برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1137 100 1

بیژن نعمتی شریف

بیژن نعمتی شریف در دانشنامه ویکی پدیا

بیژن نعمتی شریف
بیژن نعمتی شریف(متولد ۱۳۲۶ قائم شهر - درگذشته مرداد ۱۳۹۱ تهران)، هنرمند مجسمه ساز، نقاش و عروسک ساز
در رشته مجسمه سازی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. وی در سال ۱۳۵۴ در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان طراح و سازنده عروسک های نمایشی استخدام شد.
استاد نعمتی شریف طراحی و ساخت عروسک های ۵۸ پروژه نمایشی و غیر نمایشی برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، صدا و سیما و… را در کارنامه فعالیت های خود ثبت کرده است .
استاد بیژن نعمتی شریف با خدماتی ۳۰ ساله به تئاتر عروسکی در مرکز تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نقاش، مجسمه ساز و استاد دانشگاه، دانشجویان زیادی را با تدریس در مجتمع دانشگاهی هنر، دانشگاه تهران، دانشکده تئاتر و سینما، دانشکده سوره و دانشگاه آزاد آموزش داده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بیژن نعمتی شریف در دانشنامه آزاد پارسی

بیژن نعمتی شریف (قائم شهر 26 آذر 1326ش- تهران ۲۳ مرداد ۱۳۹۱ش)
نقاش، مجسمه ساز و عروسک سازایرانی. او فارغ التحصیل کارشناسی مجسمه سازی از دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران (1352) بود. از فعالیت های مهم او می توان به عضویت در انجمن هنرمندان مجسمه ساز، عضویت در انجمن هنرمندان نقاش، برگزاری 9 نمایشگاه انفرادی در ایران، 14 نمایشگاه گروهی در ایران، چین و... اشاره کرد. او همچنین منتخب چهارمین دوسالانه ی مجسمه سازی ایران (1382) بوده است.
در نوزادی با انتقال پدرش به کرج برای پروژه ی ساخت ذوب آهن کرج، ابتدا مدت کوتاهی در این شهر و سپس با انتقال او به سازمان برنامه و بودجه، در تهران ساکن می شوند.بعد از گرفتن دیپلم طبیعی، در رشته ی مجسمه سازی دانشکده ی هنرهای زیبا پذیرفته می شود (1347). پرویز_تناولی، اردشیر_ارژنگ، ناهید_سالیانی، پرویز کلانتری، مرتضی_ممیز و محمدامین میرفندرسکی (استاد معماری) از جمله استادان، همچنین محمدعلی_مددی، نیره تقوی و مهین_نورماه از جمله هم کلاسی های او در این سال ها بودند. با پایان یافتن تحصیل در دانشگاه (1352) و گذراندن دوره ی خدمت نظام، به عنوان طراح و سازنده ی عروسک های نمایشی به استخدام کانون_پرورش_فکری_کودکان_و_نوجوانان درآمد. اگر پیش از این عروسک هایی را که می ساخت، صرفاً تزئینی یا جهت سرگرمی بودند، بعد از این عروسک هایش مشخصاً نمایشی و بیش تر در ارتباط با تئاتر کودکان بودند. دامنه ی کارهای بیژن نعمتی شریف رفته رفته از عروسک سازی فراتر رفت و علاوه بر آن، به طراحی صحنه برای تئاتر، و طراحی غرفه برای کانون پرورش فکری...، شهرداری، رادیو و تلویزیون و... پرداخت. همکاری با "مرکز سرگرمی های سازنده" و ساخت عروسک های محلی ایران، از روی طرح هایی که پرویز کلانتری برای این منظور تهیه کرده بود، بخش دیگری از کارهای او در این مدت است.
نعمتی شریف، پیش از آن که وارد عرصه ی مجسمه سازی شود، عالم نقاشانه اش را به طور جدی آغاز می کند (1369). یک ضرورت درونی او را به این سمت کشاند. پیش از این، زمانی که دانشجو بود، در ارتباط با فعالیت های تالار قندریز قرار گرفت. ولی این تجربه مثل مجسمه سازی تا سال های زیادی کنار گذاشته می شود. ساختن عروسک های نمایشی برای او آن قدر جاذبه داشت که بر دیگر علایقش فایق آید. هرچند با تأخیری چندساله، اما بالاخره نقاشی ...

ارتباط محتوایی با بیژن نعمتی شریف

بیژن نعمتی شریف را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بیژن نعمتی شریف   • مفهوم بیژن نعمتی شریف   • تعریف بیژن نعمتی شریف   • معرفی بیژن نعمتی شریف   • بیژن نعمتی شریف چیست   • بیژن نعمتی شریف یعنی چی   • بیژن نعمتی شریف یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بیژن نعمتی شریف
کلمه : بیژن نعمتی شریف
اشتباه تایپی : fdCk kuljd avdt
عکس بیژن نعمتی شریف : در گوگل

آیا معنی بیژن نعمتی شریف مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )