انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1017 100 1

امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند

امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند در دانشنامه ویکی پدیا

امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند
عبارت «امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند» یا عباراتی مشابه، برای توصیف امپراتوری های معینی در سطح جهان به کار رفته است که آنچنان پهناور بودند که خورشید همواره حداقل بر یک بخش از قلمروشان می تابید.
Wikipedia contributors، "The empire on which the sun never sets،" Wikipedia، The Free Encyclopedia، http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=The_empire_on_which_the_sun_never_sets&oldid=515601281 (accessed October 2، 2012).
این عبارت در سده های شانزدهم و هفدهم میلادی برای اشاره به امپراتوری اسپانیا و در سدهٔ نوزدهم و اوایل سدهٔ بیستم برای اشاره به امپراتوری بریتانیا به کار می رفت. در سدهٔ بیستم، این استعاره (معمولاً بدون به کار بردن واژهٔ «امپراتوری») برای اشاره به ابرقدرت آمریکا تغییر معنا داد.
گئورگ بوخمان منشأ این ایده را در تاریخ هرودوت در سخنانی از خشایارشا که پیش از تهاجم به یونان ایراد کرده بود، ردیابی کرده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند   • مفهوم امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند   • تعریف امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند   • معرفی امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند   • امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند چیست   • امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند یعنی چی   • امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند
کلمه : امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند
اشتباه تایپی : hl~vhj,vd hd ;i o,vadn nv Hk iv'c yv,f kld ;kn
عکس امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند : در گوگل


آیا معنی امپراتوری ای که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )