انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 919 100 1

معنی بیمارستان در لغت نامه دهخدا

بیمارستان. [ رِ ](اِ مرکب ) (از: بیمار + َِسْتان ، ادات مکان ) خانه وعمارتی که سلاطین در بعضی شهرها بسازند و بیماران راآنجا طبیب دیوانی معالجت نماید و آن را بیمارسان و مارستان نیز گویند. (از انجمن آرا). بیمارخانه. مارستان. (آنندراج ). عمارت و خانه ای که جهت بیماران بنا شده و در آنجا بیماران بی بضاعت و بی کس را پذیرفته مجاناً و بلاعوض آنان را تداوی کرده و دوا و غذا میدهندو پرستاری میکنند. (از ناظم الاطباء). دارالشفاء. دارالمرضی. مریضخانه. (یادداشت مؤلف ) (دهار) : و بیمارستان عضدی هست اما بخلل شده است. (فارسنامه ٔ ابن البلخی ص 133). و جامع و بیمارستان نیکو ساخته اند (در فیروزآباد). (فارسنامه ٔ ابن البلخی ص 139).

معنی بیمارستان به فارسی

بیمارستان
جائی که بیماران راپرستاری ومعالجه میکنند
( اسم ) جایی که بیماران را در آنجا نگاهداری و معالجه کنند مریضخانه دارالشفائ
بیمارستانی در بغداد که تا حدود سال ۶۳٠ ه. ق . بر پا و دایر بوده است . در وقت محاصره بغدادبه دست مغول در ۶۵۶ خود عمارت بیمارستان بیمارستان گویا بر پا بوده ولی ظاهرا دیگر مریضخانه نبوده است . در حدود ۷۳٠ یعنی هنگام سفر ابن بطوطه به بغداد بیمارستان عضدی به کلی خراب و فقط آثار دیوان او باقی بوده است و امروزه ابدا اثری از بیمارستان عضدی باقی نیست
ابو محمد بن عبدالباقی . رجوع به ابو محمد بن عبدالباقی بغدادی در همین لغت نامه شود .

معنی بیمارستان در فرهنگ معین

بیمارستان
(رِ) (اِمر.) جایی که بیماران را در آنجا بستری و معالجه کنند، مریض خانه .

معنی بیمارستان در فرهنگ فارسی عمید

بیمارستان
جایی که بیماران را پرستاری و معالجه می کنند، مریض خانه، بیمارخانه.

بیمارستان در دانشنامه اسلامی

بیمارستان
بیمارستان _ که در زبان عربی به آن مستشفی میگویند _ محلّ نگهداری و درمان بیماران است و از آن به مناسبت در باب زکات یاد شده است.
از جمله مصارف زکات، سبیل اللّه است که مراد از آن مصالح عمومی مسلمانان می باشد، همچون ساختن مسجد، بیمارستان و مانند آن دو. در نتیجه هزینه کردن زکات برای احداث، توسعه و تعمیر بیمارستانی که در خدمت مسلمانان است جایز می باشد.
این بیمارستان یکی از بیمارستان های قدیمی دمشق است که به وسیله «سلطان نورالدین محمود زنگی شهید» در سال 549 هجری ساخته شد. در آن مدرسه ای به نام «دینسریه» وجود داشته که علمای طب در آنجا به تدریس می پرداخته اند.
از بزرگانی که نام آنان به عنوان استاد طب در این بیمارستان ذکر شده می توان به ابن سینا، پزشک و فیلسوف شهیر ایرانی و زهراوی اشاره داشت.
از داخل بازار حمیدیه نیز به آن راه است. کوچه ای که از بازار حمیدیه بدان منتهی می شود در سمت چپ کسی است که از جامع اموی وارد بازار می شود. بیمارستان در حدود یکصد متری این کوچه و در سمت چپ قرار دارد. گنبدی به رنگ قرمز و بسیار کوچکی دارد که ابعاد هندسی به آن داده اند.
اصغر قائدان ، اماکن سیاحتی و زیارتی دمشق، نشر مشعر، تهران ، پاییز 1388، ص 56.

بیمارستان در دانشنامه ویکی پدیا

بیمارستان
بیمارستان یا به فارسی افغانستان شفاخانه نهادی است برای تیمارداری و درمان بیماران که در آن انجام مراقبت و درمان از سوی پزشکان، جراحان، پرستاران، متخصصان و دیگر افراد انجام می گیرد.
در قدیم به بیمارستان، مریضخانه و شفاخانه هم گفته می شد. در منابع قدیم فارسی از واژه هایی چون دارالشفا و بیت الادویه نیز برای نامگذاری بیمارستان استفاده می شده است.
بیمارستان ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
بیمارستان (فیلم ۱۹۷۰)
بیمارستان (فیلم ۱۹۷۱)
بیمارستان (فیلم ۲۰۱۳)
بیمارستان (انگلیسی: Hospital) فیلمی مستند به کارگردانی فردریک وایزمن است که در سال ۱۹۷۰ منتشر شد. این فیلم روایت مستندی از فعالیت های روزمره مردم در بیمارستان متروپولیتن نیویورک با تأکید بر بخش اورژانس و درمانگاه سرپایی آن است. در سال ۲۰۱۶، این فیلم برای نمایش در بخش کلاسیک های کن جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ انتخاب شد.
«بیمارستان» (انگلیسی: The Hospital) یک فیلم در سبک درام به کارگردانی آرتور هیلر است که در سال ۱۹۷۱ منتشر شد.
این فیلم برنده جایزه بهترین فیلم نامه اسکار (۱۹۷۱)، گلدن گلوب (۱۹۷۱) و بفتا (۱۹۷۲) بوده است.
بیمارستان یک فیلم ترسناک محصول سال ۲۰۱۳ میلادی که حاصل همکاری دو کارگردان به نام های تامی گلدن و دانیل امری تیلور است. نسخه های محدودی از آن در مارس ۲۰۱۳ در آمریکا توزیع شد. این فیلم پس از اکرانش، در جشنواره های مختلف فیلم ترسناک و همچنین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد.
مختصات: ۳۰°۱۸′۳۷″ شمالی ۴۸°۱۸′۲۳″ شرقی / ۳۰.۳۱۰۲۷۳° شمالی ۴۸.۳۰۶۵۲۵۴° شرقی / 30.310273; 48.3065254
بیمارستان هفده شهریور مربوط به دوره پهلوی است و در آبادان، ابتدای جاده خسروآباد، روبروی مخازن صنعت نفت واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۲۴۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
بیمارستان ۲۲ بهمن واقع در استان خوزستان، شهرستان مسجدسلیمان بیمارستانی است درمانی و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و با ۱۵۰ تخت ثابت که در سال ۱۳۳۸ شمسی تاسیس گردید.نام قدیم این بیمارستان شیر وخورشید بود که بعد از انقلاب به ۲۲بهمن تغییر نام پیدا کرد.
هم اکنون این بیمارستان دارای بخش های اورژانس، داخلی، اطفال، جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی، CCU، ICU، چشم، ENT، ارتوپدی، ارولوژی، قلب، اتاق عمل، پست پارتوم و دیگر واحدهای پاراکلینیکی و درمانگاهی می باشد.
بیمارستان ۵۷۳۵۷ (به انگلیسی: 57357 Hospital) بیمارستانی در مصر است که در ۲۰۰۷ میلادی ساخته شد.
بیمارستان ۵۷۸ ارتش واقع در استان خوزستان، شهرستان اهواز بیمارستانی است نظامی و درمانی و وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران با ۱۰۰ تخت ثابت که در سال ۱۳۴۳ در کنار پادگان لشکر ۹۲ زرهی با یک ساختمان قدیمی تاسیس گردید. و دارای بخش های اورژانس، داخلی و کلیه واحدهای پاراکلینیک و درمانگاهی می باشد.
بیمارستان ۵۸۰ ارتش واقع در استان خوزستان، شهرستان دزفول بیمارستانی است نظامی وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران با ۳۰ تخت ثابت که در سال - شمسی تاسیس گردید.
هم اکنون این بیمارستان دارای بخش های اورژانس، داخلی، جراحی عمومی، اتاق عمل و واحدهای پاراکلینیک و درمانگاهی می باشد.
بیمارستان آبرن (به انگلیسی: Auburn Hospital) بیمارستانی مدیکر در شهر سیدنی استرالیا است و دارای ۱۵۵ تخت است.
مختصات: ۳۱°۲۰′۱۵.۵۱″ شمالی ۴۸°۳۸′۱۵.۱۸″ شرقی / ۳۱.۳۳۷۶۴۱۷° شمالی ۴۸.۶۳۷۵۵۰۰° شرقی / 31.3376417; 48.6375500
بیمارستان آپادانا، اهواز در اتوبان قدس اهواز واقع شده و بیمارستانی خصوصی – درمانی است که در سال ۱۳۵۳ باظرفیت ۶۰ تخت ثابت، تأسیس و در حال حاضر ۳۳ تخت دایر دارد.
بیمارستان آت ایون (به انگلیسی: Aut Even Hospital) بیمارستانی خصوصی در ایرلند است که در ۱۹۱۲ میلادی ساخته شد.
بیمارستان آتیه بیمارستان تخصصی با ظرفیت ۳۵۰ نفری در ناحیه شمالی شهرک غرب در کلان شهر تهران است.
بیمارستان آدک (به انگلیسی: ADK Hospital) بیمارستانی همگانی در شهر ماله مالدیو است که در ۱۹۸۷ میلادی ساخته شد و دارای ۵۰ تخت است.
مختصات: ۳۵°۴۲′۲۰.۲″ شمالی ۵۱°۲۵′۴۷.۶″ شرقی / ۳۵.۷۰۵۶۱۱° شمالی ۵۱.۴۲۹۸۸۹° شرقی / 35.705611; 51.429889
بیمارستان آراد بیمارستانی خصوصی-درمانی در شهر تهران و در خیابان سمیه (خیابان ثریای سابق) است که در اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۳ گشایش یافته و هم اکنون جزو بیمارستان های درحال کاربری ۲۴ ساعته است.
بیمارستان آرو لیک (به انگلیسی: Arrow Lakes Hospital) بیمارستانی در کانادا است و دارای ۱۴ تخت است.
بیمارستان آرویو گراند کامیونیتی (به انگلیسی: Arroyo Grande Community Hospital) بیمارستانی خصوصی، مدیکر در شهر آرویو گراند، کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا است و دارای ۶۵ تخت است.
مختصات: ۳۱°۲۱′۱۰.۸۵″ شمالی ۴۸°۴۱′۲۱.۱۸″ شرقی / ۳۱.۳۵۳۰۱۳۹° شمالی ۴۸.۶۸۹۲۱۶۷° شرقی / 31.3530139; 48.6892167
بیمارستان آریا اهواز در شهرستان اهواز واقع شده و بیمارستانی خصوصی – درمانی است که در سال ۱۳۴۸ باظرفیت ۱۰۰ تخت ثابت، تأسیس و در حال حاضر ۸۷ تخت دارد. در سال ۱۳۸۹ مکان بیمارستان به خیابان ۱۷ شرقی کیانپارس انتقال داده شد و در سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ عنوان " درجه یک" از واحد اعتبار بخشی وزارت بهداشت گردید.این مرکز درمانی، با ۱۵۰۰۰ متر مربع زیربنا، بزرگترین بیمارستان خصوصی جنوب غرب کشور است و بیماران مختلفی از اهواز، شهرستانهای خوزستان، استانهای مجاور و نیز از کشور عراق به این بیمارستان مراجعه مینمایند. تعداد مراجعین اورژانس در سال ۹۴ قریب به ۷۰ هزار نفر بوده است.بخشهای موجود در این بیمارستان عبارتند از: اورژانس، داروخانه، زایشگاه و رادیو لوژی به صورت شبانه روزی؛ بخشهای ویژه ی سی سی یو، آی سی یو و اِن آی سی یو مجموعا دارای ۲۶ تخت فعال؛ بخشهای تخصصیِ داخلی (داخلی، عفونی، نورولوژی)، جراحی مردان و جراحی زنان (جراحی عمومی، ارولوژی، ارتوپدی، نوروسرجری، زنان و زایمان)، هماتولوژی و انکولوژی، مادران و نوزادان
بیمارستان آسونتا (به انگلیسی: Assunta Hospital) بیمارستانی خصوصی در مالزی است که در ۱۹۵۷ میلادی ساخته شد و دارای ۳۵۰ تخت است.
بیمارستان آقاخان ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
بیمارستان آقاخان (دارالسلام)
مرکز مراقبت های مادران و کودکان آقاخان
بیمارستان زنان آقاخان
بیمارستان آقاخان کیسومو
بیمارستان آقاخان مومباسا
بیمارستان دانشگاه آقاخان کراچی
بیمارستان دانشگاه آقاخان نایروبی
Prince Aly Khan Hospital, Mumbai
تخت بیمارستان تخت خوابی است که ویژهٔ بیماران بستری شده در بیمارستان یا دیگر کسانی که به مراقبت های پزشکی نیاز دارند، طراحی شده است. این تخت ها ویژگی های خاصی دارند که سبب می شوند تا بیمار در شرایط تندرستی مناسبی باشد و احساس راحتی کند.
تخت های با ریل های کناری قابل تنظیم، برای نخستین بار در انگلستان و در بین سال های ۱۸۱۵ و ۱۸۲۵ ساخته شدند.
"سیستم اطلاعات بیمارستان" به {انگلیسی|Hospital Information System} به معنای پیاده سازی یکپارچه تولید اطلاعات لازم برای مدیریت تمامی فعالیت های مربوط به سلامت، از قبیلبرنامه ریزی، نظارت، هماهنگی و تصمیم گیری است. پشتیبانی از فعالیت های بیمارستان در سطوح کاربردی، تاکتیکی واستراتژیک است، وظیفهHIS جمع اوری و ذخیره با استفاده از کامپیوترو وسایل ارتباطی است.هدف از HIS استقرار یک سیستم پردازش، بازیابی وارتباط دادن مراقبت بیمار واطلاعات اداری برای تمامی فعالیت های مربوط به بیمارستان است. در یک سیستم اطلاعات بیمارستانی، داده هاباید به صورت منسجم در ذخیره شوند و در دسترس کاربران مجاز، در محل و در زمانی که داده ها مورد نیاز است و در فرمتی که با نیازهای خاص کاربر منطبق باشد، قرارداده شوند. به طور کلی موارد زیر اهداف چنین سیستمی هستند :
استفاده موثرتراز منابع محدودی که برای مراقبت از بیمار در دسترس هستند.
گسترش این سیستم در دهه ۹۰ در جوامع مختلف از جمله ایران اهمیت و جایگاه آن را بیشتر روشن می نماید .پیاده سازی این سیستم در بیمارستان های مناطق مختلف کشور بیانگر فراهم شدن زیرساخت فرهنگی، تکنولوژی مناسب جهت ایجاد و تکمیل سیستم های بهداشتی مطابق بااستانداردهای جهانی است. در سال های اخیر با پیشرفت سریع تکنولوژی "HIS" صورت جدیدتری به خود گرفته که نه تنها از مقوله مدیریتی بلکه از مقوله بالینی مورد توجه بسیار قرار گرفته است .وجود تجهیزات مجهز به امکانات کامپیوتری کلینیکی و همچنین نر م افزارهای طراحی شده مخصوص بخشهای کلینیکی و پاراکلینیکی و استفاده جوامع پیشرفته پزشکی از این گونه نرم افزارها و استفاده از آن در ارتباطات بین المللی و لزوم حفظ محرمانگی و، در حیطه HIS موجب شده که این مجموعه پیچیده اطلاعات و فناوری به سمت معماری اطلاعات یکپارچه پیش رود.
بهبود کیفیت خدمت رسانی به بیمار
مراحل اصلی فرایند پیاده سازی "HIS" شامل موارد زیر است:
پشتیبانی از تحقیق
پشتیبانی از آموزش
این شناخت معمولاً توسط مصاحبه با افراد که معمولاً از مدیران شروع می شود صورت می گیرد . ابتدا بر اساس فرمهای طراحی شده با تک تک افراد مصاحبه شده و خواستها و دیدگاهها معلوم می شود و سپس فرم مورد نظر توسط سیستم تکمیل می شود هدف در این قسمت پیدا کردن تمام روابط در یک قسمت و روابط با قسمتهای دیگر سازمان است . هر فرد تحلیلگر پس از مصاحبه در این مرحله باید در جمع آوری اطلاعات دقت کافی داشت چون هر گونه اشتباه در این مرحله موجب وقفه در مراحل بعدی می شود . بعد از انجام این مرحله تمام سیستم ها و زیر سیستم ها مشخص می گردد و ارتباط بین آنها نیز مشخص می شود و نهایتاً نمودار گردش دادهData Flow Diagram) ، DFD) می آید.
در مرحله شناخت نقاط ضعف سیستم با استفاده از چارت های طراحی شده مشخص می گردد .این امکان وجود دارد که یک سری ارتباطات اضافی وجود داشته باشد که با یک طراحی جدید این ارتباطات حذف شود و یا بالعکس . در این مرحله تیم تحلیل گر با استفاده از چارت های قبلی در جهت بهینه سازی سیستم موجود و رفع اشکالات چارت های مرحله قبلی را دوباره طراحی می کنند .
با استفاده از چارتهای مرحلة تجزیه و جدولهای اطلاعاتی طراحی می شوند . در این جداول تعداد فیلدها، روابط هر جدول با جداول دیگر . . . . مشخص می گردد . در این مرحله به طور کلی ورودی های سیستم، خروجیها و تمامی اطلاعاتی که باید برای برنامه نویس معلوم باشد مشخص می گردد
با استفاده از روابط به دست آمده و جدولهای مشخص شده تیم نرم افزاری با انتخاب زبان برنامه نویسی و سیستم عاملی که جوابگوی نیازها باشد شروع به برنامه نویسی و پیاده سازی می کنند . باید توجه داشت که در هر مرحله از مراحل فوق مستندات جمع آوری شده با مدیران قسمت بررسی می شود تا هیچ اشتباهی در پیادهسازی بعدی وجود نداشته باشد
رشته مهندسی بیمارستان برای آشنایی مهندسان با تخصص طراحی و ساخت بیمارستان ها توسط وزارت بهداشت ایجاد شده است. در سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار در کشور آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی بیمارستان از طریق کنکور ارشد وزارت بهداشت برگزار شد و دانشگاه های علوم پزشکی ایران (دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی) و علوم پزشکی اصفهان هرکدام به تعداد ۵ نفر در این رشته دانشجو پذیرفتند. دانش آموختگان رشته های مهندسی معماری، عمران و شهرسازی مجاز به شرکت در این آزمون بودند. اما در آزمون امسال تغییراتی در منابع آزمون، دروس و همچنین رشته های مجاز به شرکت در آزمون به وجود آمده است. در سال ۱۳۹۴ کنکور این رشته به طور مشترک توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار شد که دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علم و صنعت ایران اقدام به اعلام ظرفیت پذیرش نمودند. در سال تحصیلی 94-95 تنها دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران پذیرایی دانشجویان ارشد مهندسی بیمارستان می باشد .
در سال 1394 فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و یا بالاتر رشته های مهندسی عمران،معماری،شهرسازی،مکانیک،مهندسی پزشکی مجاز به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی بیمارستان شدند
واژه شناسی:
هتل hotel از واژه فرانسوی hôtel گرفته شده است که خود برگرفته از hôte به معنای میزبان است. hôtel در فرانسه اشاره به ساختمانی می کند که بازدید  کننده زیادی داشته باشد. اما با ورود این واژه به زبان انگلیسی و سپس گسترش آن به سایر زبانها، معنای کاربردی هتل دگرگون شده و امروزه به نوع خاصی از مکانهای اقامتی برای مسافران اطلاق می شود.
بیمارستان یا به فارسی افغانستان شفاخانه نهادی است برای تیمارداری و درمان بیماران که در آن انجام مراقبت و درمان از سوی پزشکان، جراحان،پرستاران، متخصصان و دیگر افراد انجام می گیرد.
در قدیم به بیمارستان، مریضخانه و شفاخانه هم گفته می شد. در منابع قدیم فارسی از واژه هایی چون دارالشفا و بیت الادویه نیز برای نامگذاری بیمارستان استفاده می شده است.
هتل بیمارستان یک موضوع به نسبت جدید در معماری به شمار می آید که با توجه به امکانات و خدماتی که می تواند به مردم ارائه دهد، نیاز آن در معماری بین الملل احساس می شود. هتل بیمارستان می تواند امکان همراهی افراد خانواده و خویشاوندان و اقامت آنها در کنار بیمار را به عنوان عامل مثبتی در روند بیماری و تسریع بهبودی بیمار فراهم نماید. این امکان با توجه به طراحی ویژه بیمارستان، الگوبرداری از معماری هتل ها و... میسر می گردد.
مبرهن است، احساس راحتی که اقامت در هتل به بیماران می دهد، اقامت در بیمارستان نمی تواند ایجاد کند. در این راستا طراحان بیمارستان می توانند از طراحان هتل نکات بسیاری بیاموزند. به عنوان مثال، طراحی بیمارستان می تواند از طبیعت و رنگها الهام بگیرد و یا به سمت مدیریت اطلاعات میل کند
علاوه بر آن، هتل بیمارستان قادر به ارائه خدمات درمانی بالینی نیز می باشد، و بیماران می توانند دوران نقاهت را در آن طی کنند. با توجه به هزینه بالای تخت های بیمارستانی، این موضوع علاوه بر صرفه جویی در هزینه های بیمار، می تواند کمبود تخت های بیمارستانی را نیز جبران نماید.
واقعیت آن است که با یک طراحی هوشمندانه نه تنها می توان به درمان با کیفیت بالاتر کمک نمود، بلکه می توان بیمارستان هایی با هزینه های کمتر ساخت، جراحی و درمان ایجاد کرد.
اتاق های خصوصی با اندازه مناسب نه تنها خطر عفونت را کاهش می دهند، بلکه فضای ساکت مورد نیاز درمان و بهبودی بیمار را نیز فراهم می کنند. در نظر گرفتن ناحیه ای برای خانواده (family zone) در درون اتاق ها، موجب می شود که اعضای خانواده بتوانند در تمام طول درمان بیمار، بدون تداخل در کار پرستارها و سایر تیم درمان، با بیمار همراه باشند. همراهی خانواده می تواند در بهبود ایمنی بیمار نقش داشته باشد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های بیمارستان

بیمارستان یا شفاخانه
• «یک تختِ بیمارستان ، یک تاکسیِ پارک شده است که تاکسیمترشِ نایستاده و می رود!». -> گروچو مارکس
• «یک کلیسا ، بیمارستانی برای گناهکاران است نه موزه ای برای قدّیسان.» -> پاولین فیلیپس

بیمارستان در جدول کلمات

بیمارستان
هروانه
بیمارستان تهران
اراد
بیمارستان کوچک
درمانگاه
تخت روان بیمارستان ها
برانکار
در بیمارستان خدمت می کند
جوان, نرس
فاز اول بیمارستان امام حسین (ع) با حضور مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری در این استان افتتاح شد
بوشهر
آنکه به علت بیماری در بیمارستان می خوابد
بستری

معنی بیمارستان به انگلیسی

hospice (اسم)
منزل ، نوانخانه ، خسته خانه ، بیمارستان ، اسایشگاه
clinic (اسم)
درمانگاه ، مطب ، بیمارستان
hospital (اسم)
بیمارستان ، مریضخانه
wardroom (اسم)
بیمارستان ، اطاق افسران

معنی کلمه بیمارستان به عربی

بیمارستان
دار العجزة , عيادة , مستشفي
سيارة الاسعاف
بنظام
ادخل المستشفي

بیمارستان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی بیمارستان

Mobina ١٥:٣١ - ١٣٩٦/٠٤/٢٤
Hospital
|

محمد رحیمی ١٦:٤٣ - ١٣٩٨/٠٢/١٨
هروانه
|

پیشنهاد شما درباره معنی بیمارستاننام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

aliasghar modaberzadeh > School bag
ایلکا > اردلانی
زندی > اردلان
رضا > الیکایی
محمد > ایلیکا
غضنفر > پريز
نورالله > هارای
عبدالرحمن > طایفه ملازهی

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• لیست کامل پزشکان بیمارستان میلاد   • بیمارستان های تامین اجتماعی تهران   • خدمات دندانپزشکی بیمارستان میلاد   • نوبت دهی بیمارستان فارابی   • لیست پزشکان بیمارستان میلاد   • آزمایشگاه بیمارستان میلاد   • نوبت دهی بیمارستان میلاد تهران   • هزینه دندانپزشکی بیمارستان میلاد   • معنی بیمارستان   • مفهوم بیمارستان   • تعریف بیمارستان   • معرفی بیمارستان   • بیمارستان چیست   • بیمارستان یعنی چی   • بیمارستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بیمارستان
کلمه : بیمارستان
اشتباه تایپی : fdlhvsjhk
آوا : bimArestAn
نقش : اسم
عکس بیمارستان : در گوگل


آیا معنی بیمارستان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )