برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1270 100 1

بازی های جهانی

بازی های جهانی در دانشنامه ویکی پدیا

بازی های جهانی
بازی های جهانی (به انگلیسی: World Games) یک رویداد چند ورزشی است که مختص ورزشهای غیر المپیکی است. این رقابت ها از سال ۱۹۸۱ هر ۴ سال یک بار توسط انجمن بین المللی بازی های جهانی و با همکاری کمیته بین المللی المپیک برگزار می شود.
اتحادیه راگبی
راگبی ۷ نفره
برخی از ورزش هایی که در گذشته در این مسابقات برگزار شده اند، هم اکنون به المپیک راه یافته اند (مانند تریاتلون، بدمینتون، وزنه برداری زنان و ترامپولین) و همچنین رشته هایی که در گذشته در المپیک برگزار شده اند (مانند طناب کشی) یا از برنامه المپیک حذف می شوند (مانند سافتبال) می توانند در برنامه این مسابقات قرار گیرند.
آخرین دوره این مسابقات در سال ۲۰۱۷ در لهستان در حال برگزاریست و دوره بعدی سال ۲۰۲۱ در برمینگم در ایالات متحده آمریکا میزبانی خواهد شد.
رشته هایی که در هر دوره بازی های جهانی برگزار می شود توسط میزبان و با توجه به امکاناتی که در شهر میزبان وجود دارد، انتخاب می شود. ۳۲ رشته ورزشی در فهرست ورزش های بازی های جهانی قرار دارد و میزبان می تواند تعدادی رشته ورزشی را خارج از فهرست ورزش های رسمی انجمن انتخاب کرده و برگزار کند، البته مدال های این رشته ها در جدول شمارش مدال ها منظور نخواهد شد. تعداد رشته های ورزشی برگزار شده در هر دوره این مسابقات بین ۲۵ تا ۳۵ رشته ورزشی است.
عکس بازی های جهانی
بازی های جهانی آتش نشانان (انگلیسی: World Firefighters Games) یک رقابت ورزشی بین المللی است که در آن آتش نشانان تمام وقت، نیمه وقت و آتش نشانان داوطلب و آتش نشانان بیشه ها، نیروهای خدماتی آتش نشانی هوانوردی ها، کارکنان خدمات اضطراری نظامی و افراد بی واسطه (فامیل درجه یک) خانواده آن ها از سراسر جهان در رشته های ورزشی مختلف به صورت المپیکی (رقابت چندورزشی) هر دو سال یک بار شرکت می کنند.
http://worldfirefightersgames.com/
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بازی های جهانی

بازی های جهانی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بازی های جهانی   • مفهوم بازی های جهانی   • تعریف بازی های جهانی   • معرفی بازی های جهانی   • بازی های جهانی چیست   • بازی های جهانی یعنی چی   • بازی های جهانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بازی های جهانی
کلمه : بازی های جهانی
اشتباه تایپی : fhcd ihd [ihkd
عکس بازی های جهانی : در گوگل

آیا معنی بازی های جهانی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )