برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1119 100 1

بنیاد دفاع از دمکراسی ها

بنیاد دفاع از دمکراسی ها در دانشنامه ویکی پدیا

بنیاد دفاع از دمکراسی ها
بنیاد دفاع از دمکراسی ها (انگلیسی: Foundation for Defense of Democracies) یا به اختصار، اف دی دی یک اندیشکده نومحافظه کار مستقر در واشینگتن، دی سی است که تمرکز آن بر امنیت ملی و سیاست خارجی است. گرایش های سیاسی آن غیر حزبی، جنگ طلب یا نومحافظه کار توصیف شده است. این بنیاد در طی سال رخدادهایش، منجمله فروم سالانه اش را در واشینگتن، با حضور مقامات، دیپلمات ها و نظامیان برگزار می کند.
برنامه ایران اف دی دی که توسط مارک دابوویتس مدیرعامل ارشد این بنیاد هدایت می شود در پی «رسیدگی به خطر ناشی از جمهوری اسلامی ایران برای آمریکا و متحدین آن» و انجام پژوهش مشروح، و تهیهٔ گزینه های سیاستی جامع و قابل انجام و حضور مستمر در رسانه ها است. اف دی دی می گوید این کار را از طریق حمله به «آسیب پذیرترین نقطه های ایران: عملیات جهانی رسانه ای آن، حضور آن در آمریکا و اروپا، مسایل مالی آن و تلاش های آن برای حمایت از فعالیت های تروریستی در خارج» انجام می دهد. مشخصا اف دی دی جاه طلبی های هسته ای ایران از طریق پروژه هسته ای اشو نقض حقوق بشر در ایران را از طریق پروژه حقوق بشر خود دغدغه خود قرار داده است.
این نهاد خواهان تحریم نهادهای مختلف ایران از جمله بخش انرژی، بانک مرکزی و سوئیفت بوده است.
بزرگترین اهداکنندگان مالی به این نهاد به ترتیب برنارد مارکوس مؤسس هوم دیپو، پال سینگر مدیر هج فاند و شلدون ادلسون مالک کازینوی سند لاس وگاس بوده اند.
عکس بنیاد دفاع از دمکراسی ها


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بنیاد دفاع از دمکراسی ها

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بنیاد دفاع از دمکراسی ها   • مفهوم بنیاد دفاع از دمکراسی ها   • تعریف بنیاد دفاع از دمکراسی ها   • معرفی بنیاد دفاع از دمکراسی ها   • بنیاد دفاع از دمکراسی ها چیست   • بنیاد دفاع از دمکراسی ها یعنی چی   • بنیاد دفاع از دمکراسی ها یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بنیاد دفاع از دمکراسی ها
کلمه : بنیاد دفاع از دمکراسی ها
اشتباه تایپی : fkdhn nthu hc nl;vhsd ih
عکس بنیاد دفاع از دمکراسی ها : در گوگل

آیا معنی بنیاد دفاع از دمکراسی ها مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )