برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1206 100 1

باغ فیلارمونیک

باغ فیلارمونیک در دانشنامه ویکی پدیا

باغ فیلارمونیک
باغ فیلارمونیک (به ترکی آذربایجانی: Filarmoniya bağı) پارکی است که، در مرکز شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان در محوطه دیوارهای قلعه باکو قرار دارد. مردم آذربایجان گاهی اوقات بدان پارک فرماندار یا پارک حاکم نیز می گویند.
رسانه های مرتبط با Filarmoniya Bağı در ویکی انبار
Filarmoniya Bağı at Parks & Gardens (ترکی آذربایجانی)
این پارک در اوایل سال های ۱۸۳۰ تأسیس شده است. فرماندار وقت باکو در اوایل قرن ۱۸، از تمامی ناخداهای متردد از ایران به باکو درخواست نمود که، هر یک از آنها یک جوال خاک سیاه با خود بیاورد. مساحت پارک در بین سال های ۱۸۶۰ تا ۱۸۷۰، تا ۴٫۶ هکتار گسترش پیدا کرد.
در اوایل قرن ۲۰، یک کلوب چوبی وجود داشت، که بعداً به طور تصادفی آتش گرفت. سپس در جای آن می خواستند ساختمان فیلارمونیک را احداث نمایند. بخاطر اینکه برای ساخت آن ساختمان درخت های موجود در آن قلمرو باید قطع می شدند، این امر اعتراضاتی در پی داشت؛ ولی شهرداری وقت باکو تصمیم بر آن گرفت، که در این مکان «کلوب تابستانی» ساخته شود. پس از این تصمیم، کلوب تابستانی، که هنوز هم در آن پارک موجود می باشد، ساخته شد. ساخت آن کلوب در میان سال های ۱۹۱۰ الی ۱۹۱۲ تکمیل گردید. گفته می شود، معمار آن به شهر «مونت کارلو» اعزام شد تا با اقتباس از پارک فیلارمونیک موجود در آن شهر که، بنابه زیبایی خود رتبه اول در اروپا را به خود اختصاص داده بود، پروژه ای مشابه جهت ساخت چنان پارک زیبایی در باکو را تدوین نماید.
پس از تأسیس پارک، اولین بازسازی در آن در سال های ۱۹۷۰ انجام شده است. برخی موارد بخاطر بی توجهی خساراتی به این باغ وارد شده است.
عکس باغ فیلارمونیک


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با باغ فیلارمونیک

باغ فیلارمونیک را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی باغ فیلارمونیک   • مفهوم باغ فیلارمونیک   • تعریف باغ فیلارمونیک   • معرفی باغ فیلارمونیک   • باغ فیلارمونیک چیست   • باغ فیلارمونیک یعنی چی   • باغ فیلارمونیک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی باغ فیلارمونیک
کلمه : باغ فیلارمونیک
اشتباه تایپی : fhy tdghvl,kd;
عکس باغ فیلارمونیک : در گوگل

آیا معنی باغ فیلارمونیک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )