انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1069 100 1

انسلم

انسلم در دانشنامه ویکی پدیا

انسلم
قدیس آنسلم کانتربری یکی از مهم ترین متفکران مسیحی است. به سبب شیوهٔ استدلالی آنسلم عده ای از مورخان اندیشهٔ مسیحی، او را پدر فلسفهٔ مدرسی می دانند. او که از بزرگ ترین فلاسفهٔ قرن یازدهم میلادی بود به سبب تأثیر عمیق آگوستین بر فلسفه اش به آگوستین ثانی معروف شد.آگوستین
آنسلم در سال ۱۰۳۳ میلادی در شهر آئوستا واقع در پیدمونت، ایتالیا به دنیاآمد. تحصیلات مقدماتی اش را در بورگوندی گذراند و سپس به دیر بندیکتی بک در نورماندی رفت تا الاهیات مسیحی را فراگیرد و به درجهٔ کشیشی و بالاتر از آن برسد. آنسلم در سال ۱۰۷۸ میلادی به ریاست دیر بک رسید. در سال ۱۰۹۳ میلادی استاد، دوست و پیشوای دینی آنسلم، لانفرنک، درگذشت و آنسلم قدیس به جانشینی او برگزیده شد و برای منصب اسقف کانتربری انتخاب شد. از آن پس او به آنسلم کانتربری مشهور گشت. این فیلسوف بزرگ قرون وسطی و متأله بزرگ مسیحیت در سال ۱۱۰۹ میلادی درگذشت.
قرن یازدهم میلادی دوره ای است که اکثر متفکرین غرب مشغول بررسی عقلانی اعتقادات بودند. عده ای عقل را ارجح بر ایمان می پنداشتند و عده ای ایمان را ارجح بر عقل. در این دوران آنسلم از رابطهٔ عقل و ایمان سخن به میان می آورد. آنسلم از سویی در پی ادراک خداوند و هستی به وسیلهٔ ایمان بود و از سوی دیگر به فکر سنجش منطقی و دیالکتیکی اندیشه هایش افتاده بود. با وجود این که آنسلم گاهی هدف خود را یافتن حقایق بدون رجوع به کتاب مقدس می دانست، اما در بسیاری از رسالاتش ایمان و حجیت متون مقدس را برتر از استدلال عقلی عنوان کرده است. این بدان معناست که اگر عقل استنتاجی بدیهی کند که با کتاب مقدس سازگار باشد، عقل به خودی خود دربارهٔ آن موضوع حجت است. اما اگر عقل حکمی را بدیهی بداند که کتاب مقدس آن را نمی پذیرد، در این صورت استدلال عقلی حقیقت نبوده و حجت کتاب مقدس خواهدبود.
از نظر آنسلم دو نوع شناخت وجود دارد: شناخت عقلانی و شناخت ایمانی. بر این اساس ابتدا باید ایمان آورد پس از آن می توان از عقل به صورت گسترده و نامحدود سود جست. این بدان معناست که حقایقی توسط وحی و ایمان به وحی بر آدمی عیان می شود که هرگز توسط صرف عقل دستیابی به آن ها مقدور نخواهدبود. از نظر آنسلم زمانی استفاده از عقل جایز است که هدف ایمان باشد. در حقیقت آراء آنسلم دربارهٔ عقل و ایمان و ارتباط این دو تا حدودی دوپهلو و حتی متناقض می نماید.
عکس انسلم
انسلم استراوس (انگلیسی: Anselm Strauss؛ ۱۸ دسامبر ۱۹۱۶ – ۵ سپتامبر ۱۹۹۶(1996-09-05)) یک جامعه شناس حوزهٔ سلامت و پزشکی و استاد دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو اهل ایالات متحده آمریکا بود.
وی دانش آموختهٔ دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه شیکاگو و از شاگردان هربرت بلومر بود و بعدها یکی از اعضای مکتب شیکاگو شد.
شهرت او به واسطهٔ ارائهٔ نظریه داده بنیاد (به همراه بارنی گلیزر) است که روشی نوآورانه در تحقیق کیفی است و از آن در حوزه های جامعه شناسی، پرستاری، آموزش و مطالعات سازمانی استفاده می شود.
وی در سال ۱۹۸۰ به عضویت انجمن پیشبرد علوم آمریکا درآمد.
انسلم جی. مک لورین (به انگلیسی: Anselm J. McLaurin) سناتور سابق عضو حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا بود. وی در سال ۱۸۹۴ تا ۱۸۹۵ و ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۹ میلادی سناتور ایالت میسیسیپی در سنای ایالات متحده آمریکا بود.
فهرست نمایندگان سابق مجلس سنای ایالات متحده
فهرست نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده از میسیسیپی
مختصات: ۴۶°۳۷′۰۹″ شمالی ۰۷۰°۵۷′۱۸″ غربی / ۴۶٫۶۱۹۱۷°شمالی ۷۰٫۹۵۵۰۰°غربی / 46.61917; -70.95500
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فرودگاه سنت انسلم (به انگلیسی: Saint-Anselme Aerodrome) یک فرودگاه همگانی است که یک باند فرود چمن دارد و طول باند آن ۵۱۸ متر است. این فرودگاه در شهر سنت آنسلم، کبک کشور کانادا قرار دارد و در ارتفاع ۱۷۱ متری از سطح دریا واقع شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با انسلم

انسلم را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انسلم   • مفهوم انسلم   • تعریف انسلم   • معرفی انسلم   • انسلم چیست   • انسلم یعنی چی   • انسلم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انسلم
کلمه : انسلم
اشتباه تایپی : hksgl
عکس انسلم : در گوگل


آیا معنی انسلم مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )