برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1260 100 1

باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون

باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون در دانشنامه ویکی پدیا

باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون
باشگاه فوتبال بِرایْتون اَند هُووْ آلبیون (به انگلیسی: Brighton and Hove Albion Football Club) یک باشگاه فوتبال در شهر برایتون اند هوو، کشور انگلستان است. این تیم هم اکنون در لیگ برتر انگلستان حضور دارد. زمین خانگی برایتون ورزشگاه سی هزار نفری فالمر است. از لقب های این باشگاه می توان به مرغان دریایی و آلبیون اشاره کرد.
جک رابسون
تامی کوک
دان ولش
فردی گودوین
برایان کلاف
پیتر تیلور
آلن مولری
مایک بیلی
تیم برایتون در سال ۱۹۰۱ میلادی تأسیس شد و در سال ۱۹۲۰ برای بازی در لیگ فوتبال برگزیده شد. دورهٔ اوج این باشگاه بین سالهای ۱۹۷۹ و ۱۹۸۳ بود. در سال ۱۹۸۳ برایتون همراه منچستر یونایتد به جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۸۳">فینال جام حذفی فوتبال انگلستان ۱۹۸۳ رسید که پس از تساوی ۲–۲ در بازی اول با شکست ۴-صفر برایتون در بازی تکراری همراه بود. در همان فصل برایتون به لیگ دسته دوم سقوط کرد. تا اواخر دههٔ ۱۹۹۰ برایتون به پایین ترین ردهٔ فوتبال انگلستان سقوط کرده و با مشکلات مالی عدیده ای روبرو بود. با این همه در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ با دو صعود متوالی به لیگ دسته اول فوتبال انگلیس رسید. در سال ۲۰۱۱ برایتون به ورزشگاه فالمر نقل مکان کرد و پس از ۱۴ سال صاحب یک زمین خانگی دائمی شد. این تیم در فصل ۲۰۱۶–۲۰۱۷ در چمپیونشیپ دوم شد و پس از ۳۴ سال به بالاترین سطح فوتبال انگلستان صعود کرد.
هواداران این باشگاه، کریستال پالاس را رقیب اصلی خود می دانند، اگرچه ۴۰ مایل با یک دیگر فاصله دارند اما رقابت شدیدی بین آن ها وجود دارد. بازی این دو تیم با یک دیگر یکی از هماوردی های جنوب انگلستان به حساب می آید که به «دربی M23» مشهور است.
علیرضا جهانبخش اولین بازیکن ایرانی و گرانترین بازیکن تاریخ این باشگاه است.
عکس باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون   • مفهوم باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون   • تعریف باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون   • معرفی باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون   • باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون چیست   • باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون یعنی چی   • باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون
کلمه : باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون
اشتباه تایپی : fha'hi t,jfhg fvhdj,k hkn i,, Hgfd,k
عکس باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون : در گوگل

آیا معنی باشگاه فوتبال برایتون اند هوو آلبیون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )