برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1273 100 1

اوو مورالس

اوو مورالس در دانشنامه ویکی پدیا

اوو مورالس
خوان اوومورالس آیما (به اسپانیایی: Juan Evo Morales Ayma)، معروف به ایوو (evo) یا اوو مورالس (به اسپانیایی: Juan Evo Morales Ayma) (زاده ۲۶ اکتبر ۱۹۵۹ در اورینکای اورارو) رئیس جمهوری کنونی کشور بولیوی است.
۳۰ دسامبر ۲۰۰۵، پس از برپایی مراسم پیروزی کوبا برای به قدرت رسیدن دموکرات ها، مورالس از شهر اورینوکو، بازدید کرد. پس از آن د رهاوانا میزبان ریاست جمهوری کوبا، فیدل کاستروشد وسند همکاری رابین بولیوی و کوبا بر سر مسائلی مثل آموزش و بهداشت به امضاء رساندند. مورالس طی صحبتهایش با وی، از فیدل کاسترو و چاوز به عنوان «فرمانده ها ی ارتش آ زادی آمریکا نام برد.»
۳ ژانویه ۲۰۰۶: وی در کاراکاس با چاوز ملاقاتی داشت. چاوز به وی پیشنهاد مبادله ۱۵۰۰۰۰ بشکه دیزل در هر ماه به جای وارد کردن این مقدار از کشورهای دیگر کرد، که در عوض به جای آ ن محصولات کشاورزی را از بولیوی وارد کند.
۴ ژانویه ۲۰۰۶: نخست وزیر اسپانیا لوئیز رادریگز زاپاترو، در کاخ مونکلوا با مورالس ملاقاتی داشت. وی در سند رسمی اعلام کرد که تا مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو به این کشور وام پرداخت خواهد کرد.
۵ ژانویه ۲۰۰۶: مورالس با پادشاه جوان کارلوس در کاخ زارزوالا در اسپانیا ملاقات کرد. در این دیدار رسانه های جمعی اسپانیا در مورد نحوه لباس پوشیدن غیررسمی مورالس که کمی از جنس پشم الیاکا و رنگی که شبیه به لباس آمریکایی های بومی بود، انتقاد کردند.
اوو مورالس این طور که ادعا می شود اصالتاً از بومیان آمریکایی است. او در ابتدا از پرورش دهنده گان گیاه کوکا بود و پیش از به قدرت رسیدن، نقش کلیدی در مبارزات بومیان کوکا کار علیه طرح مشترک آمریکا-بولیوی برای مبارزه با مواد مخدر را داشت. او همچنین پس از رسیدن به قدرت، به مخالفت با طرح آمریکا برای مبارزه با مواد مخدر در بولیوی پرداخت. وی همچنین رهبر جنبش حزب سوسیالیسم است که در زبان اسپانیایی مخفف آن MAS، به معنای بیشتر است. او در سال های اخیر همانند دیگر احزاب و گروه ها در گیر جنگ های مربوط به نفت و گاز در این کشور بود که عموماً تحت عنوان جنبشهای سوسیال، شناخته می شوند.
مورالس در سال ۲۰۰۲ در انتخابات ریاست جمهوری در رتبه دوم قرار گرفت که برای احزاب سنتی شکست ناراحت کننده ای بود. وی شکستش را به کار شکنی ایالات متحده علیه وی ن ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های اوو مورالس

اوو مورالس(۱۹۵۹) ۸۰مین رئیس جمهور بولیوی (۲۰۰۶).
• «من واژه مهاجرت را نمی پذیرم، من این عبارت را به کار نمی برم. من این واژه را نمی پذیرم. مهمترین چیز برای ما ساختن یک شهروندی جهانی است. ... تعداد اروپایی هایی که به آمریکای لاتین و کشورهای حوزه دریای کارائیب آمده اند، از اهالی آمریکای لاتین که به اروپا رفته اند بیشتر است. اهالی آمریکای لاتین هرگز برای بیرون راندن اروپایی ها قانونی تصویب نکردند، و برعکسِ اروپایی ها برای مهاجران هیچ زندانی نساختند.»
• «فوتبالِ جهان بسیار فقیر است. فوتبال یک میراث بشری است. ممکن نیست که به تجارتِ برخی از گردانندگان جهانی فوتبال تبدیل بشود. ما فساد را در مرکز فوتبال دنیا محکوم می کنیم؛ بنابراین فوتبال و فیفا نمی توانند خصوصی بشود، فکر می کنم که کشورها باید برای پیشگیری از چنین رسوایی هایی همکاری کنند.»

ارتباط محتوایی با اوو مورالس

اوو مورالس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اوو مورالس   • مفهوم اوو مورالس   • تعریف اوو مورالس   • معرفی اوو مورالس   • اوو مورالس چیست   • اوو مورالس یعنی چی   • اوو مورالس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اوو مورالس
کلمه : اوو مورالس
اشتباه تایپی : h,, l,vhgs
عکس اوو مورالس : در گوگل

آیا معنی اوو مورالس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )