انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1068 100 1

ام اس

معنی ام اس به فارسی

ام اس
[پزشکی] ← تصلب پراکنده

ام اس در دانشنامه ویکی پدیا

ام اس
اِم اِس یا تصلب بافت چندگانه (به انگلیسی: Encephalomyelitis disseminata یا Multiple sclerosis) که با نام اختصاریِ اِم اِس یا MS شناخته می شود، یک بیماری التهابی است که در آن غلاف های میلین سلول های عصبی در مغز و نخاع آسیب می بینند. این آسیب دیدگی می تواند در توانایی بخش هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند اختلال ایجاد کند و باعث به وجود آمدنِ علائم و نشانه های زیادِ جسمی شود. ام اس به چند شکل ظاهر می شود و علائم جدید آن یا به صورت عودِ مرحله ای (به شکل برگشتی) یا در طولِ زمان (به شکل متناوب) اتفاق می افتد. ممکن است در بین عود، نشانهٔ بیماری به کلی از بین برود؛ با این وجود مشکلاتِ عصبیِ دائمی به ویژه با پیشرفتِ بیماری در مراحلِ بعدی به طورِ مداوم اتفاق می افتد. اگرچه علت بیماری مشخص نیست اما مکانیزمِ اصلیِ آن آسیب زدن توسط سیستم ایمنی بدن یا اختلال در سلول های تولیدکنندهٔ غلافِ میلین است. دلایل ارائه شده در مورد این مکانیزم ها شامل عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مانند عفونت است. معمولاً ام اس بر اساس نشانه ها و علائم و نتایج آزمایش های پزشکی تشخیص داده می شود. پیشترها درمانِ مشخصی برای ام اس وجود نداشت تا اینکه محققانِ کانادایی موفق به درمانِ آن شدند. درمان های موجود به منظور بهبود عملکرد بدن پس از هر حمله و جلوگیری از حملات جدید صورت می گیرد. اگرچه داروهایی که برای درمان ام اس تجویز می شود اندکی مؤثرند اما دارای اثرات جانبی هستند و تحمل آن دشوار است. با وجود اینکه شواهدی در مورد اثربخشی درمان های جایگزین ام اس وجود ندارد، بسیاری از مردم به دنبال آن درمان ها هستند. پیش بینی نتیجه دراز مدت درمان بسیار دشوار است، اما نتیجه قابل قبول بیشتر در زنان، افرادی که در سنین پایین تر به این بیماری مبتلا شده اند، افرادی که در آن ها دوره های عود مشاهده می شود و افرادی که آن ها در مراحل اولیه حمله های کمی را تجربه کرده اند مشاهده می شود. امید به زندگی افراد دارای ام اس ۵ تا ۱۰ سال کمتر از دیگران است. از سال ۲۰۰۸، بین ۲ تا ۲٫۵ میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده اند، این در حالی است که نرخ ابتلاء در بخش های مختلف جهان و در بین جوامع مختلف تفاوت آشکاری دارد. این بیماری به طور معمول در سنین ۲۰ تا ۵۰ سالگی و در زنان دو برابر مردان اتفاق می افتد. نام «اسکلروز چندگانه» به زخم ها (سختینه یا به عبارت دیگری پلاک یا زخم) که در ماده سفید مغز یا ستون فقرات قرار دارد گفته می شود. ام اس در سال ۱۸۶۸ توسط ژان-مارتن شارکو توصیف شد. محققان در حال توسعه درمان ها و روش های تشخیص جدید هستند.
Multiple Sclerosis Overview
فرد دارای ام اس همه علائم یا نشانه های عصب شناختی را دارد؛ رایج ترین این نشانه ها مشکلات دستگاه عصبی خودگردان، دیداری، حرکتی و حسی می باشند. علائم خاص از طریق محل های زخم در سیستم عصبی مشخص می شوند و شامل کم بساوایی یا خواب رفتگی مانند مور مور شدن، اسپاسم، ضعف عضلات، واکنش های غیرارادی، گرفتگی عضلات یا ناتوانی در حرکت، ناتوانی در هماهنگی و تعادل ناهماهنگی عضلات، مشکل در صحبت کردن یا دیسفاژی، مشکلات دیداری (جنبش کره چشم، کاهش دید یا دوبینی)، احساس خستگی، درد شدید یا درد مزمن و مشکل در ادرار و مدفوع می باشد. دشواری در فکر کردن و مشکلات عاطفی مانند افسردگی یا ناخویشتن داری عاطفی نیز در بین مبتلایان به ام اس رایج است. پدیده یوتافس، شدت یافتن نشانه های بیماری بر اثر تماس با دمای بالا و علامت لرمیت، احساس سوزش در پشت هنگام خم کردن گردن از ویژگی های بیماری ام اس می باشند. معیار اصلی ناتوانی و شدت مقیاس وضعیت ناتوانی گسترده (EDSS) می باشد که همراه با معیارهای دیگر مانند اسکلروز چندگانه تابعی کامپوزیت در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرد. این شرایط در ۸۵٪ موارد به شکل سندروم در طول چند روز آغاز می شود که از این تعداد ۴۵٪ دارای مشکلات حرکتی، ۲۰٪ دچار تاری دید و ۱۰٪ دارای سندروم مرتبط با نقض در عملکرد ساقه مغز می باشند، این در حالی است که ۲۵٪ باقی مانده دچار بیشتر از یک مورد از مشکلات ذکر شده می باشند. دوره این نشانه ها در ابتدا در دو الگو اتفاق می افتد؛ یا به صورت دوره های وخیم تر شدن ناگهانی بیماری که چند روز تا چند ماه به طول می انجامد (عود، وخیم تر شدن، دوره بیماری، حملات یا تشدید ناگهانی نامیده می شوند) که به دنبال آن بهبودی بیمار صورت می گیرد (۸۵٪ موارد) یا وخیم تر شدن تدریجی در طول زمان بدون دوره های بهبودی (۱۰–۱۵٪ موارد). ممکن است در مواردی ترکیبی از این دو اتفاق بیفتد یا ممکن است افرادی دچار دوره های عود و بهبودی شوند که بعدها ادامه دار باشد. این دوره های عود بیماری معمولاً غیرقابل پیش بینی هستند و بدون هیچ نشانه ای اتفاق می افتند. وخیم تر شدن شرایط بیمار به ندرت و در بیشتر موارد دو بار در سال اتفاق می افتد. با این وجود در بعضی موارد این وخیم تر شدن بیماری به دنبال نشانه های معمول می آید و بیشتر در بهار و تابستان اتفاق می افتد. به طور مشابه، عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی معمولی، آنفلوآنزا یا التهاب معدی روده ای احتمال آن را افزایش می دهند. استرس نیز ممکن است باعث بروز حمله شود. باردار بودن احتمال عود بیماری را کاهش می دهد، اگرچه در طول چند ماه اول پس از وضع حمل این احتمال بیشتر می شود. به طور کل، به نظر نمی رسد باردار بودن بر ناتوانی دراز مدت تأثیر داشته باشد. موارد بسیاری از جمله واکسن زدن، شیر دهی، ضربه شدید بدنی و پدیده یوتافس بر نرخ عود بیماری تأثیر نمی گذارند.
علت ام اس نامشخص است، با وجود این گمان می رود این بیماری بر اثر ترکیبی از عوامل محیطی مانند عوامل آلوده کننده و ژنتیک اتفاق می افتد. برخی شواهد دال بر پیوست این بیماری با درجه زیبایی دارد. تئوری ها در تلاشند تا داده ها را با توضیحاتی واقع بینانه ترکیب کنند اما این مورد تاکنون به عنوان موردی قطعی ثابت نشده است. اگرچه تعدادی فاکتورهای ریسک محیطی وجود دارد و اینکه بعضی از آن ها قابل تعدیل هستند، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه حذف آن ها می تواند از بیماری ام اس پیشگیری کند مورد نیاز است.
ام اس در افرادی که در مناطق دور از استوا زندگی می کنند شایع است، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد. این موارد گروه های قومی که احتمال بروز بیماری در آن ها کم است و در مناطقی دور از استوا مانند سامی، سرخپوستان آمریکایی، هاتریت کانادا، مائوری نیوزیلند و اینویت کانادا زندگی می کنند و نیز گروه هایی که احتمال بروز بیماری در آن ها بالاست و نزدیک استوا زندگی می کنند مانند مردم ساردن، فلسطینی ها و پارسیان هند را در بر می گیرد. علت این الگوی شیوع جغرافیایی مشخص نیست. اگرچه گرادیان شمال جنوب موارد ام اس در حال کاهش است اما مقدار سال ۲۰۱۰ هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. ام اس در مناطقی که افراد شمال اروپا در آن زندگی می کنند بسیار شایع است و تنوع جغرافیایی می تواند به سادگی بیانگر گستره جهانی این جوامع خطر پذیر باشد. کاهش تماس با نور خورشید باعث کاهش تولید ویتامین دی می شود و می تواند توجیهی برای این موضوع باشد. رابطه بین ماه تولد و ام اس بیانگر این ایده است، افرادی که در نیمکره شمالی و در نوامبر به دنیا آمده اند در مقایسه با افرادی که مه به دنیا آمده اند دیرتر دچار این بیماری می شوند. عوامل محیطی در دوران کودکی می تواند بر ابتلای افراد به این بیماری نقش داشته باشد، چندین مطالعه نشان داد افرادی که قبل از ۱۵ سالگی به قسمت های مختلف دنیا سفر کرده اند نرخ ابتلاء شدنشان به این بیماری همان نرخ ابتلای منطقه جدید است. اگر مهاجرت بعد از سن ۱۵ سالگی اتفاق افتد، نرخ ابتلاء شدن فرد همان نرخ کشور تولدش می باشد. با این وجود شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اثر مسافرت می تواند شامل افراد بالای ۱۵ سال نیز بشود.
عکس ام اس
ام اس (به انگلیسی: MS) یک برند سیگار ایجاد شده در ایتالیا است؛ که در حال حاضر توسط BAT Italia, بخشی از بریتیش امریکن توباکو تولید می شود. این برند در سال ۱۹۶۹؛ ۵۰ سال پیش (۱۹۶۹) پایه گذاری گردید.
فهرست نام های سیگار
ام اس-۷۳۳ موران (به انگلیسی: Morane-Saulnier_Alcyon) یک هواگرد ملخ پیشین تک موتوره از نوع پایه آموزشی ساخت شرکت Morane-Saulnier است. هواگرد ام اس-۷۳۳ موران نخستین پروازش را در ۱۹۴۹ میلادی انجام داد. در مجموع، تعداد ۲۰۸ فروند از این هواگرد ساخته شده است.
فهرست هواگردها
ام اس آربریا (به انگلیسی: MS Arberia) یک کشتی است که طول آن ۱۵۳٫۰۰ متر (۵۰۱٫۹۷ فوت) می باشد. این کشتی در سال ۱۹۷۵ ساخته شد.
ام اس آرکادیا (۲۰۰۵) (به انگلیسی: MS Arcadia (2005)) یک کشتی است که طول آن ۲۸۹٫۹۰ متر (۹۵۱٫۱ فوت) می باشد. این کشتی در سال ۲۰۰۴ ساخته شد.
ام اس آزورا (به انگلیسی: MS Azura) یک کشتی است که طول آن ۲۹۰٫۰ متر (۹۵۱ فوت ۵ اینچ) می باشد. این کشتی در سال ۲۰۰۹ ساخته شد.
ام اس آستور (به انگلیسی: MS Astor) یک کشتی است که طول آن ۱۷۶٫۲۵ متر (۵۷۸ فوت ۳ اینچ) می باشد. این کشتی در سال ۱۹۸۶ ساخته شد.
ام اس آگاممنون (به انگلیسی: MS Agamemnon) یک کشتی بود که طول آن ۳۴۹ فوت (۱۰۶ متر) بود. این کشتی در سال ۱۹۴۶ ساخته شد.
ام اس آگوستوس (به انگلیسی: MS Augustus) یک کشتی بود که طول آن 215.25 بود. این کشتی در سال ۱۹۲۶ ساخته شد.
ام اس آگوستوس (۱۹۵۲) (به انگلیسی: MS Augustus (1952)) یک کشتی بود که طول آن 207 m / 681 ft بود. این کشتی در سال ۱۹۵۰ ساخته شد.
ام اس آلباتروس (به انگلیسی: MS Albatros) یک کشتی است که طول آن ۱۷۷٫۷۰ متر (۵۸۳ فوت) می باشد. این کشتی در سال ۱۹۷۳ ساخته شد.
نظام تولیدی قابل انعطاف (به انگلیسی: flexible manufacturing system) یک سیستم سختنایی و دارای مقداری انعطاف پذیری است که به آن اجازه می دهد عکس العمل سیستم در تغییرات را نشان دهد. اولین معقوله ماشین flexibilityهست که توانایی های سیستم رابرای تغییرات پشتیبانی می کند.برای ارائه دادن انواع محصول جدیدوتوانایی برای تغییر سفارش عمل هایی که اجرا شده در آن قسمت. دومین معقوله نامیده می شود routing flexibility که شامل توانایی برای استفاده ماشین های مضاعف برای به شکل درآوردن عملهای یکسان در روی یک قسمت به طوری که توانایی سیستم ها برای جذب کردن تغییرات larg scal در این قبیل Volom,capitaly or capabilityسراسر fms به طورعادی با یک کامپیوتر مرکزی کنترل می شود.فایده اصلی fms انعطاف پذیری بالای آن در مدیریت منبع سختنائی شبیه وقت و کوشش در سفارش برای سختنائی یک سیستم جدید. بهترین کاربرد از fms پیدا کردن در تولید قسمت کوچکی از محصولات شبیه آن فرمهای یک mass productionاست. Adventages افزایش شده برای کنترل و هدایت وآماده سازی زمانورمحصولات جدید که پرداخت های کوتاه برای انعطاف پذیری هست. هزینه کارگر برای کنترل و هدایت و بالا بردن کیفیت انعطاف پذیری برای کنترل و هدایت ذخیره می شود.همیشه افزایش انعطاف پذیری لازم نیست. بلکه همچین افزایش سودمندی لازم است.
اپن وی ام اس (به انگلیسی: OpenVMS) یا سامانهٔ حافظهٔ مجازی باز (Open Virtual Memory System) که در گذشته با نام VAX-11/VMS ،VAX/VMS یا (با نام غیررسمی) VMS نیز شناخته می شد یک سیستم عامل سرور است که بر روی رایانه های وکس مجموعه دستور، Alpha و خانواده مبتنی بر ایتانیوم اجرا می شود. با وجودی که نام آن دارای پیشوند باز است ، ولی کد آن نرم افزار متن باز نیست و با پرداخت پول کد آن به صورت متن باز در اختیار مشتری قرار می گیرد. برخلاف سایر سیستم عامل های رایانه های بزرگ این سیستم عامل واسط گرافیکی کاربر (GUI) دارد که به صورت کامل گرافیک را پشتیبانی می کند.
دیجیتال ایکویپ منت کورپوریشن وی ای اکس ( VAX) یکی از پرفروش ترین ها در بین سال های دهه ۱۹۸۰ تا دهه ۱۹۹۰ بود. وی ام اس VAS برای استفاده حرفه ای نشر رومیزی و CAE پشتیبانی می شد.
ایمپرس سی اِم اِس یک سیستم پویا و شی گرا و آزاد است که با زبان پی اچ پی نوشته شده است. ایمپرس سی ام اس از چند پایگاه داده پشتیبانی می کند، استفاده از ایمپرس سی ام اس یک گزینه ایده آل برای ساختن سایت های پویای کوچک تا بزرگ بر مبانی کامیونیتی، سایت های شرکت ها، وب لاگ ها و مانند آن ها است.
سامانه مدیریت محتوا
نرم افزار آزاد
ایمپرس سی ام اس تحت قانون کپی رایت قوانین جامع کپی رایت یاGNU General Public License که اختصاراً GPL نامیده می شود منتشر شده و استفاده از آن و دست بردن در کدهای آن مجانی و مجاز است؛ و می توان آن را دوباره منتشر کرد با شرط اینکه همچنان تحت قانون GPL منتشر شود.
ایمپرس سی ام اس، سیستم مدیریت محتوایی است که توسط عوام توسعه می یابد. به کمک این ابزار نگهداری از محتوای سایت و انتشار آنها همانند نوشتن یک متن در برنامه word خواهد بود. ایمپرس سی ام اس ایده آل برای مجموعه بزرگی از کاربران اینترنتی می باشد: از سایت های تجاری تا عمومی و کاربران حرفه ای و کاربران تازه کاری که فقط یک سایت ساده برای خود با امکان وبلاگ نویسی آسان می خواهند. ایمپرس سی ام اس سیستم قدرتمندی می باشد که آن یاز واقعی شما را تحقق می بخشد و کاملاً نیز مجانی می باشد.
استفاده از پایگاه داده
پی دی ام اس (به انگلیسی: PDMS: Plant Design Management System) یک نرم افزار طراحی به کمک رایانه برای طراحی سه بعدی است که بیشتر در شرکت های مهندسی برای طراحی و مدلسازی رایانه ای یک مجموعه صنعتی (بالاخص در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه) استفاده می شود.
وبگاه رسمی
این نرم افزار محصول شرکت AVEVA می باشد.
از رقبای اصلی PDMS در بازار می توان به SmartPlant ,AutoPLANT ,MPDS4 ،PDS و CADWorx اشاره کرد.
قابلیت مهم این نرم افزار امکان طراحی هم زمان بخش های مهندسی در آن است. به عنوان مثال بخش ساختمان طراحی خود را انجام می دهد و بخش تأسیسات لوله کشی و برق و … هم همین طور. سپس با روی هم انداختن این طراحی ها نقاط برخورد و اشکال احتمالی قبل از اجرای واقعی مشخص می شود.
جی ام اس (به انگلیسی:Growling Mad Scientists، GMS) (به معنی: دانشمندان دیوانهٔ غُرغُرو) یک گروه موسیقی هلندی در سبک سایکدلیک ترنس (خلسهٔ روان گردان) و مستقر در شهر آمستردام است که از محبوبیت خاصی در این سبک از اواسط دههٔ نود تا به اکنون دارد. جی ام اس توسط ساجاهان متکین (ریکتم) و جوو کوینتروس (بانسی) در شهر آمستردام شکل گرفت.
۱۹۹۷ - Chaos Laboratory
۱۹۸۸ - The Growly Family
۱۹۹۹ - GMS Vs. Systembusters
۲۰۰۰ - Tri-Ball University
۲۰۰۰ - The Hitz
۲۰۰۲ - No Rules
۲۰۰۳ - The Remixes
۲۰۰۵ - Emergency Broadcast System
۲۰۰۶ - Chaos Laboratory
دلیل انتخاب آمستردام به عنوان مقر گروه بین المللی بودن این شهر است.
جی ام اس در ساله ۱۹۹۹ اسپان رکورد را تأسیس کرد که اولین لیبل موسیقی سایکدلیک ترنس در ایالات متحده آمریکا و در ایبیزا در کشور اسپانیا است.
ریکتم وقتی که ۱۴ سالش بود با بانسی که در یک کافی شاپ با هم کار می کردند آشنا شد. وقتی ریکتم ۱۵ سالش بود مدرسه را ترک کرد و به هندوستان سفر کرد و به شهر گوا رفت تا در آنجا در میهمانیهای ترنس شرکت کند. بعد از بازگشتش به آمستردام در ساله ۱۳۷۴ به دومین سفر خود با بانسی به هندوستان رفت و در آنجا تصمیم به ساختن موسیقی با دوست خود بانسی گرفت و تشکیل گروه دانشمندان دیوانهٔ غُرغُرو یا جی ام اس. در حال حاضر هر ۲ عضو جی ام اس در شهر ابیزا زندگی می کنند و در حال دی جی گری و تولید موسیقی هستند.
ژئواس ام اس (انگلیسی: GeoSMS) یک مشخصه برای برچسب گذاری پیام های جغرافیایی است. ژئواس ام اس با نشان دادن موقعیت مورد نظر در متن پیام کار می کند، و مکان ها بر اساس ژئو یوآرآی در RFC 5870 قالب بندی می شود.
ژئواس ام اس در سال ۲۰۱۰ به وسیلهٔ متیو کوان، دانشجوی دکترا در دانشکده علوم ریاضی و جغرافیایی RMIT توسعه یافت و نباید با استاندارد اوپن ژئواس ام اس اشتباه گرفته شود.
یک برچسب جغرافیایی اس ام اس ساده ممکن است شبیه به موارد زیر باشد:
که حاوی پیامی است با مضمون من در میخانه هستم و محل فرد با عرض جغرافیایی ۳۷٫۸۰۱۶۳۱ درجه جنوبی و طول جغرافیایی ۱۴۴٫۹۸۰۲۹۴ درجه شرقی و ضریب خطای (+ یا -) ۱۰ متر ثبت شده است.
CMS می تواند به عنوان سرواژه ای برای مفاهیم زیر به کار رود:
سامانه مدیریت محتوا (Content Management System)، نرم افزاری که به وسیلهٔ آن ساخت و نگهداری وب گاهها به شکلی ساده امکان پذیر می گردد
شیوه نامه شیکاگو (Chicago Manual of Style)، یکی از شیوه نامه هایی که در آمریکا برای استانداردسازی سبک نگارش تدوین شده
گروه ماشین سازی ایچ ام اس یک شرکت متنوع ماشین سازی و مهندسی است که تولیدکننده پمپ ها، کمپرسورها و تجهیزات نفت و گاز می باشد و امکانات تولیدی و مهندسی خود را در روسیه، اوکراین، بلاروس و آلمان مستقر کرده است.
مارتین ام اس (به انگلیسی: Martin MS) یک هواگرد ساختِ کارخانهٔ گلن ال. مارتین کمپانی در کشور ایالات متحده آمریکا است. نخستین استفاده کنندهٔ این هواگرد نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بوده است. این هواگرد برای نخستین بار در ۱۹۲۳ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.
فهرست هواگردها
موریس سیکس ام اس (Morris Six MS) خودرویی است که در سال های ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۳ تولید شده است. طراحی آن خودروهای موتور جلو-محور عقب بوده طول آن در حالت طبیعی ۱۷۷ اینچ (۴٬۵۰۰ میلیمتر)، عرض آن در حالت طبیعی ۶۵ اینچ (۱٬۷۰۰ میلیمتر) و ارتفاع آن در حالت طبیعی ۶۳ اینچ (۱٬۶۰۰ میلیمتر) است.
موتور آن ۲۲۱۵ سی سی سیستم جعبه دندهٔ آن به صورت دستی است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ام اس در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:اسکلروز متعدد

ارتباط محتوایی با ام اس

ام اس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• علت ام اس   • درمان ام اس   • تشخیص بیماری ام اس   • انواع ام اس   • ام اس خفیف   • داروهای ام اس   • ام اس خوش خیم   • پیشگیری از ام اس   • معنی ام اس   • مفهوم ام اس   • تعریف ام اس   • معرفی ام اس   • ام اس چیست   • ام اس یعنی چی   • ام اس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ام اس
کلمه : ام اس
اشتباه تایپی : hl hs
عکس ام اس : در گوگل


آیا معنی ام اس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )