انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1075 100 1

بیسیک

بیسیک در دانشنامه ویکی پدیا

بیسیک
در برنامه نویسی کامپیوتر، بِیسیک (به انگلیسی: BASIC، سرنام Beginners All-Purpose Symbolic Instruction) یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح بالا و در عین حال ساده. اولین بار بیسیک در سال ۱۹۶۴ توسط جان جی. کمنی (به انگلیسی: John George Kemeny) و توماس یوجین کرتز (به انگلیسی: Thomas Eugene Kurtz) در دانشگاه دارتموث در نیوهمپشر آمریکا، به منظور دسترسی دانشجویان به کامپیوتر و آموزش اصول اولیه برنامه نویسی طراحی شد. در آن زمان استفاده از کامپیوترها نیاز به نوشتن تکه برنامه هایی داشت که تنها دانشمندان و ریاضی دانان می توانستند آن ها را بنویسند. بیسیک و انواع مختلف آن تا دههٔ ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، به طور گسترده در میکروکامپیوترها گسترش یافت و تا امروز نیز پر طرفدار باقی مانده و به عنوان نسخهٔ خاصی از یک زبان کامپیوتر مفید و اصلاح شده و زبان های جدیدی مانند مایکروسافت ویژوال بیسیک بر مبنای بیسیک ساخته شده اند. تا سال ۲۰۰۶، ۵۹٪ برنامه نویسان محیط دات نت از ویژوال بیسیک به عنوان تنها زبان خود استفاده می کردند.
جان جی. کمنی
Thomas E. Kurtz
تا قبل از اواسط دههٔ ۱۹۶۰، کامپیوترها بسیار گران بودند و فقط برای وظایفی که هدف خاصی داشتند مورد استفاده قرار می گرفتند. در کامپیوترهای آن زمان، یک دسته پردازش های مرتب ساده، هر کدام به عنوان یک کار در هر لحظه یکی پس از دیگری اجرا می شدند. اما در دههٔ ۱۹۶۰، کامپیوترهای سریعتر و تواناتری با قدرت پردازشی بیشتری ساخته شدند. این کامپیوترها می توانستند لحظاتی بدون کار باشند، بدون فعالیتی برای اجرا کردن.
زبانهای برنامه نویسی مانند ماشینهایی که آن ها را اجرا می کردند باید طوری طراحی می شدند که برای اهداف مشخصی مفید باشند: مانند محاسبهٔ فرمول علمی یا پردازش داده های تجاری یا مثلاً ویرایش یک متن. از آنجایی که هنوز هم تهیه کامپیوترهای جدید و ارزانتر به سرمایه زیادی احتیاج داشت، تمایل شدیدی برای در نظر گرفتن کارایی به عنوان مهم ترین ویژگی یک زبان وجود داشت. بطور کلی استفاده از این زبان های تخصصی شده مشکل بود و سینتکسهای مختلف زیادی برای آن ها وجود داشت.
هنگامی که کامپیوترها قیمتشان کاهش یافت، این امکان به وجود آمد که دسترسی به کامپیوتر از انحصار آزمایشگاه های تحقیقاتی خارج شود و وارد استفادهٔ تجاری شود. کامپیوترهای جدید از سیستم اشتراک زمانی پشتیبانی می کنند که این امکان را برای چند پردازش یا کاربر فراهم می کند که بطور هم زمان از پردازنده و حافظه استفاده کنند. در چنین سیستم هایی، سیستم عامل بین پردازش های در حال اجرا بطور متناوب به هر کدام از آن ها زمانی برای اجرا بر روی پردازنده می دهد، قبل از این که بر روی فعالیت دیگری برود. ماشین ها به حدی سریع شدند که بیشتر کاربران می توانستند احساس کنند که تمام ماشین در خدمت آنهاست. اشتراک زمانی هزینهٔ محاسبات را بطور فاحشی کاهش داد. یک ماشین می توانست بین صدها کاربر به اشتراک گذاشته شود.
عکس بیسیک
بیسیک ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
بیسیک
ویژوال بیسیک
ویژوال بیسیک دات نت
بیسیک (به انگلیسی: Basic) یک برند سیگار ایجاد شده در ایالات متحده آمریکا است؛ که در حال حاضر توسط آلتریا و فیلیپ موریس تولید می شود. این برند در اواخر دهه ۱۹۷۰ پایه گذاری گردید.
فهرست نام های سیگار
بیسیک (انگلیسی: Basic) فیلمی به کارگردانی جان مک تیرنان است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد.
جان تراولتا
کانی نیلسن
ساموئل ال. جکسون
تیم دالی
جووانی ریبیسی
برایان وان هالت
تای دیگز
دش میهوک
هری کانیک جونیور
روزلین سانچز
طی یکی از تمرین های نظامی معمولی در پاناما، توفانی در می گیرد و چهارتن از افراد «سرگرد نیتان وست» (جکسن)، رهبر یک گروه کاماندویی ویژه ی امریکایی، می میرند و خودش نیز ظاهراً ناپدید می شود. برای کشف واقعیت این ماجرا از مأمور تحقیق دادستانی، «تام هاردی» (تراولتا) کمک خواسته می شود و او پس از بررسی اعلام می کند که هر چهار سرباز به قتل رسیده اند و «وست» نیز به تلافی کشته شده است...
استیو بـِـیسیک (انگلیسی: Steve Bacic؛ زادهٔ ۱۳ مارس ۱۹۶۵) یک هنرپیشه اهل کانادا است.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به روز ششم و تفنگدار دریایی ۳ اشاره کرد.
MBASIC همان مایکروسافت بیسیک در واقع اجرای بیسیک برای CP/M سیستم عامل بیسیک است.MBASIC از نوادگان اصلی مترجم آلتیربیسیک که ازتولیدات اولیه ما یکروسافت بودند است. MBASIC یکی از دو ورژن های بیسیک همراه با کامپیوترosborne۱بود. نام بیسیک از نام فایل دیسک مترجم بیسیک مشتق شده است.
داده کاراکتری ۸بیتی، در طول رشته از ۰–۲۵۵ کاراکتر؛
MBASIC ورژن ۵ نیاز به یک سیستم با حداقل kb۲۶حافظه RAM (دستیابی تصادفی به حافظه) و حداقل یک درایو دیسکت دارد. بر خلاف نسخه های مایکروسافت بیسیک - ۸۰ که توسط سازندگان کامپیوتر خانگی که برای استفاده از ویژگی های سخت افزاری خاصی از کامپیوترسفارشی بودند، MBASIC فقط درCP/M خواستار سیستم عامل برای تمام ورودی و خروجی بود. فقط CP/M کنسول (روی صفحه نمایش و صفحه کلید)، چاپگر خط، و دستگاه های دیسک در دسترس بود. MBASIC در فرم un customized هیچ تابع گرافیکی ندارد مثل رنگ، joysticks، موش ها، سریال های ارتباطی، شبکه، صدا، یا حتی در زمان واقعی تابع ساعت. MBASIC به طور کامل از ویژگی های سیستم عامل CP/M پشتیبانی نمی کند، به عنوان مثال، این کار را کاربر CP/M برای سازماندهی فایل ها بر روی دیسکت پشتیبانی نمی کند. از آنجا که CP/M به طور معمول برای سیستم های تک کاربره و به تنهایی بود هیچ گونه پیش بینی برای فایل ها یا قفل کردن رکورد، یا هر فرم از عملکرد چند تکلیفی ندارد. جدای از این محدودیت ها، MBASIC در آن زمان برای اجرای قدرتمند و مفید از بیسیک در نظر گرفته شده بود.
زبان سیستم MBASIC مترجم است. منبع متن برنامه که به صورت tokenized در حافطه ذخیرهمی شود، با کلمات کلیدی بیسیک با یک بایت تعویض می شود که این کار فضای حافظه را ذخیره می کند. پیشوند هر خط بایک شماره خط به متن برنامه اضافه می شود؛ جملات اساسی نه پیشوند با یک شماره خط بلافاصله به عنوان دستورها اجرا شدند. برنامه ها می توانند بر روی صفحه نمایش برای ویرایش لیست شوند یا بر روی دیسک سخت فشرده شوند ویا در هردو فرمت باینری ومتن ساده اسکی قرار بگیرند. هرخط منبع بایک عدد شناخته می شود که می تواند به عنوان هدف رفتن یا انتقال مورد استفاده قرار گیرد. فقط خط دستورها ویرایش فراهم شده بود. این بود که اغلب مفید است برای ذخیره یک برنامه به عنوان متن ساده و ویرایش آن با یک ویرایشگر کامل برجسته. متن برنامه ها، متغیرها، دیسک بافر سیستم عامل CP/M خود ۶۴ کیلوبایت از فضای آدرس پردازنده ۸۰۸۰ به اشتراک گذاشت. به طور معمول هنگامی که برای اولین بار درMBASIC حافظه کمتر از ۳۲ کیلوبایت در دسترس وجود دارد برای برنامه ها و داده ها، حتی در یک ماشین مجهز به ۶۴ کیلوبایت کامل ازRAM نیاز است. توضیحات خطوط، پیشوند با کلمات کلیدی رم یا علامت می تواند در متن برنامه قرار داده شود اما در زمان فضای باارزش حافظه کاربران بیسیک رابه طور کامل از کد مستندسازی دلسرد کرد. برای اجازه دادن به برنامه های بزرگتر و پیچیده تر اجرا می شود، بعد از نسخه پشتیبانی از توابع MBASIC که اجازه دادن بخش هایی از متن برنامه خوانده تحت کنترل برنامه واجراشود هیچ پشتیبانی برای اعدام فرمان «پوسته»، ارائه نشده بود هر چند این قابلیت می توانست توسط یک برنامه نویس مشخص تکرارشود. مزیت خاصی از MBASIC این است که متن کامل پیغام خطا برای ترکیب نحوی و خطاهای زمان اجرا فراهم شده است. MBASIC نیز یک تابع «ردیابی» دارد که شماره خط را نمایش می دهد که به عنوان خط آن ها اعدام شدند. در حالی که این فضابر روی صفحه نمایش همان را به عنوان خروجی برنامه نرمال نشان می دهد، آن برای چنین شرایطی برای تشخیص حلقه بی پایان مفیداست.
داده ها می تواند خوانده ویابرروی دیسک به صورت فایل های پی در پی ذخیره شوند ویا به طور ثابت طول رکورد فایل های با دسترسی تصادفی، که، می به اندازه کافی به یک برنامه نویس داده می شود می تواند در پایگاه داده مورد استفاده قرار گیرد. مایکروسافت فرمت دودویی برای اعداد با ممیز شناور انحصاری بودند به این معنا که داده تنها می تواند با دیگر برنامه ها با استفاده ازنمایندگی متن اسکی یا دیگر برنامه گسترده به فرمت باینری تبدیل شود.
ان اس بیسیک (به انگلیسی: NS BASIC) یک شرکت نرم افزاری کامپیوتری است که در زمینه برنامه نویسی ساده بر روی موبایل به نام اپ استودیو شروع به کار کرده است
NS Basic/CE forum, Yahoo! Groups discussion forum for NS Basic/CE
NS Basic/Palm forum, Yahoo! Groups discussion forum for NS Basic/Palm
NS Basic/Desktop forum, Yahoo! Groups discussion forum for NS Basic/Desktop
Devices Supported by NS Basic/CE
شرکت ان اس بیسیک در سال ۱۹۹۳ به ارائه ابزارهای توسعه آسان برای استفاده و برای دستگاه های تلفن همراه تأسیس شد. تولید کنندگان و مجوز دهنده سیستم عامل معمولاً سی++ بر اساس ابزار توسعه دهندگان حرفه ای بسیار مجرب با هدف تأمین. ان اس بیسیک یک جایگزین با استفاده از جاوا اسکریپت یا زبان برنامه نویسی پایه، شبیه به ویژوال بیسیک (Visual Basic) را فراهم می کند.
بی بی سی بیسیک (به انگلیسی:BBC Basic) یک زبان برنامه نویسی است که در سال ۱۹۸۱ توسط شرکت آکرون کامپیوتر به صورت (Native) کد بر پایه تکنولوژی MOS Technology 6502 برای سیستم عاملهای خانگی توسعه یافته است.
bbcbasic.org برای سیستم عامل ویندوز
زبان بی بی سی بیسیک اولین بار توسط خانم سوفی ویلسون بر پایه زبان برنامه نویسی بیسیک که برای یک پروژه سواد آموزی بریتانیایی بی بی سی برنامه ریزی شده بود، شکل گرفت.
IF INSTR(REPORT$,"VI") THEN PRINT "BASIC64" ELSE PRINT "BASIC" حل کننده خودکار بازی هانوی
تاینی بیسیک (به انگلیسی: Tiny BASIC) یکی از نسخه های زبان برنامه نویسی بیسیک برای ریزرایانه ها است که در سال ۱۹۷۴ میلادی توسط دنیس آلیسون و برای کاربرد در ریزرایانهٔ Altair 8800 طراحی شد. دستورهای آن زیرمجموعه ای از دستورهای زبان بیسیک است و تنها حدود ۲ کیلوبایت از حافظه را اشغال می کند. برای کوچک شدن برنامه، پشتیبانی از رشته ها و ممیز شناور در این زبان حذف شده است.
رسبری پای
بنیاد رسبری پای
بیسیک
تاینی بیسیک از نخستین نرم افزارهایی است که در قالب کپی لفت ارائه شد.
تاینی بیسیک وان (به انگلیسی: TinyBASIC One) یک مفسر ساده برای بیسیک است که به منظور یادگیری هر چه سریعترِ برنامه نویسی, برای مبتدیان در رسبری پای طراحی شده است.
دارتموث بیسیک نسخه اصلی زبان برنامه نویسی BASIC است. این نام به این دلیل است که در دانشکده دارتموث طراحی و اجرا شد. زبان توسط John Kemeny و Thomas Kurtz به عنوان بخشی از سیستم به اشتراک گذاری زمان (Dartmouts (DTSS طراحی شده بود و یکی از اولین زبانهای برنامه نویسی بود که به صورت تعاملی مورد استفاده قرار می گرفت.
(توجه :این نرم افزار هنوز در سایت مایکروسافت مورد دسترس نیست) FreeBasic یک مترجم بیسیک ۳۲ بیتی منبع باز برای ویندوز، حالت معکوس داس، لینوکس، ایکس باکس می باشد. FreeBasic اجازهٔ پشتیبانی سطح بالایی را برای برنامه هایی که با کیو بیسیک نوشته شده اند با استفاده از نسخه خاص کیو بیسیک می دهد. بسیاری از برنامه هایی که برای کیو بیسیک نوشته شده اند بدون نیاز به تغییر دراین حالت ترجمه و اجرا می شوند. در هر حال، بیشتر برنامه های اساسی قبل از اینکه با استفاده از نسخهٔ خاص پیش فرض ترجمه شوند، نیاز به تغییراتی خواهند داشت.
Official site
Official forum
SourceForge homepage
FreeBASIC Documentation in Wiki Format
FreeBasic یک مترجم خود میزبان است که تقریباً ۱۲۰۰۰۰ خط کد است (فقط هستهٔ مترجم و نه شامل کتابخانه ها). این استفاده از ابزار برنامه نویسی GNU را به عنوان پشت خط امکان پذیر می سازد و می توانند میز فرمان و گرافیک قابل اجرا را بعلاوهٔ کتابخانه های ایستا و پویا تولیدکند. FreeBasic استفادهٔ کامل از کتابخانه های C و بخشی از کتابخانه های C++ را پشتیبانی می کند. این به برنامه نویسان اجازهٔ استفاده و ساخت کتابخانه هایی برای C و بسیاری از زبان های برنامه نویسی دیگر را می دهند. FreeBasic هنوز یک مترجم بهینه سازی نیست، اما در سرعت، نزدیک به ابزارهای مسیر اصلی مانند GCC ارزیابی شده است.
در نحو FreeBasic کوشش شده است تا حد امکان به نحو Basic نزدیک باشد. اگرچه در این نحو تلاش بر این بوده است که با نمونهٔ قبلی خود سازگار بماند ،FreeBasic از معیارها و شیوه های مدرن برنامه نویسی تبعیت می کند. ویژگی های رویه ای استاندارد همراه با ویژگی های شئ گرا مانند نوع ها، اشیاء، سربار گذاری عملگرها، سربارگذاری تابع، فاصله نام ها و … به FreeBasic اضافه شده اند. خطهای FreeBasic، هنگامی که کاراکترهای انتهای خط پیدا شوند، یا توسط کولن پایان می یابند. به همین خاطر، خطوط نباید یک کاراکتر ویژه (مانند سمیکالن در C) برای آگاه ساختن مترجم از پایان خط داشته باشند. ممکن است چندین دستور که هرکدام با یک کالن جدا شده اند در یک خط نوشته شوند. FreeBasic ازتوضیحات بلوکی همراه با ملاحظات پایان خط پشتیبانی می کند. یک خط کامل توضیحات با یک آپاستروف ساخته می شود درحالی که بلوک های توضیحات برنامه با /’ شروع و با /’ پایان می یابند.
FreeBasic جانشین زبان برنامه نویسی کیو بیسیک می باشد. طی گسترش آن تغییراتی داده شد تا آن را با تسهیلات نوین سازگار کند و ویژگی های برنامه نویسی پیشرفته را آسان سازد. به منظور توسعهی کامپایلر، GCC موافق و همچنین حفظ توانایی استفاده از زبان سازگار کیو بیسیک مجموعه گزینهٔ –lang ساخته شد. هنگامی که مجموعه زبان FB را انتخاب می کنیم(-lang fb به عنوان آرگومان خط فرمان)، تمامی ویژگی های جدیدی که FreeBasic پیشنهاد می کند موجود می باشد و ویژگی های هکیش از کیو بیسیک که با شیوه های نوین برنامه نویسی سازگار بودن پذیرفته نمی شود. مجموعه زبان FB-Light (-lang fblight) دسترسی به بیشتر ویژگی های جدید و غیر شئ گرایFreeBasic را مهیا می سازد، اما سبک برنامه نویسی شبیه نسخه های قدیمی بیسیک را می پذیرد. قوانین نحو، مانند پذیرفتن متغیرهای ضمنی، پسوندها، GOSUB / RETURN، برچسب های عددی و … دراین این گزینهٔ lang مجاز می باشد. مجموعه زبان QB (lang qb) شبیه به lang fb می باشد اما بیشتر روی تکرار شبیه رفتار کیو بیسیک متمرکز شده است. Lang qb برای ساده سازی اجرای برنامه هایی که در اصل برای کیو بیسیک نوشته شده اند طراحی شده است و در حالت هایی که lang fbtile به اندازهٔ کافی سازگار نیست مفید می باشد.
مایکروسافت اسمال بیسیک، یک نسخه ساده شده ای از زبان برنامه نویسی بیسیک است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است. این زبان دارای حداقل مفاهیم برنامه نویسی است و مایکروسافت ادعا می کند که برای آموزش زبان نویسی به افراد تازه کار مناسب است. این زبان تنها دارای ۱۴ کلمه کلیدی است و محیط کار آن هم تازه کارپسند بوده و دارای نمای ساده و واضحی است. در این زبان برنامه نویسی امکان پیاده سازی انواع الگوریتم های محاسباتی، محاسبات عددی، شرط ها و ساختارهای حلقه تکرار، زیر برنامه ها، آرایه ها، برنامه های متنی، گرافیکی و رابط های گرافیکی وجود دارد.
سایت رسمی
وبلاگ رسمی
اصول برنامه نویسی, یک کتاب در مورد مفاهیم پایه برنامه نویسی با استفاده از اسمال بیسیک (انگلیسی)
خودآموزهای برنامه نویسی اسمال بیسیک برای کودکان و بزرگسالان (انگلیسی) by Kidware Software & Computer Science for Kids
آشنایی با اسمال بیسیک discussion with Vijaye Raji and Robert Hess on SmallBasic
اسمال بیسیک در ابتدا در سال ۲۰۰۸ توسط مایکروسافت معرفی شد و در سال ۲۰۱۱ در فضای وب در سایت MSDN منتشر شد که به همراه خود دارای یک برنامه آموزشی کامل، یک راهنمای شروع به کار و چند کتاب الکترونیک است.
مایکروسافت اسمال بیسیک در آزمایشگاه های مایکروسافت طراحی شده و به عنوان یک پیش نمایش تکنولوژی در اکتبر ۲۰۰۸ منتشر شد. مخاطبان این زبان، تمام افرادی است که قصد شروع یادگیری برنامه نویسی را دارند که هم شامل کودکان و هم بزرگ سالان است. اسمال بیسیک به دانش آموزان کمک می کند که پایه های برنامه نویسی را یاد بگیرند و سپس برای یادگیری بیشتر به ویژوال بیسیک مهاجرت کنند.
اولین آزمایش ها به طور مؤفقیت آمیز با تعدادی از دانش آموزان دوره راهنمایی، که اکثراً فرزندان کارکنان مایکروسافت بودند، انجام شد. اسمال بیسیک همچنین به طور مؤفقیت آمیز به ۲۵ دختر دبیرستانی هم آموزش داده شد.
ویژوال بیسیک (به انگلیسی: Visual Basic) توسعه یافته زبان برنامه نویسی بیسیک می باشد. بیسیک توسط پروفسور جان کمنسی و توماس کرتز از کالج دارتموث برای نوشتن برنامه های ساده ایجاد شد. طراحی آن از اواسط دهه ۱۹۶۰ آغاز گردید.
ویژوال بیسیک به دلیل خاصیت (Native Code) جز معدود زبان برنامه نویسی هست که فایل خروجی آن بدون هیچ گونه نیازی به نرم افزار جانبی قابلیت اجرا بر روی تمامی نسخه های سیستم عامل های ویندوز را دارد، از ویندوز ۳ تا ویندوز ۱۰
حجم برنامه های خروجی تولید شده توسط کامپایلر بسیار کم حجم است؛ که در خام ترین حالت ۱۲ کیلوبایت است.
تنها زبان برنامه نویسی که قابلیت کار با مجموعه آفیس ویندوز را دارد.
ویژوال بیسیک تا نسخه ۳ به صورت ۱۶ بیتی بود. از نسخه ۵ به بعد فقط ویرایش ۳۲ بیتی آن ارائه شد. (نسخه ۴ هم به صورت ۱۶ بیتی و هم به صورت ۳۲ بیتی عرضه شده بود)
ویژوال بیسیک از نسخه ۶ به بعد بر پایه چارچوب دات نت (NET.) ارائه شد.
اگر چه با ظهور ویژوال بیسیک دات نت اکثر برنامه نویسان ویژوال بیسیک ۶ به آن گرویدند، ولی نسخه ۶ همچنان طرفداران ویژهٔ خود را جهان دارد که تاکنون در بین کلی از زبان های برنامه نویسی یک مورد خاص به حساب می آید.
محیط برنامه نویسی کیو بیسیک یک محیط یکپارچهٔ توسعه (IDE) به همراه یک مفسر است. این محیط مجتمع بر اساس زبان برنامه نویسی کوئیک بیسیک طراحی شده است. این برنامه تقریباً تحت تمامی نسخه های سیستم عامل DOS و بیش تر نسخه های ویندوز شامل ویندوز ۹۵ و ویندوز ۹۸ و ویندوز ME و برخی نسخه های لینوکس و فری بی اس دی کار می کند. این زبان برنامه نویسی برخلاف نسخه های پیشین بیسیک و البته همانند کوئیک بیسیک، یک زبان برنامه نویسی ساخت یافته است و از ساب روتین ها و حلقه ها پشتیبانی می کند. دستورهایی که بر اساس شماره خطوط کار می کنند در این زبان تا حدی پشتیبانی می شود. اما با توجه به بدفرم بودن این دستورها، نمونه جدید دستورهای برچسب گذاری خطها (Line Labels) به این زبان اضافه شدند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بیسیک در دانشنامه آزاد پارسی

بِیْسیک (BASIC)
بِیْسیک
به معنای یک زبان همه منظوره برای افراد مبتدی است و نوعی زبان برنامه نویسی سطح بالا که در اواسط دهه ۱۹۶۰ توسط جان کمنی و توماس کورتز در کالج دارتموث تولید شد. این زبان، یکی از زبان هایی است که یادگیری آن بسیار آسان است.

بیسیک را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بیسیک   • مفهوم بیسیک   • تعریف بیسیک   • معرفی بیسیک   • بیسیک چیست   • بیسیک یعنی چی   • بیسیک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بیسیک
کلمه : بیسیک
اشتباه تایپی : fdsd;
عکس بیسیک : در گوگل


آیا معنی بیسیک مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )