برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1303 100 1

بررسی دعای ندبه

بررسی دعای ندبه در دانشنامه اسلامی

بررسی دعای ندبه
بررسی دعای ندبه اثر فارسی علی اصغر رضوانی، از مجموعه کتاب های «سلسله مباحث مهدویت» بوده که به بررسی سندی دعای ندبه و نظر بزرگان پیرامون آن پرداخته است.
کتاب با مقدمه ناشر، در انتقاد از کسانی که افکار و عقاید انحرافی را در جامعه ترویج می کنند، آغاز شده و مطالب در دو بخش، ارائه گردیده است.
مباحث، به بررسی دعای ندبه و سندیت آن بنا بر روایات نقل شده، از ائمه(ع) پرداخته و در ادامه مباحثی در خصوص ولایت تکوینی امام زمان(عج) مطرح شده است.
نویسنده دقت و تحقیق به جهت حصول اطمینان به صدور حدیث از معصوم در مورد تکالیف الزامی را واجب دانسته، ولی در مورد مستحبات و ادعیه، معتقد است احتیاجی به این گونه بررسی نیست، زیرا بر این باور است که می توان از قوت متن و مضامین دعا، به اعتبار آن پی برد، خصوصا که مطابق اخبار «من بلغ» که دلالت بر تسامح در ادله سنن و مستحبات دارد، احتیاج چندانی به بررسی سند ادعیه مستحبیه نیست. با این حال در بخش اول، ضمن توضیح راه های تشخیص روایت صحیح؛ از جمله: موافقت با قرآن، سایر کلمات معصومین(ع) و عقل، سند دعای ندبه را مورد بررسی قرار داده است.
شیخ مشهدی در «المزار»، سید بن طاووس در «مصباح الزائر» و «اقبال الاعمال» و علامه مجلسی در «زاد المعاد» از جمله علما و محدثینی هستند که دعای ندبه را نقل کرده اند.
«بررسی دعای ندبه» اثر فارسی علی اصغر رضوانی ، از مجموعه کتاب های «سلسله مباحث مهدویت» بوده که به بررسی سندی دعای ندبه و نظر بزرگان پیرامون آن پرداخته است.
کتاب با مقدمه ناشر، در انتقاد از کسانی که افکار و عقاید انحرافی را در جامعه ترویج می کنند، آغاز شده و مطالب در دو بخش، ارائه گردیده است.مباحث، به بررسی دعای ندبه و سندیت آن بنا بر روایات نقل شده، از ائمه علیه السّلام پرداخته و در ادامه مباحثی در خصوص ولایت تکوینی امام زمان عجّل الله فرجه الشریف مطرح شده است.
گزارش محتوا
نویسنده دقت و تحقیق به جهت حصول اطمینان به صدور حدیث از معصوم در مورد تکالیف الزامی را واجب دانسته، ولی در مورد مستحبات و ادعیه، معتقد است احتیاجی به این ...

ارتباط محتوایی با بررسی دعای ندبه

بررسی دعای ندبه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بررسی دعای ندبه   • مفهوم بررسی دعای ندبه   • تعریف بررسی دعای ندبه   • معرفی بررسی دعای ندبه   • بررسی دعای ندبه چیست   • بررسی دعای ندبه یعنی چی   • بررسی دعای ندبه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بررسی دعای ندبه
کلمه : بررسی دعای ندبه
اشتباه تایپی : fvvsd nuhd knfi
عکس بررسی دعای ندبه : در گوگل

آیا معنی بررسی دعای ندبه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )