انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1086 100 1

بریتانیا

/beritAniyA/

معنی بریتانیا در لغت نامه دهخدا

بریتانیا. [ بْری / ب ِ ] (اِخ ) بریطانیا. بریتانیای کبیر. انگلستان. کشور بریتانیا شامل جزیره ٔ بریتانیا (ویلز) ، اسکاتلند، ایرلند شمالی ، جزیره ٔ من و جزایر دریای مانش (آنگلونرمان ) می باشد. مساحت بریتانیا 243239کیلومتر مربع است و بیش از 50 میلیون تن جمعیت دارد. (از فرهنگ فارسی معین ). و رجوع به انگلستان شود.

معنی بریتانیا به فارسی

بریتانیا
بریطانیا بریتانیای کبیر انگلستان کشور بریتانیای کبیر شامل جزیره بریتانیا اسکاتلند ایرلند شمالی جزیره من و جزایر دریای مانش میباشد . و آن از طرف شمال و مغرب به اقیانوس اطلس از طرف مشرق به دریای شمال و از جنوب به دریای مانش محدود می گردد مساحت بریتانیا ۲۴۳۲۳۹ کیلو متر مربع و بیش از ۵۵۲۸۳٠٠٠ تن جمعیت دارد . حکومت انگلستان مشروطه و دارای دو مجلس میباشد مجلس لرد ها که از اسقفها دوکها مارکی ها و بارونها تشکیل می گردد و ۸٠۱ تن عضو دارد . مجلس عوام ۶۳٠ تن نماینده دارد که با رای مخفی انتخاب میشوند . مذهب عمومی پروتستان و زبان مردم انگلیسی است . بعلت نامساعد بودن وضع طبیعی کشاورزی رونق ندارد و مواد غذایی را همه ساله از خارج وارد می کنند بواسطه فراوانی زغال سنگ در انگلستان صنایع بسیار ترقی کرده است . صنعتهای پارچه بافی و ماشین سازی در درجه اول اهمیت است . تعلیمات ابتدایی و متوسطه بین ۵ و ۱۵ سال مجانی و اجباری است . مشهور ترین دانشگاههای انگلستان آکسفورد و کمبریج است . امروز در انگلستان ۵۵ شهر وجود دارد که جمعیت هر یک بیش از یکصد هزارتن است . از همه مهمتر شهر لندن پایتخت انگلستان است . شهر های دیگر بریتانیا عبارتند از : گلاسکو ( اسکاتلند ) بیرمنگام لیور پول منچستر شفلید لیدز ( بریتانیای کبیر ) و بلفاست ( ایرلند شمالی ) . بازرگانی در انگلستان بسیار اهمیت یافته زیرا در این کشور به گندم و مواد غذایی نیازمند است و در عوض محصولات صنعتی خود را بممالک دیگر می فروشد . روی همین اصل توجه به بازرگانی در انگلستان امریست طبیعی واردات انگلستان غلات گوشت دامهای زنده کره لبنیات قند چغندر پنبه پشم فلزات و دیگر مواد است . صادرات آن بیشتر مصنوعات کارخانه های آن کشور مانند نخ پارچه های نخی مصنوعات آهنی و فولادی اقسام ماشینها خطوط آهن کشتی اتومبیل و غیره است . قبل از جنگ جهانی دوم مستعمرات انگلستان از همه کشورهای بزرگ دنیا بیشتر بود به طوریکه مساحت مستعمرات آن به ۳۶ میلیون کیلو متر بالغ میشد و جمعیت آنها در حدود ۴۵٠ میلیون یعنی ۱/۴ جمعیت کره ارض بود ولی از ۱۹۴۶ به بعد در مستعمرات و تحت الحمایه های انگلستان در آسیا و نقاط دیگر جهان جنبشهایی برای رهایی از قید استعمار بوجود آمد و تا حدی به ملل دست نشانده آزادیهایی داده شده است .
بریطانیا بریتانیای کبیر .
بریتانیای کبیر
یا سومالی لندکشوریست تحت حمایت انگلیس ( از ۱۸۸۴ م .) در مشرق افریقا در ساحل جنوبی خلیج عدن و در مشرق حبشه بوسعت ۱۷۶۱۱۳ کیلومتر مربع و جمعیت ۶٠٠٠٠٠ تن . شهر عمده آن هارجیزه است و تربیت حیوانات و تهیه پوست رواج دارد .
مستعمره بریتانیا در آمریکای مرکزی که ۲۲۹۶۵ کیلومتر مربع مساحت و ۱۳۶/٠٠٠ تن سکنه دارد . مرکز آن شهر بلیز است . صادرات عمده آن چوب میباشد .

بریتانیا در دانشنامه اسلامی

بریتانیا
بریتانیا، مجموعه ای سیاسی شامل کشورهای انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی. بریتانیا در سواحل شمال غربی اروپا و شامل دو جزیره اصلی است؛ یکی که اسکاتلند، ولز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی. آشنایی مردم این منطقه با اسلام، ناشی از مواردی تاریخی مانند فتح اندلس به دست مسلمانان، جنگ های صلیبی و استعمار کشورهای آفریقایی و آسیایی به خصوص هند است. اولین مسلمانان بریتانیا، مهاجرانی از هند و آفریقا بودند.
جمعیت مسلمان این کشور بین ۱.۸ تا ۲.۲ میلیون نفر برآورد می شود که نزدیک به یک میلیون نفر آنان در لندن و حومه آن زندگی می کنند. شیعیان بریتانیا نسبت به سنی ها در اقلیت اند، و حدود ۲۰۰ هزار نفر تخمین زده می شوند. بیشترین تجمع آنان در لندن، بیرمنگهام و منچستر بوده و از ملیت های ایرانی، عراقی، پاکستانی، هندی، لبنانی و به طور اندک و پراکنده از سایر کشورها هستند.
بریتانیا از جزایر بریتانیای کبیر، بخش شمال شرقی ایرلند و بیش از ۴ هزار جزیره دیگر تشکیل شده است. بریتانیا در سواحل شمال غربی اروپا و شامل دو جزیره اصلی است؛ یکی اسکاتلند، ولز و انگلیس را در خود جای داده و دیگری ایرلند شمالی.بریتانیا در دانشنامه ویکی پدیا

بریتانیا
مختصات: ۵۱°۳۰′ شمالی ۰°۷′ غربی / ۵۱٫۵۰۰°شمالی ۰٫۱۱۷°غربی / 51.500; -0.117
لندن: پایتخت انگلستان و هم زمان پایتخت کل کشور پادشاهی متحد
ادینبرو: پایتخت اسکاتلند
کاردیف: پایتخت ولز
بلفاست: پایتخت ایرلند شمالی
بریتانیا یا پادشاهی متحد (به انگلیسی: United Kingdom) با نام رسمی پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی (به انگلیسی: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland و به اختصار: UK) کشوری است واقع در اروپای غربی و به پایتختی شهر لندن، که از دیرباز در اغلب منابع فارسی زبان آن را انگلستان یا انگلیس می نامند. پادشاهی متحد از چهار بخش تشکیل شده است: سه بخش آن کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز هستند که روی هم بریتانیای کبیر را تشکیل می دهند. بخش چهارم، ایرلند شمالی است که در جزیره ایرلند قرار دارد. پادشاهی متحد توسط اقیانوس اطلس از غرب و شمال، دریای شمال در شرق، کانال مانش در جنوب و دریای ایرلند در غرب احاطه شده است.
بسیاری از اعضای مجلس اعیان این سمت را به صورت موروثی دریافت می کنند. انتصاب برخی از اعضای مجلس اعیان نیز از سوی ملکه و با مشاوره نخست وزیر صورت می پذیرد.
شکل حکومت همچنان در انگلیس پادشاهی است که توسط حکومت سلطنت مشروطه مبتنی بر نظام وستمینستر به مرکزیت شهر لندن اداره می شود. نظام سیاسی این کشور دارای شش نوع انتخابات است که طی آن ها اعضای پارلمان، کابینه، دولت های محلی، نمایندگان بریتانیا در اتحادیه اروپا، شهرداری ها، دولت های محلی و کمیساریای پلیس انتخاب می شوند. این سرزمین از چهار کشور: انگلستان، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل شده است. سه کشور اخیر دارای دولت های محلی هستند که با حدود اختیارات مختلف در چهار پایتخت به نام های ادینبرو، کاردیف و بلفاست اداره می شوند. هر چند جزایر گرنزی، جرزی و من تحت حمایت پادشاهی متحد هستند ولی جزو آن به شمار نمی روند. پادشاهی متحد دارای چهارده سرزمین آن سوی دریا است. این سرزمین ها بقایای امپراتوری بریتانیا هستند. این امپراتوری که بزرگترین امپراتوری تاریخ به شمار می رود در اوج خود در سده های ۱۹ و ۲۰ تقریباً یک چهارم زمین های کره زمین را شامل می شد. تأثیر فرهنگ بریتانیایی را می توان در زبان، فرهنگ بریتانیایی و نظام های حقوقی مستعمرات سابق این امپراتوری مشاهده کرد.
عکس بریتانیا
بریتانیا نام کوتاه کشور بریتانیا است. (از سال ۱۹۲۷ میلادی تا به امروز)
پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند نام دولت بریتانیا پس از ادغام ایرلند در سال ۱۸۰۱ (از سال ۱۸۰۱ تا ۱۹۲۷ میلادی)
پادشاهی بریتانیای کبیر نام دولتی که پس از اتحاد انگلستان و اسکاتلند در سال ۱۷۰۷ میلادی بوجود آمد (از سال ۱۷۰۷ تا ۱۸۰۱ میلادی)
امپراتوری بریتانیا نام بزرگترین امپراتوری تاریخ به مرکزیت بریتانیا (از قرن ۱۶ تا قرن بیستم میلادی)
جزایر بریتانیا (به انگلیسی: British Isles)
بریتانیای کبیر نام بزرگترین جزیره از مجموعه جزایر بریتانیا در شمال غرب اروپا، شامل انگلستان، اسکاتلند و ولز
بریتانیای روم نام ناحیه ای بود در امپراتوری روم
بریتانیا (انگلیسی: Britannia) در اغلب نوشته ها و در اساطیر، الههٔ آب، دریانوردی، موسیقی و نگهبان دریاها بوده است و نام بریتانیای کبیر از نام وی برگرفته شده است.
ویلیام کامدن
لورنس وادال
فردریک هابرمن
سومر
وداها
بریتانیا استعداد دارد (که گاهی به اختصار بی جی تی نامیده می شود) (به انگلیسی: Britain's Got Talent) یک برنامه تلویزیونی انگلیسی مسابقه استعداد یابی که در جون ۲۰۰۷ شروع شد و از سری استعداد دارد منشاء می گیرد.
بریتانیا را تمیز نگاه دار (انگلیسی: Keep Britain Tidy) عنوان یک حرکت اجتماعی در بریتانیا بود که توسط جنبش محیط زیست (ENCAMS) تشکیل شد. اهداف جنبش بریتانیا را تمیز نگاه دار ترغیب مردم برای رها نکردن زباله در معابر و اماکن عمومی و پاکیزگی محیط زیست بود. عبارت بریتانیا را تمیز نگاه دار در فرهنگ مردم بریتانیا متداولاً استفاده می گردد. جنبش بریتانیا را تمیز نگاه دار در سال ۱۹۵۵ میلادی تأسیس گردید.
۱۰۰ فیلم برتر بریتانیایی بنیاد فیلم بریتانیا (انگلیسی: BFI Top 100 British films) فهرستی شامل صد فیلم برتر قرن بیستم بریتانیایی است. در سال ۱۹۹۹، بنیاد فیلم بریتانیا، طی یک نظرخواهی، از ۱۰۰۰ شرکت کننده خواست تا ۱۰۰ فیلم برتری را که «از لحاظ فرهنگی»، بریتانیایی هستند، انتخاب کنند. برخی از این انتخاب ها، یا به طور کامل تولید کمپانی های فیلم سینمای بریتانیا نیستند یا بخشی از آن ها، خارج از حوزه کاری آن ها ساخته شده است. اما به این خاطر که از نظر رای دهندگان، دارای خصیصه های درخشان بریتانیایی هستند، در فهرست آمده اند.
آذری های بریتانیا (به ترکی آذربایجانی: Böyük Britaniya azərbaycanlıları) گروهی کوچک از مردم آذری ساکنان بریتانیا که عمدتاً از کشورهای ایران و جمهوری آذربایجان به بریتانیا مهاجرت کرده اند. جمعیت اهالی با پس زمینه قومی آذری در بریتانیا به سال ۲۰۰۹ میلادی، ۱۵۰۰۰ نفر شمارش شده بود.
حسن میرزا
سامی یوسف
نگار جمال
نرمین کمال
کمال شالوروس
نوید استادیان-بینای
بهمن فرسی
آرام اس بریتانیا (به انگلیسی: RMS Britannia) یک کشتی است که طول آن ۲۰۷ فوت (۶۳ متر) می باشد. این کشتی در سال ۱۸۴۰ ساخته شد.
آستریکس و اوبلیکس: خدا حافظ خاک بریتانیا (به انگلیسی: Asterix and Obelix: God Save Britannia) فیلمی محصول سال ۲۰۱۲ به کارگردانی لورانت تیرارد است . این فیلم براساس ماجراهای آستریکس میباشد در این فیلم ژرار دوپاردیو، ادوارد بائر ، فابریس لوچینی، کاترین دنو ، جرارد جاگنوت ، ژان روشفور ، والری لمرسیر، گیوم گالین و شارلوت ل بن ، وینسنت لاکوست ، دنی بون ، بولی لنر بازی کردند.
آقای گی بریتانیا (انگلیسی: Mr Gay UK) یک جشنواره زیبایی ویژه مردان همجنسگرای اهل پادشاهی متحده است.
آمریکای بریتانیا یا بریتیش آمریکا اشاره به مستعمرات امپراتوری بریتانیا در آمریکای شمالی، برمودا، آمریکای مرکزی، کارائیب و گویان از سال های ۱۶۰۷–۱۷۸۳ دارد. این مستعمرات پیش از استقلال مستعمرات سیزده گانه و انقلاب آمریکا، به صورت رسمی به عنوان آمریکای بریتانیا و هند غربی بریتانیا موسوم بودند. پس از تأسیس ایالات متحده آمریکا، بریتانیا از عنوان «آمریکای شمالی بریتانیا» برای اشاره به مستعمرات باقی مانده، استفاده می کرد.آنگویلا  آنتیگوا و باربودا  باهاما  باربادوس  بلیز  برمودا  جزایر ویرجین انگلستان  کانادا  جزایر کیمن  دومینیکا گرنادا گویان هندوراس جامائیکا مونتسرات نیکاراگوئه سنت کیتس و نویس سنت وینسنت و گرنادین ها ترینیداد و توباگو جزایر تورکس و کایکوس ایالات متحده آمریکا
پرچم
آمریکای شمالی انگلیسی تبار به مستعمره ها و قلمروهای امپراتوری انگلیس در قاره آمریکای شمالی گفته می شده است. این اصطلاح اولین بار به طور غیررسمی در سال ۱۷۸۳ استفاده شده است و تا قبل از گزارش امور آمریکای شمالی انگلیسی تبار (۱۸۳۹) که به آن گزارش دورهام هم می گویند، استفاده از آن متداول نشد.
در سال ۱۷۷۵ امپراتوری انگلستان، شامل ۲۰ قلمرو در نیمکره غربی و شمال اسپانیای نو می شد. این قلمروها عبارت بودند از: نیوفاندلند، روپرتزلند، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، مستعمرات سیزده گانه (که با بریتانیا جنگیدند و در سال ۱۷۸۳ ملت پیشروی ایالات متحده شدند)، فلوریدای شرقی و غربی و استان کبک.
آکادمی بریتانیایی یا آکادمی بریتانیا یا فرهنگستان بریتانیا (انگلیسی: British Academy) آکادمی ملی بریتانیا برای علوم انسانی و علوم اجتماعی است. این آکادمی در ۱۹۰۲ در لندن تأسیس شده و مجوز سلطنتی اش را در همان سال دریافت کرده است. این آکادمی اکنون بیش از ۹۰۰ عضو دارد که همهٔ تحقیقات پیرامون علوم انسانی و علوم اجتماعی را هدایت و رهبری می کنند. آکادمی به صورت خودمختار اداره می شود.
انجمن سلطنتی
آینه بریتانیا (انگلیسی: Speculum Britanniae) عنوان کتابی است از جان نوردن نقشه کش اهل بریتانیا. این کتاب در سال ۱۵۹۳ میلادی منتشر گردید.
اتحاد ژاپن و بریتانیا (日英同盟) در تاریخ ۳۰ ژانویه ۱۹۰۲ میلادی در لندن منعقد گردید. طرفین این قرارداد لرد لندزدان (وزیر امور خارجه بریتانیا) و هایاشی تاداسو (سفیر ژاپن در بریتانیا) بودند. این پیمان موجب خاتمهٔ انزوای سیاسی بریتانیا شد. اتحاد میان این دو کشور دو بار تجدید گردید: یکبار در ۱۹۰۵ و دیگری در ۱۹۱۱ میلادی. این اتحاد سرانجام در ۱۹۲۳ رسماً به پایان رسید.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بریتانیا در دانشنامه آزاد پارسی

بریتانیا (Britannia)
نامی که رومیان بر انگلستان نهادند و بعدها این نام همراه تصویر زنی نشسته با نیزه ای سه شاخه به نماد بریتانیای کبیر تبدیل شد. همچنین نام یک قایق تفریحی سلطنتی بود که در ۱۹۹۷ از رده خارج شد.

نقل قول های بریتانیا

بریتانیا با نام رسمی پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی کشوری است در اروپای غربی؛ پایتخت آن لندن.
• «بریتانیا و آمریکا دو کشورند که با یک زبان مشترک-انگلیسی-از هم جدا شده اند.» از «فرهنگ گفته های طنزآمیز، نشر فرهنگ معاصر» چاپ ۱۳۸۸، -> جورج برنارد شاو
• «پرچم: فرن های متمادی پرچم انگلستان پرچم سفیدرنگی بود که در روی آن یک صلیب قرمز رنگ نقش بسته بود. این پرچم، پرچم ویژهٔ انگلند بوده و به نام پرچم سن جورج معروف بود. با انضمام اسکاتلند به انگلستان، پرچم این ناحیه نیز به پرچم انگلند افزوده شد. پرچم اسکاتلند زمینه ای آبی داشت که صلیب سفیدرنگ سن آندریو بر آن نقش بسته بود. ترکیب دو پرچم مذکور نخستین پرچم وحدت را به وجود آورد. بعد از الحاق ایرلند به انگلند و اسکاتلند، صلیب سن پاتریک به صلیب های موجود در پرچم انگلستان افزوده شد و پرچم امروزی از سال ۱۸۰۱م به وجود آمد ؛ بنابراین صلیب های مقدس از سه ناحیهٔ انگلند و اسکاتلند و ایرلند در پرچم امروزی انگلستان وجود دارد. سن جورج، سن پاتریک و سن آندریو از مبلغان مسیحیت بوده اند. پرچم دریانوردی انگلستان ، پرچم انگلند است که در زمینه ای سفید یک صلیب قرمز وجود دارد. در سمت چپ بالای این پرچم، پرچم انگلستان نقش بسته است. این پرچم از سال ۱۸۶۴م، به عنوان پرچم نیروی دریایی انگلستان پذیرفته شده است.» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

ارتباط محتوایی با بریتانیا

بریتانیا در جدول کلمات

اقتصاد دان اهل بریتانیا متولد 1910 میلادی که جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد
رانالدکواس

معنی بریتانیا به انگلیسی

britain (اسم)
انگلیس ، بریتانیا

معنی کلمه بریتانیا به عربی

التاج البريطاني

بریتانیا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

وووو ١٠:٥٥ - ١٣٩٦/٠٩/٠٢
UK
|

آیدا ٢١:٤٨ - ١٣٩٦/١١/٠٦
British
|

زهرا دولت دوست ١٥:٥٢ - ١٣٩٧/٠٦/٢٢
= United Kingdom
= Britain
= England
|

بهمن عنایتی کاریجانی ٠٧:١٦ - ١٣٩٨/٠٧/١٢
بنام خدا
با سلام، بریتانیا نام جزیره ای در شمال اروپا هست به مساحت تقریبی ۲۴۴ هزار کیلومتر مربع که ساکنان ان از نژاد انگلوساکسون میباشند ، این جزیره که بعنوان یک کشور محسوب میشود در سازمان ملل دارای حق ظالمانه وتو میباشد و از قرن شانزده به بعد شروع به قدرت نمایی در پهنه دریاها کرد و بسیاری از جزایر و کشورها را مالک شد از جمله ۴۰۰ سال در هند به استعمار ان کشور پرداخت بعد از طرفی جای اسپانیایی ها وارد قاره امریکا به ویژه ایالات متحده شد و با تشکیل کلنی یا اجتماع شروع به رشد کرد و بومیان سرخ پوست انجا را که اسپانیا تعداد معتنابهی را قتل عام کرده بودند قتل عام نمودو میزان این ژنوسید یا نسل کشی توسط اسپانیا و بریتانیا در حدود یکصد میلیون نفر میباشد البته در کل قاره امریکا، و الان بعنوان پسر عموهای انگلیسی های انگلستان در ایالات متحده ساکن هستند و به زور بر جهان حکومت میکنند واز هیچ جنایتی ابایی ندارند ولی با مقتدر و بیدار شدن کشورها از هند و هنگ کنگ متواری شدند و فقط به کشورهایی که زورشان میرسد مانند ارژانتین که جزایر انجا را موسوم به مالویناس اشغال کرده اند و تا حدود ۷۰ / ۸۰ سال پیش به بریتانیای کبیر موسوم بود ولی الان حتی صغیر هم محسوب نمیشودو نمونه ان تسخیر کشتی خاطی انگلیسی در خلیج فارس در مقابل ناو جنگی ان کشور توسط سپاه مقتدر پاسداران بود چون دست از پا خطا میکرد غرق شدن ناو جنگی حتمی بود. در امور خیلی از کشورها دخالت و کشور نامشروع اسراییل را تشکیل داد و فعلا جزو متحدان شیطان بزرگ امریکاست و مانند سربازانی که پشت تانگ پناه گرفته و پیشروی میکنند ان و سایر متحدان دنبال تانگ امریکا به این سو و انسوی جهان میروند. با تشکر
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• بریتانیا مقصدها   • پرچم بریتانیا   • کشوری در بریتانیا سه حرفی   • لیست مستعمرات بریتانیا   • نقشه بریتانیا   • جمعیت بریتانیا   • بریتانیا رضوی   • مستعمرات انگلیس در حال حاضر   • معنی بریتانیا   • مفهوم بریتانیا   • تعریف بریتانیا   • معرفی بریتانیا   • بریتانیا چیست   • بریتانیا یعنی چی   • بریتانیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بریتانیا
کلمه : بریتانیا
اشتباه تایپی : fvdjhkdh
آوا : beritAniyA
نقش : اسم خاص مکان
عکس بریتانیا : در گوگل


آیا معنی بریتانیا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )