برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1309 100 1

بخش طارم سفلی

بخش طارم سفلی در دانشنامه ویکی پدیا

بخش طارم سفلی
بخش طارم سفلی به مرکزیت شهر سیردان یکی از بخش های شهرستان قزوین در استان قزوین ایران است. بخش طارم سفلی از شمال با استان زنجان از جنوب با شهر لوشان و از شمال شرقی با شهر بادی منجیل ...همچنین روستاهای کلج و سیاهپوش قطب اقتصادی طارم می باشند. روستای چوبه نیز با دارا بودن آب و هوای خوب و طبیعت بکر و آبشارهای متنوع از بهترین روستاهای این بخش است.
بخش طارم سفلی
شهرها: سیردان
دهستان ها
دهستان چوقور
دهستان خندان
دهستان نیارک
دهستان کوهگیر
انار سنگان از شهرت جهانی برخوردار بوده و از مرغوبترین محصولات روستایی منطقه است.روستای سنگان در بالا دست روستای دولجک قرار دارد. از مناطق دیدنی این بخش می توام به آب معروف کسن بعین (کاس عمقین) که در ارتفاعات روستای قوشچی قرار دارد، در درمان بسیاری از امراض به خصوص سنگ کلیه مفید است، ویکی از نقاط توریستی نیزمی باشد؛ در این بخش واقع شده است اشاره کرد. جنگل های سرسبز بلوط کمررود که با وسعت ۱۱ هکتار یکی از ذخیره گاه های جنگلی استان قزوین می باشد. امامزاده یحیی (ع) کمررود تک نگین طارم سفلی می باشد.
مناطق حفاظت شده و شکارممنوع طارم سفلی افتخار دیگر استان قزوین می باشد.
طارم سفلی با داشتن قلعه سمیران یکی از نقاط تاریخی استان قزوین می باشد. روستای حصار (مرکز دهستان چوقور)بخش طارم سفلی یکی از بزرگترین روستاهای طارم می باشد .روستای حصار با داشتن طبیعت بکر ،رودهای پرآب، کوهها و قله های زیبا و مرتفع و پوشش گیاهی متنوع همواره توریست های بسیاری را به خود جذب می کند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بخش طارم سفلی

بخش طارم سفلی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بخش طارم سفلی   • مفهوم بخش طارم سفلی   • تعریف بخش طارم سفلی   • معرفی بخش طارم سفلی   • بخش طارم سفلی چیست   • بخش طارم سفلی یعنی چی   • بخش طارم سفلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بخش طارم سفلی
کلمه : بخش طارم سفلی
اشتباه تایپی : foa xhvl stgd
عکس بخش طارم سفلی : در گوگل

آیا معنی بخش طارم سفلی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )