انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1059 100 1

بازار شام

بازار شام در دانشنامه اسلامی

بازار شام
بازار شام یا بازار حمیدیه، بازاری تاریخی در شهر دمشق است که به دستور یزید بن معاویه، اسیران کربلا را در آن گرداندند. در مجالس عزاداری محرم از آن بسیار یاد می شود. بازار شام مهم ترین بازار دمشق است و در بخش قدیمی شهر، نزدیک به مسجد جامع اموی قرار دارد.
بازار شام مهم ترین بازار دمشق است که در بخش قدیمی شهر واقع شده است. این بازار، حدود ۶۰۰ متر طول و ۱۵ متر عرض و ۸ متر ارتفاع دارد و در انتهای بازار، مسجد جامع اموی قرار دارد.
بنای فعلی آن به دوره عثمانی برمی گردد؛ سلطان عبدالحمید عثمانی در سال ۱۷۸۰م، آن را در دو طبقه ایجاد کرده و پس از آن زمان، به بازار حمیدیه معروف شده است. البته در برخی از کتاب های فارسی، دلیل نامگذاری آن به حمیدیه وجود خانقاه یا مدرسه احمدیه و همچنین مسجد حمیدیه در آن دانسته شده است. گفته می شود که هنوز بقایایی از ستون های معبد ژوپیتر مربوط به دوران امپراتوری روم در انتهای آن موجود است. بازار شام از مکان های مورد توجه زائران و گردشگران خارجی است و معمولا از آن بازدید می کنند.

بازار شام

معنی ضرب المثل -> بازار شام
کنایه از جای بسیار شلوغ و آشفته.

بازار شام را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

F > little
T_T > collect
A.M.R > School Things
فهیمه > لنیا
pardis choopani > eaten alive
مینا > it has always been you
آوین > آرن
فهیمه > لنا

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بازار شام   • مفهوم بازار شام   • تعریف بازار شام   • معرفی بازار شام   • بازار شام چیست   • بازار شام یعنی چی   • بازار شام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بازار شام
کلمه : بازار شام
اشتباه تایپی : fhchv ahl
عکس بازار شام : در گوگل


آیا معنی بازار شام مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )