان کربلایی ایران
قطع شدن دست «حسین» باعث شده بود دیگران نسبت به او حساس باشند و کارهایش را زیر نظر بگیرند. او این را خوب می دانست و سعی می کرد تا آنجا که امکان پذیر است، اوضاع را عادی جلوه دهد. در این کار هم به خاطر سعی و تلاش بی وقفه خود موفق بود. خیلی زود کارها را با تمرینات مرتب یاد گرفته و شخصا انجام می داد. حسین عاشق محرم و سینه زنی بود. مخصوصا چون لشکر او به نام مقدس سیدالشهداءعلیه السلام بود؛ ایام محرم شور و حال دیگری در آن پیدا می شد. بعضی وقت ها که دوستان در سنگر جمع بودند؛ با آن دستش که قطع نشده بود، سینه زنی می کرد. چقدر با صفا بود! آخر او سردار سرلشکر شهید حاج حسین خرازی ، فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین علیه السّلام در جبهه ها بود. بعد از این، در این بازار، ضرب عشق باید زد هم به نام خرازی، هم به نام زین الدین.
حسن باقری
...

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

وحید طاهری > المان
پریسا > financial transaction
رضا > hip hop
پارسا > واج ارایی
احسان > Dire consequences
اروشا > آروشا
امین جهانگرد > is that so
رامین سعیدی > رامین

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امام حسین در اندیشه شهیدان   • مفهوم امام حسین در اندیشه شهیدان   • تعریف امام حسین در اندیشه شهیدان   • معرفی امام حسین در اندیشه شهیدان   • امام حسین در اندیشه شهیدان چیست   • امام حسین در اندیشه شهیدان یعنی چی   • امام حسین در اندیشه شهیدان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امام حسین در اندیشه شهیدان
کلمه : امام حسین در اندیشه شهیدان
اشتباه تایپی : hlhl psdk nv hkndai aidnhk
عکس امام حسین در اندیشه شهیدان : در گوگل


آیا معنی امام حسین در اندیشه شهیدان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )