انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1075 100 1

بریتانیای کبیر

معنی بریتانیای کبیر در لغت نامه دهخدا

بریتانیای کبیر. [ بْری / ب ِ ی ِ ک َ ] (اِخ ) بریطانیای کبیر. بزرگترین جزایر بریتانیایی ، شامل انگلستان ، گال و اسکاتلند. از زمان رومیان این قسمت بنام «برتانی » مطلق نامیده میشد. (فرهنگ فارسی معین ). رجوع به بریتانیا و انگلستان شود.

معنی بریتانیای کبیر به فارسی

بریتانیای کبیر
بزرگترین جزایر بریتانیایی شامل انگلستان گال و اسکاتلند . از زمان رومیان این قسمت بنام [ برتانی ] مطلق نامیده می شد .
بریطانیای کبیر بزرگترین جزایر بریتانیایی .

بریتانیای کبیر در دانشنامه ویکی پدیا

بریتانیای کبیر
بریتانیای بزرگ یا بریتانیای کبیر بزرگترین جزیره از مجموعه جزایر بریتانیا و نیز بزرگترین جزیره در اروپا و نهمین جزیره بزرگ دنیا است. بریتانیای کبیر همچنین با جمعیتی برابر با ۵۸ میلیون نفر، سومین جزیره پرجمعیت بر کره زمین و پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا است.
86.8% White
7.1% Asian
3.1% Black
2.0% Mixed
0.3% Arab
0.6% Other
مختصات: ۵۳°۴۹′۳۴″شمالی ۲°۲۵′۱۹″غربی / ۵۳٫۸۲۶°شمالی ۲٫۴۲۲°غربی / 53.826; -2.422
این جزیره که در شمال غربی قاره اروپا و در کنار ایرلند جای دارد، بزرگ ترین بخش از سرزمین کشوری که با نام پادشاهی متحده شناخته می شود، را تشکیل داده است. بیش از ۱٬۰۰۰ جزیره کوچک تر و جزیرکچه (جزایر بسیار کوچک)، جزیره بریتانیا را دربرگرفته اند. انگلستان، اسکاتلند و ولز بیشترین فضای جزیره را در اختیار دارند.
عکس بریتانیای کبیر
کشور بریتانیای کبیر در بازی های المپیک توانسته ۷۸۰ مدال در بازی های المپیک تابستانی و ۲۲ مدال در بازی های المپیک زمستانی کسب کند.
بریتانیای کبیر به عنوان میزبان بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ یکی از شرکت کنندگان این مسابقات بوده است.
بریتانیا با ۵۴۱ ورزشکار در ۲۶ رشته ورزشی توانسته است ۲۹ مدال طلا، ۱۷ نقره و ۱۹ برنز کسب کند و در جایگاه سوم رده بندی کلی این دوره بازی های المپیک قرار بگیرد.
جدول ذیل نمایانگر تعداد شرکت کنندگان هر رشته می باشد. توجه: تعداد شرکت کنندگان در شمشیربازی، هاکی روی چمن، فوتبال و هندبال به تعداد بازیکنان نمی باشد. ۲۷۹
بریتانیای از ۵ تا ۲۱ اوت ۲۰۱۶ در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو در برزیل به رقابت پرداختند. بریتانیا با ۲۷ طلا، ۲۳ نقره و ۱۷ برنز در جایگاه دوم دنیا قرار گرفت.
انجمن ماکیان بریتانیای کبیر (انگلیسی: Poultry Club of Great Britain) یک سازمان خیریه می باشد که در سال ۱۸۷۷ بنیانگذاری شده است. هدف این انجمن «حفاظت از حقوق تمامی نژادهای اصیل و مرسوم ماکیان، شامل مرغ، بانتام، مرغابی، غاز، و بوقلمون» می باشد.
این انجمن استاندارد ماکیان بریتانیا نگهداری نموده و نهاد نظارتی بر تمامی انجمن های پرورش ماکیان در بریتانیای کبیر می باشد.
مختصات: ۵۱°۳۰′۰″ شمالی ۰°۰۷′۰″ غربی / ۵۱٫۵۰۰۰۰°شمالی ۰٫۱۱۶۶۷°غربی / 51.50000; -0.11667
پادشاهی بریتانیای کبیر (به انگلیسی: Kingdom of Great Britain) نام حکومتی است که بین ۱۷۰۷ تا ۱۸۰۱ میلادی در شمال غربی اروپا و بخشی از جزایر بریتانیا برقرار بود. این کشور با اتحاد دو پادشاهی انگلستان و اسکاتلند به وجود آمد.
پادشاهی بریتانیای کبیر پس الحاق مجدد ایرلند در سال ۱۸۰۱ به «پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند»، و پس از استقلال ایرلند جنوبی نهایتاً به «پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی» تغییر نام داد.
تیم فوتبال المپیک بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی تیم فوتبال مردان نماینده پادشاهی متحد در بازیهای المپیک است (که در آن با نام بریتانیای کبیر رقابت می کند، با نام GB). تیم توسط اتحادیه فوتبال انگلستان به عنوان نماینده فوتبالی انجمن المپیک بریتانیا سازماندهی می شود. تیم عضو فیفا نیست و فقط در بازیهای المپیک شرکت می کند. در دیگر تورنمنتهای بین المللی ملتهای پادشاهی متحد (انگلستان، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی) توسط تیمهای ملی خود شان نمایندگی می شوند، وضعیتی که از قبل از ایجاد تیم بریتانیای کبیر وجود داشته است.
http://www.teamgb.com/summer-sports/football
در حال حاضر استوارت پیرس مربی و رایان گیگز کاپیتان این تیم است.
تیم ملی بسکتبال مردان بریتانیا (Great Britain men's national basketball team)، نام تیم رسمی مردان بزرگسال بریتانیای کبیر است.
این تیم در رده بندی برتر تیمهای بسکتبال جهان در سال ۲۰۱۲ در رتبه ۴۳ قرار داشت.
جرج یکم با نام کامل جرج لوئیز (به انگلیسی: George Louis) یا در آلمانی گئورگ لودویگ (به آلمانی: Georg Ludwig) (زادهٔ ۲۸ مه ۱۶۶۰ - درگذشتهٔ ۱۱ ژوئن ۱۷۲۷) پادشاه بریتانیای کبیر و ایرلند از ۱۷۱۴ تا ۱۷۲۷ و نخستین نفر از شاهان دودمان هانور انگلستان بود. جرج که با زبان انگلیسی بیگانه بود در امور مملکتی دخالت نکرد و با قرار دادن قدرت در دست نخست وزیر و رژیم کابینه ای با حاکمیت حزب ویگ اولین نمونه یک دموکراسی لیبرال را در بریتانیا به وجود آورد.
دوره جرجیا
او همچنین شهریار هانوور از ۱۶۹۸ تا ۱۷۲۷ بود.
جرج یکم فرزند ارنست آگوستوس، اِلِکتورِ هانوور و سوفیای پالاتینیتی، نوهٔ شاه جیمز یکم انگلستان بود. او در ۱۶۸۲ با دخترعمه اش شاهدخت سوفیا دوروتی زل ازدواج کرد اما در ۱۶۹۴ او را به خیانت متهم نمود و پس از طلاق، او را در قلعهٔ آهلدن زندانی کرد. دوروتی ۳۲ سال در آنجا زندانی بود و در ۱۷۲۶ در همان جا درگذشت.
جرج در ۱۶۹۸ و پس از مرگ پدرش حکمران هانوور شد. او در عین حال سومین نفر برای رسیدن به تاج و تخت انگلستان پس از شاهدخت آن (ملکه از ۱۷۰۲–۱۴) و مادر خودش به شمار می رفت زیرا پارلمان خواهان حفظ قدرت در دست پروتستان ها بود و با جانشینی جیمز ادوارد، پسر تبعیدی جیمز دوم، شاه برکنار شده کاتولیک مذهب انگلستان مخالفت می کرد.
نشان پادشاهی بریتانیای کبیر (انگلیسی: Royal coat of arms of the United Kingdom) آرم سلطنتی پادشاهی بریتانیا و اکنون ملکه الیزابت دوم است. در این نشان دو شیر بزرگ و کوچک و یک اسب تک شاخ وجود دارد.
پرچم بریتانیا
نشان ملی استرالیا
نشان ملی آفریقای جنوبی
نشان ملی هند
نشان بند جوراب
نشان ملی جمهوری ایرلند


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بریتانیای کبیر در دانشنامه آزاد پارسی

بریتانیایِ کَبیر (Great Britain)
نام رسمی انگلستان، اسکاتلند، و ویلز و جزایر پیرامون آن، به استثنای جزایر چنل و جزیرۀ مَن (آیل آو مَن)، از ۱۶۰۳، که کشورهای سلطنتی انگلستان و اسکاتلند در زمان جیمز اول انگلستان(جیمز ششم اسکاتلند) متحد شدند. بریتانیای کبیر با ایرلند شمالی، ممالک متحدۀ بریتانیا را تشکیل می دهد.

ارتباط محتوایی با بریتانیای کبیر

بریتانیای کبیر در جدول کلمات

اقتصاددان اهل بریتانیای کبیر 1991 | 1915 و برنده جایزه نوبل اقتصاد
ارتورلوییس
اقتصاددان اهل بریتانیای کبیر و متولد 1907 که نوبل اقتصاد را دریافت کرد و در سال 1995 وفات یافت
جیمزمید
اقتصاددان اهل بریتانیای کبیر که او هم جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرده است
ریچارد استوان

بریتانیای کبیر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• کشور بریتانیا کجاست   • پادشاهی بریتانیای کبیر   • امپراطوری بریتانیای کبیر   • بریتانیای کبیر مناطق دیدنی   • لیست مستعمرات بریتانیا   • بریتانیای صغیر   • پرچم بریتانیای کبیر   • نقشه بریتانیا   • معنی بریتانیای کبیر   • مفهوم بریتانیای کبیر   • تعریف بریتانیای کبیر   • معرفی بریتانیای کبیر   • بریتانیای کبیر چیست   • بریتانیای کبیر یعنی چی   • بریتانیای کبیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بریتانیای کبیر
کلمه : بریتانیای کبیر
اشتباه تایپی : fvdjhkdhd ;fdv
عکس بریتانیای کبیر : در گوگل


آیا معنی بریتانیای کبیر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )