انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1075 100 1

برو

/boro/

مترادف برو: کاری، زرنگ، چالاک، بادپا، سریع

معنی اسم برو

اسم: برو
نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: بلوط (نگارش کردی

معنی برو در لغت نامه دهخدا

برو. [ ب َرْوْ ] (ع مص ) «برة» و حلقه کردن در بینی شتر. (از منتهی الارب ) (از ذیل اقرب الموارد). و رجوع به برة شود. || آفریدن. (از منتهی الارب ) (المصادر زوزنی ) (تاج المصادر بیهقی ). برء. و رجوع به برء شود. || تراشیدن تیر و چوب و قلم و مانند آن. (از منتهی الارب ). بری. و رجوع به بری شود. || از بیماری به شدن. (المصادر زوزنی )(از تاج المصادر بیهقی ). برء. و رجوع به برء شود.

برو. [ ب َ /ب ُ ] (اِ) ابرو، که به عربی حاجب است. (از برهان ). ابرو. (اوبهی ) (صحاح الفرس ). مخفف ابرو :
بر من ای سنگدل دروت مکن
ناز بر من تو با بروت مکن.
بارانی.
ببینی بروهای پیچان من
فدای تو بادا تن و جان من.
فردوسی.
ببخشود و دیده پر از آب کرد
بروهای جنگی پر از تاب کرد.
فردوسی.
سیاوش ز گفت گروی زره
برو پر ز چین کرد و رخ پرگره.
فردوسی.
بپیچید رستم ز گفتار اوی
بروهاش پرچین شد از کار اوی.
فردوسی.
که دارد گه کینه پایاب او
ندیدی بروهای پُرتاب او.
فردوسی.
بغمزه تیر و مژه تیر و قد و قامت تیر
برو کمان و ببازو درو فکنده کمان.
بهرامی سرخسی.
شبگیر نبینی که خجسته بچه درد است
کرده دو رخان زرد و برو پرچین کرده ست.
منوچهری.
هرکه آن روی ببیند ز پی خدمت تو
هم بروی تو که پشتش چو بروی تو بود.
سنائی.
چو تیر مژگان پیوست بر کمان برو
چه پرنیان به بر تیر او چه زآهن سد.
سوزنی.
و رجوع به ابرو شود.

برو. [ ب َ ] (حرف اضافه + ضمیر) (از: بر + -و، مخفف او) مخفف بر او. (ناظم الاطباء):
همی تاخت تا پیش قیصر چو باد
سخنهای خسرو برو کرد یاد.
فردوسی.
و رجوع به بر و او شود. || (اِ) بالا. روی. زبر. (ناظم الاطباء).

برو.[ ب َرْوْ ] (اِخ ) نام ماه. || ستاره ٔ مشتری. (برهان ). صاحب آنندراج گوید بدین معنی «پرو» است مخفف پروین ، و نه ستاره ٔ مشتری. رجوع به پرو شود.

برو. [ ب ُ] (اِ) مخفف بروت ، که به عربی شارب گویند. (برهان ).صاحب آنندراج گوید این لغت بدین معنی صحیح نیست و برو مخفف ابرو است نه مخفف بروت. رجوع به بروت شود.

برو. [ ب َ ] (اِخ ) شهرکی بود خرم و بسیار کشت و برز [از جبال ] و اکنون ویران است. (حدود العالم ). ابن خلکان (ج 2 ص 40) گوید گمان دارم از نواحی طوس باشد.

معنی برو به فارسی

برو
ابرو، موهای پشت لب مرد
( اسم ) شارب بروت
شهرکی بود خرم و بسیار کشت و برز و اکنون ویران است .
[go] [رایانه و فنّاوری اطلاعات] یکی از گزینه های نوار ابزار (tool bar) که دستور رفتن به نشانی تعیین شده را می دهد
[ گویش مازنی ] /beroo/ بیا
چون و چرا برو برگرد نداشتن .
( اسم ) زمین سرزمین بوم و بر.
[ گویش مازنی ] /bero biyaa/ داخل و خارج شدن - رفت و آمد
( اسم ) فراز و نشیب بلند و پست .
[ گویش مازنی ] /booro beroo/ رفت و آمد کردن - کیا و بیا – رفت و آمد توام با بلندی اقبال و نفوذ اجتماعی
[ گویش مازنی ] /daroo baroo/ برای امر خیری به جنب و جوش آمدن
[ گویش مازنی ] /miyaane boro/
بازیی است که اطفال کنند و دستی پشت دست نیز گویند .
[ گویش مازنی ] /haabor boro/ هرج و مرج - نوعی بازی
( صفت ) پیوسته ابرو
( صفت ) ۱ - بد خو زشت خوی گره بر ابرو زننده . ۲ - خشم آلود غضبناک قهر آلود .
روی ترش کننده و عبوس کننده
[ گویش مازنی ] /rooberoo/ مقابل - در برابر – مقابله

معنی برو در فرهنگ معین

برو
(بُ) ( اِ.) ابرو.
(بُ رُ. تَ) (مص ل .) کنایه از: فرّ و شکوه داشتن ، اوضاع و احوال مناسب داشتن .
(دِ بُ رُ) (ص .) (عا.) دوست داشتنی ، جذاب .

معنی برو در فرهنگ فارسی عمید

برو
=ابرو: همه یکسره دل پر از کین کنید / سواران بروها پر از چین کنید (فردوسی۴: ۹۲۸).

برو در دانشنامه ویکی پدیا

برو
برو (انگلیسی: Beru Island) یک جزیره در کیریباتی است که در اقیانوس آرام واقع شده است.
عکس برو
برو ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
برو (بلژیک)
برو (سوئد)
شهر برو (به فرانسوی: Braives) در شهرستان ورم (بلژیک) در استان لیئژ در منطقه فدرال والوون در کشور بلژیک واقع شده است.
شهر برو (به سوئدی: Bro, Sweden) در ناحیه شهری اوپلندز-برو در کشور سوئد واقع شده است. جمعیت این شهر ۲۴۳۳٫۳۲ نفر است.
سوئد
فهرست شهرهای سوئد
«برو بخواب» تک آهنگی از گروه موسیقی آلترنتیو راک ریدیوهد است که در سال ۲۰۰۳ میلادی منتشر شد.
«برو برو» تک آهنگی از آرش هنرمند اهل ایران مقیم سوئد است که در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد. این تک آهنگ در آلبوم آرش قرار دارد.
این تک آهنگ در چارت های سوئد در رتبه اول و در چارت های سوئیس جزو ده ترانه اول قرار گرفت. این آهنگ در بین پربازدیدترین موزیک ویدیوی فارسی در یوتیوب قرار دارد.
برو برو یک بار دیگر باکره باش (انگلیسی: Go, Go, Second Time Virgin) فیلمی در ژانر درام صورتی به کارگردانی کوجی واکاماتسو است.
دختری نوزده ساله بعد از این که در پشت بام ساختمانی مورد تجاوز قرار میگرد با پسری مرموز آشنا می شود. هردوی آنها صدمات روحی و ترس های جنسی خود را بدون در نظر گرفتن عواقب مصیبت آمیز با هم به اشتراک می گذارند…
برو به شمال (انگلیسی: Go North) یک فیلم است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جیکوب لافلند اشاره کرد.
۱۳ ژانویه ۲۰۱۷ (۲۰۱۷-01-۱۳) (آمریکا)
پس از رخ دادن حوادثی مصیبت بار، گروهی از نوجوانان به امید پیدا کردن خانواده و سرپناه راهی منطقه ای ناشناخته می شوند و...
برو به یکی بگو که باور کنه (انگلیسی: Tell That to the Marines) نام ترانه ای است که در سال ۱۹۱۸ میلادی و در دوران جنگ جهانی اول منتشر شد. اشعار ترانه را «هارولد آتریج» نوشته؛ آهنگ آن را «ژان شوارتز» و «آل جولسون» ساخته اند و توسط آل جولسون اجرا شده است.
بر اساس تخمین های کنونی از میزانِ فروش، این ترانه در روزگار خود، رتبهٔ دوم «۱۰۰ ترانه برتر ایالات متحده آمریکا» را بدست آورده است.
شعر ترانه، اشاره ای است به ضرب المثل انگلیسی «برو به یکی بگو که باور کنه» و در آن «ویلهلم دوم» (قیصر آلمان و پادشاه پروس) بطور مستقیم مورد خطاب قرار گرفته است.
برو بیرون (انگلیسی: Get Out) یک فیلم آمریکایی در سبک ترسناک و روانشناسانه به نویسندگی و کارگردانی جوردن پیل است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به دنیل کالویا، کاترین کینر، الیسون ویلیامز، برادلی وایتفورد و کلب لندری جونز اشاره کرد. اولین نمایش فیلم در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ و در جشنواره فیلم ساندنس بود و بعد از آن در ۲۴ فوریه توسط یونیورسال در ایالات متحده منتشر شد.
دنیل کالویا
الیسون ویلیامز
برادلی وایتفورد
کلب لندری جونز
استیون روت
کیت استنفیلد
کاترین کینر
برو بیرون پدیده اکران بهار سال ۲۰۱۷ لقب گرفته است و به عنوان یکی از تحسین شده ترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما شناخته می شود. فیلم با استقبال خیره کننده منتقدین و تماشاگران همراه بوده است و توانسته تحسین منتقدان را به خاطر فضاسازی، کارگردانی، نویسندگی و بازیگری دریافت کند. فیلم در وبسایت راتن تومیتوز بر پایه ۲۱۸ نقد امتیاز باورنکردنی ۹۹/۱۰۰ را دارد و در متاکریتیک نیز بر اساس ۴۸ رای امتیاز ۸۴/۱۰۰ را دریافت کرده است همچنین امتیاز این فیلم در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها ۷٫۷/۱۰ است. برو بیرون با بودجه ای ۴٬۵ میلیون دلاری ساخته شد اما در گیشه به فروشی ۲۵۵ میلیون دلاری دست پیدا کرد که موفقیتی بزرگ محسوب می شود.
جدا از تحسین منتقدین و تماشاگران، برو بیرون نامزد و برنده جوایز متعددی از جشنواره ها و مراسم مختلفِ سینمایی شده است. در نودمین دوره جوایز اسکار، فیلم در چهار رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نامزد دریافت جایزه اسکار بود که در نهایت موفق شد تنها جایزه بهترین فیلم نامه غیراقتباسی را برای جوردن پیل به خود اختصاص دهد.
کریس جوان سیاهپوستی است که همراه با رز که دختری دانشجو و سفید پوست است در رابطه عاشقانه به سر می برد. آن ها قصد ازدواج با یکدیگر را دارند اما قبل از آنکه بتوانند به این تصمیم جامه عمل بپوشانند از طرف والدین رز به یک ملاقات عجیب در روستایی دور افتاده دعوت می شوند. گرچه ابتدا به نظر می رسد این دعوت صرفاً یک ملاقات معمولی است اما مشخص می شود ماجرا به طور کلی چیز دیگری بوده است…
برو بیرون (انگلیسی: Get Out) یک فیلم در سبک ترسناک و درام به کارگردانی جوردن پیل است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به مارکوس هندرسون، دنیل کالویا، کاترین کینر و الیسون ویلیامز اشاره کرد. اولین نمایش فیلم در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ و در جشنواره فیلم ساندنس داشت و بعد از آن در ۲۴ فوریه توسط یونیورسال در ایالات متحده منتشر شد. برو بیرون پدیده اکران بهار سال ۲۰۱۷ لقب گرفته است و به عنوان یکی از تحسین شده ترین فیلمهای ترسناک تاریخ سینما شناخته می شود. فیلم با استقبال خیره کننده منتقدین و تماشاگران همراه بوده است و توانسته تحسین منتقدان را به خاطر فضاسازی، کارگردانی، نویسندگی و بازیگری دریافت کند. فیلم در وبسایت راتن تومیتوز بر پایه ۲۱۸ نقد امتیاز باورنکردنی ۹۹/۱۰۰ را دارد و در متاکریتیک نیز بر اساس ۴۸ رای امتیاز ۸۴/۱۰۰ را دریافت کرده است همچنین امتیاز این فیلم در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها (IMDB) نمره ۸.۲/۱۰ می باشد.برو بیرون با بودجه ای ۴٬۵ میلیون دلاری ساخته شد اما در گیشه به فروشی ۱۸۵٫۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد که موفقیتی بزرگ محسوب می شود.
استورم برو یک برنامه پنهانی نظارت بر اینترنت است که آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا آنرا مدیریت می کند. وجود این برنامه در ژوئن ۲۰۱۳ توسط ادوارد اسنودن فاش شد.
ثبت کننده اطلاعات ارتباطی (بخش ONMR)
گردآوری اطلاعات شبکه دیجیتال، محدود به لایحه نظارت بر اطلاعات خارجی و متمم های لایحه ۲۰۰۸ لایحه نظارت بر اطلاعات خارجی ۱۹۷۸، Cyber hit counts بر پایه دسترسی اطلاعات شبکه دیجیتال متمم های لایحه ۲۰۰۸ لایحه نظارت بر اطلاعات خارجی ۱۹۷۸"
بودجه استورم برو برای سال مالی ۲۰۱۳ (میلادی) برابر ۴۶/۰۶ میلیون دلار آمریکا بوده است.
استورم برو با یک "شرکت اصلی همکار" بر اینترنت نظارت می کند. در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۳ متیو اید تاریخ شناس در واشینگتن پست آشکار کرد که این "شرکت اصلی همکار" ورایزن کامیونیکیشنز است. این موضوع را پروپابلیکا و نیویورک تایمز در ۱۵ اوت ۲۰۱۵ تایید کردند.
استورم برو یک برنامه چتری برای نظارت بر مخابرات است و در دسته آپ استریم کالکشن قرار می گیرد. یعنی داده را مستقیماً از کابل های فیبر نوری از بالاترین زیرساخت های ارتباطی، گردآوری می کند و به این ترتیب، حجم زیادی از داده را برداشت می کند. نخستین گام پیش انتخابی را خود رساننده های خدمات اینترنتی انجام می دهند. این رساننده ها آن بخش از ترافیک اینترنت را برداشت می کنند که به احتمال بسیار زیاد، مربوط به خارج از آمریکا است. سپس داده به آژانس امنیت ملی فرستاده می شود. در آنجا مدت کوتاهی پس از آنکه داده، کپی شد دومین گام انتخاب، اجرا می شود. در این گام، "انتخاب گرهای پرقدرت" مانند شماره تلفن، ایمیل، یا نشانی آی پی، داده مردم یا سازمان هایی که آژانس امنیت ملی بر آنها تمرکز دارند را غربال می کنند.
باشگاه کامپیوتر هوم برو (به انگلیسی: Homebrew Computer Club) یکی از نخستین گروه های کاربری رایانه در درهٔ سیلیکون بود که کاربرانش از ۵ مارس ۱۹۷۵ میلادی تا دسامبر ۱۹۸۶ تحت این نام یکدیگر را ملاقات می کردند.
Wikipedia contributors, "Homebrew Computer Club," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Homebrew_Computer_Club&oldid=511981355 (accessed September 28, 2012).
چندین هکر و کارآفرین بلند آوازه از این باشگاه ظهور کردند، از جمله بنیان گذاران مایکروسافت و اپل. خبرنامهٔ این باشگاه که عمر چندان زیادی نکرد، در ایجاد فرهنگ فناوری در درهٔ سیلیکون تأثیرگذار بود. تأثیر این باشگاه در فیلم غارتگران دره سیلیکون به تصویر کشیده شده است.
عبارت هوم برو در انگلیسی به معنای آبجوی خانگی است.
«برو برو» تک آهنگی از آرش هنرمند اهل ایران مقیم سوئد است که در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد. این تک آهنگ در آلبوم آرش قرار دارد.
این تک آهنگ در چارت های سوئد در رتبه اول و در چارت های سوئیس جزو ده ترانه اول قرار گرفت. این آهنگ در بین پربازدیدترین موزیک ویدیوی فارسی در یوتیوب قرار دارد.
برو راهتو برو (به هندی: Chal Chala Chal) فیلمی محصول سال ۲۰۰۹ و به کارگردانی تی.کی. راجیو کومار است. در این فیلم بازیگرانی همچون گوویندا، راجپال یاداو، ریما سن، اوم پوری، آصف باسرا، آسرانی، مانوج جوشی ایفای نقش کرده اند.
۶ فوریه ۲۰۰۹ (۲۰۰۹-02-۰۶)
به غرب برو (به انگلیسی: Go West) محصول سال ۱۹۲۵ میلادی، یک فیلم کمدی وسترن صامت، به کارگردانی و بازی باستر کیتون است.
۱ نوامبر ۱۹۲۵ (۱۹۲۵-11-۰۱)
ترزا برو (انگلیسی: Teresa Brewer؛ ۷ مهٔ ۱۹۳۱ – ۱۷ اکتبر ۲۰۰۷(2007-10-17)) خواننده پاپ فعال در دهه ۱۹۵۰ اهل ایالات متحده آمریکا بود. او خوانندهٔ محبوب و پرکاری بود و نزدیک به ۶۰۰ ترانه ضبط کرد.
توئین پیکس: با من بر آتش برو (به انگلیسی: Twin Peaks: Fire Walk with Me) فیلمی است به کارگردانی دیوید لینچ ساخته شده به سال ۱۹۹۲. داستان فیلم پیش درآمدی بر رویدادهای مجموعه تلویزیونی توئین پیکس می باشد.
جان برو (به انگلیسی: John Breaux) سناتور سابق عضو حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا بود. وی در سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۵ میلادی سناتور ایالت لوئیزیانا در سنای ایالات متحده آمریکا بود.
فهرست نمایندگان سابق مجلس سنای ایالات متحده
فهرست نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده از لوئیزیانا
جمی برو (انگلیسی: Jamie Brewer؛ زادهٔ ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵) یک هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا است.
جون برو (انگلیسی: Jon Bru؛ زادهٔ ۱۸ اکتبر ۱۹۷۷) دوچرخه سوار اهل اسپانیا است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

معنی برو به انگلیسی

dignity (اسم)
بزرگی ، برو ، مقام ، خطر ، مرتبه ، رتبه ، وقار ، شان ، جاه ، سربزرگی
honor (اسم)
غیرت ، افتخار ، خوشنامی ، برو ، اب رو ، نجابت ، احترام ، عزت ، شرافت ، فخر ، شرف ، ناموس ، حضرت ، جناب ، تشریفات امتیازویژه
honour (اسم)
افتخار ، برو ، عزت ، شرافت ، فخر ، شرف ، ناموس ، حضرت ، جناب ، تشریفات امتیازویژه
avaunt! (صوت)
برو
go! (صوت)
برو
get away! (صوت)
برو
get off! (صوت)
برو

معنی کلمه برو به عربی

برو
مهرب

برو را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• خیالی نیست توهم برو   • عکس برو   • برو دیگه   • فقط برو   • آهنگ برو   • برنگرد   • خیالی نیست تو هم برو   • نمیخوامت   • معنی برو   • مفهوم برو   • تعریف برو   • معرفی برو   • برو چیست   • برو یعنی چی   • برو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی برو
کلمه : برو
اشتباه تایپی : fv,
آوا : boro
نقش : صفت
عکس برو : در گوگل


آیا معنی برو مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )