برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1302 100 1

انرژی تجدیدپذیر

انرژی تجدیدپذیر در دانشنامه ویکی پدیا

انرژی تجدیدپذیر
انرژی تجدیدپذیر (به انگلیسی: Renewable energy)، که انرژی برگشت پذیر نیز نامیده می شود، به انواعی از انرژی می گویند که منبع تولید آن نوع انرژی، بر خلاف انرژی های تجدیدناپذیر (فسیلی)، قابلیت آن را دارد که توسط طبیعت در یک بازه زمانی کوتاه مجدداً به وجود آمده یا به عبارتی منابعی هستند که پس از مصرف به راحتی جایگزین می شوند.
انرژی آبی (نیروی برق آبی)
انرژی بادی
انرژی خورشیدی
انرژی زمین گرمایی
انرژی زیست توده (زیست سوخت)
انرژی امواج، انرژی جزر و مد و انرژی جریان اقیانوسی (انرژی دریایی)
انرژی هیدروژن
در سال های اخیر با توجه به این که منابع انرژی تجدید ناپذیر رو به اتمام هستند این منابع مورد توجه قرار گرفته اند. در سال ۲۰۰۶ حدود ۱۸٪ از انرژی مصرفی جهانی از راه انرژی های تجدید پذیر بدست آمد. سهم زیست توده به طور سنتی حدود ۱۳٪، که بیشتر جهت حرارت دهی و ۳٪ انرژی آبی بود. 4.2٪ باقی مانده شامل نیروگاهای آبی کوچک، زیست توده مدرن، انرژی بادی، انرژی خورشیدی، انرژی زمین گرمایی و سوختهای زیستی می باشد که به سرعت در حال گسترش هستند.
استفاده از انرژی بادی با رشدی سالانه حدود ۳۰٪ با ظرفیت نصب شده ۱۵۷۹۰۰ مگاوات در سال ۲۰۰۹، به صورت وسیعی در اروپا، آسیا و ایالات متحده به چشم می خورد. در پایان سال ۲۰۰۹ میلادی مجموع انرژی تولیدی به وسیله فتوولتاییک به بیش از ۲۱۰۰۰ مگاوات رسید. ایستگاه های انرژی گرما-خورشیدی در آمریکا و اسپانیا مشغول به کار می باشند که بزرگترین آن ها با ظرفیت ۳۵۴ مگاوات در بیابان موهاوی در حال کار است.
بزرگترین نیروگاه زمین گرمایی دنیا در کالیفرنیا با نام نیروگاه گیسرز با ظرفیت ۷۵۰ مگاوات در حال فعالیت می باشد. برزیل یکی از کشورهایی است که پروژه های بزرگی برای استفاده از انرژی های نو (انرژی های تجدیدپذیر) انجام می دهد. ۱۸٪ از کل مصرف سوخت اتومبیل های برزیل از طریق سوخت اتانولی که از ساقهٔ نیشکر به دست می آید تأمین می شود. سوخت اتانولی به صورت گسترده در ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد.
عکس انرژی تجدیدپذیر
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

انرژی تجدیدپذیر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انرژی تجدیدپذیر   • مفهوم انرژی تجدیدپذیر   • تعریف انرژی تجدیدپذیر   • معرفی انرژی تجدیدپذیر   • انرژی تجدیدپذیر چیست   • انرژی تجدیدپذیر یعنی چی   • انرژی تجدیدپذیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انرژی تجدیدپذیر
کلمه : انرژی تجدیدپذیر
اشتباه تایپی : hkvCd j[ndn~bdv
عکس انرژی تجدیدپذیر : در گوگل

آیا معنی انرژی تجدیدپذیر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )