انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1033 100 1

ایتالیایی

/'itAliyAyi/

معنی ایتالیایی به فارسی

ایتالیایی
(صفت ) منسوب به ایتالیا . ۱ - از مردم ایتالیا اهل ایتالیا . ۲ - آنچه در ایتالیا ساخته و تهیه شود .
[Italian sixth chord] [موسیقی] ← آکورد شش افزوده

ایتالیایی در دانشنامه ویکی پدیا

ایتالیایی
ایتالیایی ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
منسوب به کشور ایتالیا
زبان ایتالیایی
گویش های زبان ایتالیایی
مردم ایتالیا
ایتالیایی (فیلم ۱۹۱۵)
«ایتالیایی» (ترانه)
«ایتالیایی» (به ایتالیایی: L'Italiano) آهنگی از هنرمند ایتالیایی توتو کوتونیو است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شد. این آهنگ موفق ترین ترانه وی به صورت بین المللی و شناخته شده ترین قطعه موسیقی وی است.
ایتالیایی (انگلیسی: The Italian) فیلمی صامت است که در سال ۱۹۱۵ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به کلارا ویلیامز و لئو ویلیس اشاره کرد.
ایتالیایی-آرژانتینی ها (به ایتالیایی: Italo-Argentini، به اسپانیایی: Italo-Argentinos) شهروندانی آرژانتینی هستند که تباری ایتالیایی دارند یا کسانی هستند که در ایتالیا زاده شده اند و در آرژانتین اقامت دارند. پس از اسپانیا، ایتالیا دومین منشأ قومی آرژانتین مدرن است. تخمین زده می شود که بیش از ۲۵ میلیون آرژانتینی، تبار ایتالیایی دارند.
۲۰۱۳ – ۱۷٬۲۲۲٬۴۱۲
انگلیسی آمریکایی
زبان ایتالیایی
ایتالیایی آمریکایی ها (ایتالیایی: italoamericani) دسته ای نژادی هستند متشکل از آمریکایی هایی که تمام یا پاره ای از اصالتشان ایتالیایی است. ایتالیایی آمریکایی ها چهارمین دسته قومی اروپایی در ایالات متحده از نظر جمعیت هستند (بدون محسوب داشتن نژاد آمریکایی، عنوانی که توسط بسیاری در آمریکا استفاده می شود) در کل ایتالیایی آمریکایی ها پس از آلمانی آمریکایی ها، ایرلندی آمریکایی ها، آفرقایی آمریکایی ها، انگلیسی آمریکایی هاُ، آمریکایی ها و مکزیکی آمریکایی ها در رده هفتم قرار دارند.
گویش های ایتالیایی
زبان سیسیلی
زبان ناپولی
ایتالیایی های مصر مردم ساکن مصر با اصالت ایتالیایی هستند. تاریخ حضور ایتالیایی ها در مصر به دوران امپراتوری روم بازمی گردد. آخرین ملکهٔ مصر کلئوپاترا که با مارک آنتونی ازدواج کرد، کشورش را به عنوان جهیزیه به روم داد و مصر تا مدت ها جزئی از امپراتوری روم به شمار می رفت. در این مدت ایتالیایی های بسیاری به مصر رفتند و امروزه نیز آرامگاه های مسیحیان در اسکندریه نشان دهندهٔ تأثیر ایتالیایی ها در مصر می باشد.
آنا مانیانی بازیگر
فیلیپو تومازو مارینتی، نویسنده و شاعر (بنیان گذار فوتوریسم).
جوزپه اونگارتی، شاعر و مقاله نویس.
گوفردو آلساندرینی، نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس.
دالیدا خواننده و بازیگر معروف
استفان رستی بازیگر و کارگردان
رشدی اباظه بازیگر (مادرش ایتالیایی بوده)
استفان الشعراوی فوتبالیست (مادرش ایتالیایی بوده)
آفریقای شرقی ایتالیایی (ایتالیایی: Africa Orientale Italiana) مستعمره ایتالیایی بود که در ۹ می ۱۹۳۶ تأسیس شد. این مستعمره حاصل ادغام سومالی ایتالی، اریتره ایتالیا، و اتیوپی ایتالیا بود.
در اوت ۱۹۴۰ در طول جنگ جهانی دوم سومالی بریتانیا فتح و ضمیمه آفریقای شرقی ایتالیا شد، که خود در سال ۱۹۴۱ هنگام نبرد آفریقای شرقی که توسط نیروهای تحت رهبری بریتانیا که در برگیرنده نیروهای اتیوپیایی و مستعمره نشینان بود فتح شد. در این زمان سومالی بریتانیا، سومالی و اریتره ایتالیا تحت حکومت بریتانیا درآمدند. به سال ۱۹۴۹ سومالی لند ایتالیا به کشور منطقه سومالی لند تغییر یافت که از سال ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ توسط ایتالیا اداره می شد تا زمان استقلال آن در ۱۹۶۰. در سال ۱۹۵۱ اریتره ضمیمه اتیوپی شد.
ارزنی ایتالیایی، گاورس ایتالیایی (نام علمی: Setaria italica) نام یک گونه از تیره گندمیان است.
«ارواح – به سبک ایتالیایی» (ایتالیایی: Questi fantasmi) یک فیلم به کارگردانی رناتو کاستلانی است که در سال ۱۹۶۷ منتشر شد.
۲۳ دسامبر ۱۹۶۷ (۱۹۶۷-12-۲۳)
ازدواج به سبک ایتالیایی (به ایتالیایی: Matrimonio all'italiana) فیلمی ایتالیایی به کارگردانی ویتوریو دسیکا محصول سال ۱۹۶۴ است. داستان فیلم روایت یک بدبینی در دوران جنگ جهانی دوم است.
دومنیکو سوریانو (ماسترویانی)، ثروتمند میان سال و هوس باز ناپلی، از خیابان گرد سابق، فیلومنا مارتورانو (لورن)، محبوبه سالیان سال خود فریب می خورد و تصمیم به ازدواج با او می گیرد. اما فیلومنا در واقع شیفته ثروت دومنیکو است و …
افرای ایتالیایی (نام علمی: Acer opalus) نام یک گونه از سرده افرا است.
باغ رنسانس ایتالیایی یک سبک جدید از باغ هایی است که ظهور آن ها در اواخر قرن ۱۵ در ویلاها در رم و فلورانس، با الهام از ایده آل های کلاسیک انجام شده بود و برای لذت بردن از منظره باغ و چشم انداز و فراتر از آن برای تفکر و برای لذت بردن از مناظر و صداها و بوی باغ طراحی شده بود.
در اواخر رنسانس، باغ ها بزرگتر و متقارن تر شدند و با چشمه ها، مجسمه ها، غارها، وسایل آبی و دیگر ویژگی های طراحی شده برای لذت بردن صاحبان آنها و بازدید کنندگان طراحی شده بود. این سبک در سراسر اروپا تقلید شد و بر باغهای رنسانس فرانسه و باغهای انگلیسی تأثیر گذاشت.
قبل از رنسانس ایتالیا، باغ های ایتالیا توسط دیوارها محصور شدند و به پرورش سبزیجات، میوه ها و گیاهان دارویی، یا در مورد باغ های صومعه ها، برای مدیتیشن و دعای خاموش اختصاص داده شدند. باغ رنسانس ایتالیا، دیوار باغ، خانه و منظره بیرون را درهم شکست.
باغ رنسانس ایتالیا، مانند هنر رنسانس و معماری رنسانس، توسط دانشمندان رنسانس از مدل های کلاسیک رومی پدید آمد. از وصف باغ های روم باستان که در کتاب مسخ خود در اثر نامه های پلینی جوانتر با کتاب تاریخ پلینی قدیمی شرح داد، و توسط وارو، که همه آن ها شرحی مفصل و بزمی از باغ های ویلایی رومی دادند، الهام گرفته بودند.
بریل ایتالیایی (ایتالیایی: italiano Braille) یک الفبای بریل ویژه زبان ایتالیایی است.
بریل فرانسوی
بریل ایتالیایی
پراگرسیو راک ایتالیایی سبکی مشتق از موسیقی پراگرسیو راک بود که در اوایل دهه ۷۰ شکل گرفت. این زیرسبک مشترکات زیادی با نوع بریتانیایی پراگرسیو راک داشت اما ویژگی ها خاص خود را نیز به دست آورد که سبب تمایز آن از پراگرسیو راک بریتانیایی شد.
موسیقی ایتالیا
پراگرسیو راک
نئو پراگ
در اوایل تا اوسط دهه ۷۰، ایتالیا یکی از چندین کشور اروپایی بود که به این سبک تمایل نشان داد. بسیاری از گروه های انگلیسی مانند ون در گراف جنریتور، جنسیس و جنتل جاینت پیش از آن که در وطن خود به شهرت برسند، در ایتالیا شناخته شده بودند. در نتیجه گروه های پراگرسیو راک ایتالیایی با بار غنی پا به این صحنه گذاشتند و برخی از آن ها توجهی در حدود جهانی به سوی خود جلب نمودند؛ مانند گابلین، له اورمه، پرمیاتا فورنریا مارکونی، اریا و بانکو دل موتو سوکورسو. البته بیشتر این گروه ها حداقل در درون ایتالیا به به شهرت رسیدند.
زمانی که دیسک های سی دی به بازار عرضه و ظهور اینترنت در دهه ۱۹۹۰ به دست آوردن اطلاعات در مورد این سبک را ساده تر کرد، این گروه ها توسط عدهٔ بسیاری کشف شده و شروع به کسب هواداران از سراسر جهان کردند. چاپ مجدد آلبوم ها بسیار موفق بوده و حتی تعدادی از ضبط ها که در زمان خود مجال عرضه نیافته بودند، در دهه ۱۹۹۰ و اوایل ۲۰۰۰ برای نخستین بار بر روی سی دی عرضه شدند. اکتشاف این گروه ها توسط طرفدارانی از سراسر جهان برخی گروه ها مانند «سلسته» را مجاب کرد تا بار دیگر اعضای اصلی را به گرد خود جمع کرده و به ادامه کار بپردازند با این وجود که در زمان خود، حتی در ایتالیا هم، نسبتاً ناشناخته بودند. بسیاری از گروه هایی که پیش از آن به کار خود خاتمه داده بودند، در دهه ۹۰ تجدید حیات شدند و موسیقیدانان آن بار دیگر به کار در مایه استانداردهای دهه ۷۰ پرداختند.
پیچک ایتالیایی (نام علمی: Convolvulus cantabrica) نام یک گونه از سرده پیچک است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ایتالیایی در دانشنامه آزاد پارسی

ایتالیایی (Italian)
قومی همبسته با ساکنان ایتالیا و اخلاف و فرهنگ و زبان آن ها. زبان ایتالیایی به گروه رومانس از خانوادۀ زبان های هندواروپاییتعلّق دارد. در بخش جنوبی سوئیس و در منطقه هایی از مهاجرنشین های ایتالیایی در امریکا، آرژانتین، بریتانیا، کانادا و استرالیا نیز به ایتالیایی تکلّم می کنند.

ایتالیایی در جدول کلمات

ریاضی دان ایتالیایی سده هجدهم و نوزدهم
روفینی
شرکتی ایتالیایی و سازنده خودروهای اسپورت که دفتر مرکزی آن در دهکده ای کوچک در کشور ایتالیا قرار دارد
لامبورگینی
فیزیکدان ایتالیایی و کاشف مغناطیس حیوانی
گالوانی
فیلمی از روبرتو روسیلینی کارگردان شهیر ایتالیایی محصول 1945 با بازی آنا مانیانی | مارچلو پالی یرو و ناندو بروتو
رمشهر بی دفاع
مخترع ایتالیایی پیل الکتریکی
ولتا
موتورسوار ایتالیایی تیم «یاماها»
والنتینو روسی
نامی که جولیانو جما بازیگر فقید و مشهور ایتالیایی به سبب بازی در نقش یک هفت تیرکش قهار در ایران به آن شناخته می شد
رینگو
نقاش | مجسمه ساز | معمار و شاعر ایتالیایی | صاحب مجسمه عیسی و موسی در موزه لوور
میکلانژ
نویسنده ایتالیایی باد در باغ زیتون
فرتوناتو سمینارا
کار گردان ایتالیایی جاده
فلینی

معنی ایتالیایی به انگلیسی

italian (صفت)
ایتالیایی

معنی کلمه ایتالیایی به عربی

ایتالیایی
ايطالي

ایتالیایی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• زبان ایتالیایی دیکشنری   • سلام به زبان ایتالیایی   • اموزش زبان ایتالیایی   • نقشه ایتالیا   • ایتالیا مناطق دیدنی   • کشور ایتالیا   • ایتالیا فوتبال   • جزیره ایتالیایی سه حرفی   • معنی ایتالیایی   • مفهوم ایتالیایی   • تعریف ایتالیایی   • معرفی ایتالیایی   • ایتالیایی چیست   • ایتالیایی یعنی چی   • ایتالیایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ایتالیایی
کلمه : ایتالیایی
اشتباه تایپی : hdjhgdhdd
آوا : 'itAliyAyi
نقش : صفت
عکس ایتالیایی : در گوگل


آیا معنی ایتالیایی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )