انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1076 100 1

ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند در دانشنامه ویکی پدیا

ایر نیوزیلند
ایر نیوزیلند (به انگلیسی: Air New Zealand) یک شرکت هواپیمایی حامل پرچم در نیوزیلند است. ایر نیوزیلند بزرگ ترین شرکت هواپیمایی نیوزیلند به حساب می آید. مقر اصلی این شرکت فرودگاه آوکلنداست.
فرودگاه اوکلند
فرودگاه بین المللی ولینگتون
فرودگاه بین المللی کرایست چرچ
بر پایه برآوردی در نشریه «فوربس» شرکت ایر نیوزلند در مکان دوم بهترین خط هوایی سال ۲۰۱۹ قرار دارد. در سال ۲۰۱۶ هم این شرکت که چندان بزرگ نیست توانسته بود مقام بهترین خط هوایی جهان را کسب کند.
با اینکه ناوگان ایر نیوزیلند تنها ۵۶ هواپیما دارد که از بسیاری از خطوط هوایی معروف در جهان کم تر است اما کارایی بالا، این شرکت را از برترین خطوط هوایی جهان کرده است.
عکس ایر نیوزیلند
مختصات: ۷۷°۲۵′۳۰″ جنوبی ۱۶۷°۲۷′۳۰″ شرقی / ۷۷٫۴۲۵۰۰°جنوبی ۱۶۷٫۴۵۸۳۳°شرقی / -77.42500; 167.45833
پرواز شمارهٔ ۹۰۱ ایر نیوزیلند (TE-901) پروازی سیاحتی بود که از سوی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در فاصلهٔ سال های ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹ برای نمایش مناظر جنوبگان به مسافران ترتیب داده شده بود. این هواپیما از فرودگاه آوکلند در نیوزیلند به سمت قارهٔ جنوبگان پرواز می کرد و پس از گردش بر فراز آن از طریق فرودگاه کرایست چرچ به آوکلند باز می گشت. ۱۴مین پرواز از این سری در تاریخ ۲۸ نوامبر ۱۹۷۹ انجام شد که در طی آن، هواپیمای مک دانل داگلاس دی سی-۱۰-۳۰ به شمارهٔ دم ZK-NZP با کوه اربوس در جزیره راس در جنوبگان برخورد کرد که در نتیجهٔ آن تمامی ۲۳۷ مسافر و ۲۰ خدمه پرواز کشته شدند. از این سانحه عموماً با عنوان فاجعهٔ کوه اربوس یاد می شود.
پس از وقوع حادثه، تحقیقات اولیه اشتباه خلبان را عامل این برخورد اعلام نمود اما اعتراض های عمومی سبب شد تا کمیسیون سلطنتی تحقیق به بررسی دقیقتر این سانحه بپردازد. ریاست این کمیسیون برعهدهٔ فاضی پیتر ماهون بود و در پایان تخقیقات مشخص شد که دلیل حادثه، انجام تغییری در مختصات مسیر پروازی هواپیما بدون اطلاع به خدمهٔ پرواز در شب پیش از وقوع حادثه بوده است که در نتیجهٔ آن، کامپیوتر پرواز شماره ۹۰۱ به جای آنکه هواپیما را به سوی تنگهٔ مک موردو که خلبانان انتظارش را داشتند هدایت کند، آن را در مسیر کوه اربوس قرار می دهد. قاضی ماهون در گزارشش شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند را به دروغگویی در این زمینه متهم نمود که در نهایت به تغییراتی در رده های بالای مدیریتی این شرکت انجامید.
سانحهٔ پرواز شماره ۹۰۱ تا به امروز یکی از مرگبارترین حوادث زمان صلح در نیوزیلند به شمار می رود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

رضا > کرتیلان
اجاقی > اجاقی
Mahdi > شربت (دارو)
Behnaz > guidelines
مهدی ورمزیار > ورمزیار
دینا حسین پناهی > بر می خیزد
ماد > ریناز
ناهید > establishing

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ایر نیوزیلند   • مفهوم ایر نیوزیلند   • تعریف ایر نیوزیلند   • معرفی ایر نیوزیلند   • ایر نیوزیلند چیست   • ایر نیوزیلند یعنی چی   • ایر نیوزیلند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ایر نیوزیلند
کلمه : ایر نیوزیلند
اشتباه تایپی : hdv kd,cdgkn
عکس ایر نیوزیلند : در گوگل


آیا معنی ایر نیوزیلند مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )