برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1266 100 1

بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار

بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار در دانشنامه ویکی پدیا

بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار
فهرست بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار. در این مقاله شهرهایی که دارای جمعیت بومی قابل توجه ایرانی تبار هستند حضور دارند.
مردمان ایرانی
اقوام ایرانی تبار یا مردمان ایرانی، گروه قومی از تبار اقوام ایرانی زبان باستان هستند که به یکی از زبانهای ایرانی گویش می کنند. این گروه قومی در سراسر فلات ایران، از هندوکش تا آناتولی مرکزی و از آسیای میانه تا دریای پارس، منطقه ای که ایران بزرگ یا ایران زمین نامیده می شود، پراکنده شده اند.
مردمان ایرانی تبار شامل: پارسها، لکها، آذری ها، مردم مازندرانی، تات ها ، تالشها، گیلکها، کردها، بلوچها، هزاره ها، آیماق ها، پشتون ها، لرها، تاجیکها و… هستند. آذری ها با وجود سخن گفتن به زبان ترکی آذربایجانی از اقوام ایرانی به شمار میروند. تا پیش از حملهٔ مغول به ایران، مردم آذربایجان به زبانی تاتی تبار که آن را زبان آذری باستان می نامید، سخن می گفته اند. هنوز هم می توان باقی مانده این زبان را در همه جای آذربایجان ایران و جمهوری آذربایجان یافت. زبان ترکی در سده های پس از پاگیری اسلام در ایران، بر اثر مهاجرت تدریجی و متمادی ایل های ترک، به ویژه در آسیای صغیر جایگزین زبان های هند و اروپایی رایج در این منطقه شده است.
عکس بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار   • مفهوم بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار   • تعریف بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار   • معرفی بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار   • بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار چیست   • بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار یعنی چی   • بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار
کلمه : بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار
اشتباه تایپی : fcv' jvdk aivihd [ihk fv ~hdi [ludj hdvhkd jfhv
عکس بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار : در گوگل

آیا معنی بزرگ ترین شهرهای جهان بر پایه جمعیت ایرانی تبار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )