برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1327 100 1

ایسنا

ایسنا در دانشنامه ویکی پدیا

ایسنا
ایسنا (به انگلیسی: ISNA مخفف Iranian Students' News Agency) یا خبرگزاری دانشجویان ایران یکی از خبرگزاری های فعال در ایران است که در ۴ نوامبر ۱۹۹۹ آغاز به کار کرد. گزارشگران و تحریریهٔ این خبرگزاری عموماً دانشجویان رشته های مختلف در دانشگاه های ایران هستند و تعداد زیادی از آنان، به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند. بر خلاف دوران تأسیس (۱۳۷۸–۱۳۸۴) در شرایط فعلی بسیاری از خبرنگاران ایسنا دیگر دانشجو نیستند. ایسنا با جذب کمک های مالی از دولت و نیز با حمایت تشکیلاتی جهاد دانشگاهی فعالیت می کند.
وبگاه رسمی ایسنا
این خبرگزاری توسط ابوالفضل فاتح، پایه گذاری شده است. او که از زمان آغاز به کار ایسنا در آذرماه ۱۳۷۸ تا مهر ماه ۱۳۸۴ مدیرعامل این خبرگزاری بوده است، شعار اصلی این رسانه را «هر دانشجو، یک خبرنگار» و «هر ایده یک خبر» قرار داد. ایسنا نخستین خبرگزاری غیررسمی ایران و نیز نخستین خبرگزاری ایران است که در سال ۱۳۷۹ به صورت رایگان بر روی اینترنت قرار گرفت و دسترسی به اخبار آن برای همه مخاطبان آزاد شد.
هیئت مدیره: در شرایط فعلی مرجع تصمیم گیری در ایسنا هیئت مدیره ای متشکل از رئیس جهاد دانشگاهی به عنوان رئیس هیئت مدیره، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی (منصوب رئیس جهاد دانشگاهی)، مدیرعامل خبرگزاری (دکتر علی متقیان) و دو نفر از اعضای جهاد دانشگاهی به پیشنهاد رئیس جهاد دانشگاهی هستند؛ ولی تصمیم گیرنده اصلی رئیس جهاد دانشگاهی است و معمولاً هیئت مدیره در مورد انتخاب مدیر عامل ایسنا تابع تصمیم اوست چرا که همه اعضای هیئت مدیره منصوب یا منتخب رئیس جهاد دانشگاهی هستند.
معاونت ها: معاونت خبر، معاونت انفورماتیک و فنی، معاونت آموزشی و پژوهشی، معاونت پشتیبانی، معاونت اجرایی.
اداره اخبار ورزشی ایسنا یکی از اداره های خبری خبرگزاری ایسنا است که در حوزه اخبار داخلی و خارجی ورزش ایران و جهان همزمان با راه اندازی این خبرگزاری آغاز به کار کرد. این اداره خبری دارای زیر سرویس هایی چون فوتبال فوتسال، کشتی رزمی، جهان ورزش، توپ تور، ورزش بانون و سایر ورزش ها است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ایسنا در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:خبرگزاری

نقل قول های ایسنا

خبرگزاری دانشجویان ایران (به انگلیسی: ISNA مخفف Iranian Students News Agency) یکی از خبرگزاری های فعال در ایران است که در ۴ نوامبر ۱۹۹۹ آغاز به کار کرد. گزارشگران و تحریریهٔ این خبرگزاری عموماً دانشجویان رشته های مختلف در دانشگاه های ایران هستند و تعداد زیادی از آنان، به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند.
• «ایسنا نشان داد که دانشجوی مؤمن و خوش فکری که درعرصه های دیگر نیز حضور مبارک داشته است؛ چگونه می تواند در عرصه فرهنگی، هنری و اطلاع رسانی شگفتی ساز باشد. ایسنا مجموعه ای است از ابتکار، سرعت عمل توأم با دقت، سلیقه، صداقت و مهارت در خدمت به آرمانی نشات گرفته از ژ‍رفای انقلاب؛ یعنی پاسداری از اطلاع رسانی درست، آزادی بیان، ارج گذاری به تحلیل و نقد سالم و تعهد به مصالح ملی و ارزش های دینی در عین استقلال از مراکز قدرت و محافل خاص.» (۲۶ نوامبر ۲۰۰۷/ ۵ آذر ۱۳۸۶) -> محمد خاتمی
• «من ایسنا را به خاطر اینکه مربوط به دانشجویان کشورمان است بسیار دوست دارم و دلیلش را هم می گویم. خداوند در زندگی به من چهار فرزند داده است؛ دو پسر و دو دختر که همه دانشجو بوده اند و شکر خدا هر کدام در مقاطع مختلف تحصیل می کنند. از همین نظر به دانشجوها خیلی احترام می گذارم. به نظرم دانشجویان همیشه حرف اول را زده اند. چون خبرگزاری ایسنا مربوط به دانشجویان مملکت مان است وقتی از من دعوت شد که به اینجا بیایم با تمام انرژی ام آمدم.» (۵ سپتامبر ۲۰۱۶/ ۱۵ شهریور ۱۳۹۵) -> منوچهر آذری

ارتباط محتوایی با ایسنا

ایسنا را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

محمد صادق
نام یک خبرگذاری . ای یا عی یعنی یک و سنا یعنی ستایش نمودن. البته سنا بمعنی مجلس سنا هم میشود

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ایسنا   • مفهوم ایسنا   • تعریف ایسنا   • معرفی ایسنا   • ایسنا چیست   • ایسنا یعنی چی   • ایسنا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ایسنا
کلمه : ایسنا
اشتباه تایپی : hdskh
عکس ایسنا : در گوگل

آیا معنی ایسنا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )