انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1016 100 1

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در دانشنامه ویکی پدیا

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز
باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز، که بیشتر با نام تراکتورسازی یا به صورت مخفف تراکتور و در بین طرفداران خود به عنوان تیراختور شناخته می شود، یکی از پرهوادارترین باشگاه های فوتبال در ایران و آسیا است. این تیم در سال ۱۳۴۹ شمسی با حمایت کارخانه تراکتورسازی در شهر تبریز بنیان گذاری شد و هم اکنون تحت مسئولیت سپاه عاشورا است.
در این فصل، تیم تراکتورسازی برای پنجمین سال تأسیس خود در مسابقات لیگ برتر کشوری جام تخت جمشید نتیجه ای نه چندان مطلوب را کسب کرد.
جدول لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۵۴-۱۳۵۳
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در این فصل به مقام قهرمانی لیگ دسته ۲ کشوری رسید.
در این فصل، تیم تراکتورسازی برای ششمین سال تأسیس خود در مسابقات دسته ۲ کشوری به مقام نائب قهرمانی رسید و برای دومین بار به جام تخت جمشید که آن زمان لیگ برتر فوتبال محسوب می شد صعود کرد.
تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در این فصل به مقام نائب قهرمانی لیگ دسته ۲ کشوری رسید.
در این فصل، تیم تراکتورسازی برای بیستمین سال تأسیس خود در فوتبال ایران ظاهر می شد. این فصلی که برگزار شد نامش لیگ قدس بود اولین دوره سراسری لیگ برتر بعد از انقلاب اسلامی بود. در این فصل که با حضور ۲۲ تیم در ۲ گروه ۱۱ تیمی برگزار شد که تراکتورسازی تنها نماینده استان آذربایجان شرقی بود و تراکتورسازی در این فصل قدرت یک تیم شهرستانی را به رخ تیم های قدرت مند دیگری که هم گروه او بودند همانند پرسپولیس تهران">پرسپولیس تهران بکشد و رتبه ۴ از ۱۱ تیم گروهش را کسب کند.
منبع: پارس اسپورتنحوه قرار گرفتن در جدول:1st امتیاز؛ 2nd تفاضل گل؛ 3rd گل زده.# = رتبه در جدول؛ بازی = تعداد بازی؛ برد = بازیهای برده؛ مساوی = بازیهای مساوی؛ باخت = بازیهای باخته؛ زده = گل زده؛ خورده = گل خورده؛ تفاضل = تفاضل گل؛ امتیاز = امتیاز گرفته؛(ق) = قهرمان؛ (س) = سقوط کرده؛ (ص) = صعود به رده بالاتر؛ (پ) = رفتن به پلی آف؛ (۱/۴) = رفتن به ۱/۴
در این فصل، تیم تراکتورسازی برای ۲۲ومین سال تأسیس خود در سطح اول فوتبال ایران قرار گرفت. در این سال که نخستین دوره لیگ سطح بالای کشور در آن زمان صورت گرفت ، تراکتورسازی نیز در آن لیگ حضور پیدا کرد و تنها نماینده آذربایجان شرقی در فوتبال کشور بود. تراکتورسازی در این فصل نتیجه چندان مطلوبی را کسب نکرد و به مقام ۱۰ از ۱۲ تیم رضایت داد
فصل ۹۰-۱۳۸۹، سومین فصل، حضور باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر فوتبال ایران است که دومین فصل حضور متوالی این تیم در سطح اول فوتبال ایران به حساب می آید. این باشگاه همچنین در جام حذفی نیز به رقابت پرداخت.
تراکتورسازی تبریز با ۷۶۵٫۰۰۰ تماشاگر در طول فصل به عنوان پرتماشاگرترین تیم لیگ انتخاب شد.
در این فصل تیم تراکتورسازی تبریز با دریافت ۵۲ کارت (۴۸ کارت زرد و ۴ کارت قرمز) با اختلاف یک کارت نسبت به سپاهان در صدر جدول انضباطی لیگ برتر قرار گرفت و عنوان تیم اخلاق را بدست آورد.
آخرین به روز رسانی جدول ۶ خرداد ۱۳۹۰منبع: http://www.varzesh3.com/نحوه قرار گرفتن در جدول:1st امتیاز؛ 2nd تفاضل گل؛ 3rd گل زده.# = رتبه در جدول؛ بازی = تعداد بازی؛ برد = بازیهای برده؛ مساوی = بازیهای مساوی؛ باخت = بازیهای باخته؛ زده = گل زده؛ خورده = گل خورده؛ تفاضل = تفاضل گل؛ امتیاز = امتیاز گرفته؛(ق) = قهرمان؛ (س) = سقوط کرده؛ (ص) = صعود به رده بالاتر؛ (پ) = رفتن به پلی آف؛ (۱/۴) = رفتن به ۱/۴
فصل ۹۱-۱۳۹۰، چهارمین فصل، حضور باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر فوتبال ایران است که سومین فصل حضور متوالی این تیم در سطح اول فوتبال ایران به حساب می آید. این باشگاه همچنین در جام حذفی نیز به رقابت پرداخت که در مرحله ۳۲وم این جام، به وسیله شهرداری یاسوج از دور رقابت ها حذف شد.
تراکتورسازی تبریز با ۶۸۰٫۰۰۰ تماشاگر در طول فصل به عنوان پرتماشاگرترین تیم لیگ انتخاب شد.
فصل ۹۱-۹۰، ۴۱اُمین سال فعالیت باشگاه تراکتورسازی در رشته فوتبال محسوب می شود.
خرداد ۱۳۹۰
نقل وانتقالات انجام گرفته در فصل ۹۱-۱۳۹۰:
فصل ۹۲-۱۳۹۱، پنجمین فصل، حضور باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر فوتبال ایران است که چهارمین فصل حضور متوالی این تیم در سطح اول فوتبال ایران به حساب می آید.
تراکتورسازی تبریز با ۳۴۱٫۰۰۰ تماشاگر در طول فصل به عنوان پرتماشاگرترین تیم لیگ انتخاب شد. تراکتور چهارمین بار پیاپی است که پرتماشاگرترین تیم انتخاب می شود .
تراکتورسازی در این فصل عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر ایران را کسب کرد. طبق آمار تفکیکی دو نیم فصل لیگ، تراکتورسازی در نیم فصل نخست با کسب ۲۸ امتیاز در جایگاه ۶ام لیگ ایستاده و در نیم فصل دوم نیز با ۳۷ امتیاز قهرمان نیم فصل دوم لیگ برتر شد.
این باشگاه همچنین در جام حذفی نیز به رقابت پرداخت که در دور یک هشتم پایانی این جام، با قبول شکست در ضربات پنالتی در برابر باشگاه داماش، از دور رقابت ها حذف شد. در لیگ قهرمانان آسیا نیز نتوانست از گروه خود صعود کند.
در این فصل، تونی اولیویرا از نخستین بازی تراکتورسازی سرمربی باشگاه بوده و در ۲ هفته مانده به پایان فصل از تیم اخراج شد؛ تا این که حسن آذرنیا، سرپرست تیم، در ۲ بازی باقی مانده لیگ، به صورت موقت وظیفه سرمربی گری تراکتورسازی را بر عهده گرفت. محمدحسین جعفری نیز در طول فصل مدیرعامل باشگاه بوده و در فاصله ۱ هفته مانده تا پایان بازی های لیگ، از این سمت استعفا داده و حمید زینی زاده به عنوان سرپرست باشگاه منصوب شد.
فصل ۹۳–۱۳۹۲، ۶امین فصل، حضور باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر فوتبال ایران است که ۵امین فصل حضور متوالی این تیم در سطح اول فوتبال ایران به حساب می آید. این فصل، ۴۳ومین سال فعالیت باشگاه تراکتورسازی در رشته فوتبال نیز محسوب می شود.نبو
در این فصل، باشگاه تراکتورسازی با قهرمانی در جام حذفی، توانست به نخستین عنوان قهرمانی خود در سطح اول فوتبال ایران دست یابد.
فهرست بازیکنان باشگاه فوتبال تراکتورسازی در فصل ۹۳–۱۳۹۲ به شرح زیر است:
نقل وانتقالات باشگاه تراکتورسازی در فصل ۹۳–۱۳۹۲ به شرح زیر است:
فصل ۹۴–۱۳۹۳، ۷امین فصل، حضور باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر فوتبال ایران است که ۶امین فصل حضور متوالی این تیم در سطح اول فوتبال ایران به حساب می آید. این فصل، ۴۴ومین سال فعالیت باشگاه تراکتورسازی در رشته فوتبال نیز محسوب می شود.
گروه D: الاهلی امارات، تراکتورسازی تبریز، نسف قرشی، برنده پلی آف یک غرب آسیا
باشگاه تراکتورسازی، در پایان این فصل با یک امتیاز اختلاف نسبت به تیم قهرمان، به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ۹۴–۱۳۹۳ دست یافت. این سومین نایب قهرمانی این باشگاه در لیگ برتر است.
۸ تیر: اولین بازی دوستانه تراکتورسازی مقابل پیمان تهران بود که در ساعت ۱۸:۳۰ روز ۸ تیر ماه در ورزشگاه شماره دو آزادی تهران با ۱۵۰۰ تماشاگر برگزار شد. این بازی با برتری ۴ بر ۲ تراکتورسازی همراه بود. پیمان تهران که قهرمان لیگ استانی تهران در فصل ۹۳–۱۳۹۲ بود. گل های تراکتورسازی را فرید بهزادی کریمی، شاهین ثاقبی، پیمان بابایی و می رهانی هاشمی به ثمر رساندند و دماقبل پیمان تهران فقط توانست ۲ گل خورده را جبران کند.
۲۱ تیر: دومین بازی تراکتورسازی مقابل تیم ملی فوتبال جوانان ایران بود که در ۱۷:۳۰ روز ۲۱ تیر ماه در ورزشگاه شماره دو آزادی تهران بدون تماشاگر برگزار شد. این بازی با برتر ۳ بر ۲ به نفع تراکتورسازی پایان یافت. دو تا از گل های تراکتورسازی را سعید آقایی به ثمر رساند و گل بعدی را سامان نریمان جهان به ثمر رساند تا تراکتورسازی پیروز میدان باشد و با روحیه دو برابری به استقبال لیگ برتر برود.
از زمان تأسیس باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز تا به حال ۲۹ مربی (که ۴ نفر آن ها به صورت موقت بوده اند) به عنوان مربی این تیم انتخاب شده اند. یکی از اولین مربیان این تیم محمد بیاتی و مربی فعلی این تیم جورج لیکنز می باشد.
ملیت – ملیت مربی و زادگاه او
از – تاریخ شروع به کار به عنوان مربی تراکتورسازی
تا – تاریخ اتمام کار به عنوان مربی تراکتورسازی
افتخارات – افتخارات به دست آمده در زمان مربی گری تراکتورسازی
فهرستِ زیر شامل مربیان باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز از سال ۱۹۷۰ تا حال است.
جدول زیر تاریخچه دستاوردهای تیم فوتبال تراکتور در مسابقات مختلف را نشان می دهد:
از زمان تأسیس باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز تا به حال ۲۷ مربی (که ۴ نفر آنها بصورت موقت بوده اند) به عنوان مربی این تیم انتخاب شده اند. یکی از اولین مربیان این تیم محمد بیاتی و مربی فعلی این تیم آنتونیو ژوزه کونسیسائو اولیویرا می باشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز   • مفهوم باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز   • تعریف باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز   • معرفی باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز   • باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز چیست   • باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز یعنی چی   • باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز
کلمه : باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز
اشتباه تایپی : fha'hi t,jfhg jvh;j,vshcd jfvdc
عکس باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز : در گوگل


آیا معنی باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )