انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 877 100 1

امتناع از پرداخت نفقه واجب در دانشنامه اسلامی

امتناع از پرداخت نفقه واجب
حاکم شرع در مواردی می تواند مستنکف از نفقه واجب را وادار به پرداخت نماید.
در صورتی که نفقه دیگری بر کسی واجب گردد و او از پرداخت نفقه سرپیچی کند، حاکم او را مجبور به پرداخت نفقه می نماید و در صورت ادامه استنکاف، ممکن است حاکم با ولایتی که بر ممتنع دارد اقدام به فروش اموال او و پرداخت نفقه نماید.
محدوده حکم
این حکم مخصوص نفقه اقارب نیست و در مورد بردگان و نیز حیواناتی که نفقه آنها واجب می شود نیز جاری است. نفقه زوجه نیز که مشمول همین حکم فقهی است در قانون مدنی مورد اشاره قرار گرفته است. آنچه گفته شد مربوط است به محکومیت مدنی و حقوقی مستنکف، محکومیت جزایی استنکاف از پرداخت نفقه واجب نیز در قوانین جزایی پیش بینی شده که خود طریقه ای برای اجبار است.

امتناع از پرداخت نفقه واجب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی امتناع از پرداخت نفقه واجبنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سید ابوالفضل ارتضا > مکسوبه
امیرحسین > fields trip
حسین > چاقال
Parsa > minecraft
ا > Incomes
تیاناز > تیامنی
em .jy > tidalwave
حدیث > مهرشاد

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امتناع از پرداخت نفقه واجب   • مفهوم امتناع از پرداخت نفقه واجب   • تعریف امتناع از پرداخت نفقه واجب   • معرفی امتناع از پرداخت نفقه واجب   • امتناع از پرداخت نفقه واجب چیست   • امتناع از پرداخت نفقه واجب یعنی چی   • امتناع از پرداخت نفقه واجب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امتناع از پرداخت نفقه واجب
کلمه : امتناع از پرداخت نفقه واجب
اشتباه تایپی : hljkhu hc ~vnhoj ktri ,h[f
عکس امتناع از پرداخت نفقه واجب : در گوگل


آیا معنی امتناع از پرداخت نفقه واجب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )