انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1090 100 1

اوجان

معنی اوجان در لغت نامه دهخدا

اوجان. (اِخ ) دهی است جزو دهستان پایین بخش طالقان شهرستان تهران دارای 291 تن سکنه. رجوع به فرهنگ جغرافیایی ایران ج 1 استان مرکزی شود.

اوجان. (اِخ ) دهی است جزو دهستان حومه ٔ بخش مرکزی شهرستان ساوه دارای 185 تن سکنه. رجوع به فرهنگ جغرافیایی ایران ج 1 استان مرکزی شود.

اوجان. (اِخ ) دهی است جزء دهستان دشتابی بخش بویین شهرستان قزوین دارای 100 تن سکنه. رجوع به فرهنگ جغرافیایی ایران ج 1 استان مرکزی شود.

اوجان. (اِخ ) دهی است از دهستان شاخنات بخش درمیان شهرستان بیرجند دارای 565 تن سکنه. رجوع به فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9 شود.

معنی اوجان به فارسی

اوجان
دهی است در بیرجند .
دهی است از دهستان شاخناک بخش در میان شهرستان بیرجند .
محلی است در تبریز

اوجان در دانشنامه ویکی پدیا

اوجان
اوجان ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره بدارد:
اوجان (بیرجند) روستایی است در دهستان شاخن از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند، واقع در استان خراسان جنوبی با جمعیت تقریبی 1000 نفر
اوجان (ساوه) روستایی است در دهستان قره چای از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوه، واقع در استان مرکزی
نام دیگر بستان آباد مرکز شهرستان بستان آباد در آذربایجان شرقی
مختصات: ۳۳°۲۶′۲۹″ شمالی ۵۹°۲۷′۱۹″ شرقی / ۳۳٫۴۴۱۳۹°شمالی ۵۹٫۴۵۵۲۸°شرقی / 33.44139; 59.45528 روستای اوجان ، روستایی است در دهستان شاخن از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند، واقع در استان خراسان جنوبی که بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران، جمعیت آن بالغ بر ۹۴۲ نفر بوده است.
مختصات: ۳۴°۵۲′۰۷″ شمالی ۵۰°۲۲′۳۴″ شرقی / ۳۴٫۸۶۸۶۱°شمالی ۵۰٫۳۷۶۱۱°شرقی / 34.86861; 50.37611
اوجان روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوه در استان مرکزی ایران.
این روستا در دهستان قره چای قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۶۸ نفر (۱۴۹ خانوار) است.
اوجان (به ارمنی: Ուջան) یک شهرک در ارمنستان است که در استان آراگاتسوتن واقع شده است. در کیلومتری شمال آشتاراک، مرکز استان آراگاتسوتن واقع شده است.
فهرست شهرداری های ارمنستان
اوجان ۸۰۰٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد و در ارتفاع متر ( پا) بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.
امامزاده عبدا… اوجان مربوط به دوره سلجوقیان است و در شهرستان ساوه، بخش مرکزی، دهستان قره چای، روستای اوجان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۷۹۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
باشسیز اوجان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان اوجان غربی بخش مرکزی شهرستان بستان آباد واقع شده است.
باشسیز در ترکی یعنی بدون سر یا این طور می توان معنی کرد که بدون رهبر و پیشوا. عده ای معتقدند علت نامگذاری این روستا به این نام، این بوده است که در ایام قدیم اعدام هایی که با بریدن سر انجام می شد. در این منطقه انجام می شد.
قنات اوجان می تواند به موارد زیر اشاره داشته باشد:
قنات اوجان، بیرجند قناتی در روستای اوجان از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبی
قنات اوجان سفلی قناتی در روستای اوجان از توابع بخش مرکزی شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبی
محوطه اوجان مربوط به دوران های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان اقلید، بخش مرکزی، روستای کناس واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۳۳۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اوجان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

شهریار آریابد ٠٩:٠٦ - ١٣٩٧/٠٨/٢٢
اوجان تازی شده " آبگان " پارسی است و به معنای سرزمین آب و فرشته نگهبان آب های روان در آیین زرتشتی می باشد که در اوستا " اپم نپات" آمده است و واژه های" آبان ، آباد " از آن ساخته شده و کاربرد فراوان دارد و در گویش های کردی " آو " و لری " او" گردیده .
|

مریم ٠٢:٠١ - ١٣٩٧/١٢/١٩
اوجان به معنای آب مایه ی حیات می‌باشد.
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شرکت اوجان   • بستانآباد ایران   • اوجان بستان اباد   • بستان آباد   • شرکت اوجان رانی   • معنی اوجان   • مفهوم اوجان   • تعریف اوجان   • معرفی اوجان   • اوجان چیست   • اوجان یعنی چی   • اوجان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اوجان
کلمه : اوجان
اشتباه تایپی : h,[hk
عکس اوجان : در گوگل


آیا معنی اوجان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )