برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1293 100 1

انقلاب صنعتی چهارم

انقلاب صنعتی چهارم در دانشنامه ویکی پدیا

انقلاب صنعتی چهارم
انقلاب صنعتی چهارم Fourth Industrial Revolution (4IR) چهارمین دوره اصلی از بدو انقلاب صنعتی است. این دوره با اشاعه فناوریهایی فاصله میان سپهرهای فیزیکی، رایانشی و زیستی را کمرنگ یا حذف می کنند، مشخص می شود. این دوره با ظهور فناوری های نوین در چند حوزه رباتیک، هوش مصنوعی، زنجیره بلوکی، نانوتکنولوژی، پردازش کوانتومی، زیست فناوری، اینترنت اشیا و خودروهای خودران همراه است. این انقلاب، کل نظام تولید، مدیریت و حکمرانی را در هر صنعت و هر کشوری متحول می کند.
انقلاب صنعتی
انقلاب صنعتی دوم
انقلاب دیجیتال
چرخه های کندرتیف
نخستین انقلاب صنعتی از اواسط سده هجدهم (حدود ۱۷۶۰ میلادی) تا نوزدهم در اروپا و آمریکا رخ داد. طی این دوره، جوامع عمدتاً کشاورزی و روستایی تبدیل به جوامع صنعتی و شهری شدند. صنعت نساجی و آهن به همراه ماشین بخار نقش محوری در این انقلاب صنعتی ایفا کرد.
دومین انقلاب صنعتی، بین ۱۸۷۰ و ۱۹۱۴، تا آستانه جنگ جهانی اول، رخ داد. در این دوره صنعت نفت، صنعت فولاد، و صنعت برق پدیدار شد و با استفاده از نیروی برق، فرایند تولید انبوه شکل گرفت. مهمترین اختراعات این دوره عبارت بودند از تلفن، چراغ برق، ضبط صوت و موتور احتراق درون سوز.
سومین انقلاب صنعتی موسوم به انقلاب دیجیتال، مربوط به تحول فناوری های الکتریکی و مکانیکی آنالوگ به فناوری های دیجیتال می شود. طلیعه این انقلاب از بعد از جنگ جهانی دوم با ابداع ترانزیستور شروع می شود. اما تحول اساسی از دهه ۱۹۸۰ به بعد رخ می دهد. پیشرفت های انقلاب دیجیتال عبارتند از رایانه شخصی، اینترنت و فناوری های اطلاعات و ارتباطات (فاوا).
عکس انقلاب صنعتی چهارم


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با انقلاب صنعتی چهارم

انقلاب صنعتی چهارم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انقلاب صنعتی چهارم   • مفهوم انقلاب صنعتی چهارم   • تعریف انقلاب صنعتی چهارم   • معرفی انقلاب صنعتی چهارم   • انقلاب صنعتی چهارم چیست   • انقلاب صنعتی چهارم یعنی چی   • انقلاب صنعتی چهارم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انقلاب صنعتی چهارم
کلمه : انقلاب صنعتی چهارم
اشتباه تایپی : hkrghf wkujd ]ihvl
عکس انقلاب صنعتی چهارم : در گوگل

آیا معنی انقلاب صنعتی چهارم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )