برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1211 100 1

بیکاری اصطکاکی

بیکاری اصطکاکی در دانشنامه ویکی پدیا

بیکاری اصطکاکی
بیکاری اصطکاکی، (به انگلیسی: Frictional unemployment) حاصل از فاصله زمانی مورد نیاز برای تربیت نیروی کار، برای استخدام در صنعت خاصی است. از آنجایی که پیوستن به صنعت جدید برای کار یا جابجایی بین صنایع توسط کارگران محتاج به مدت زمانی برای آموزش توانایی های جدید است، بی کاری اصطکاکی همیشه در اقتصاد وجود دارد.
ارزش گذاری اوراق قرضه
مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای
دارایی در خطر
تحلیل بنیادین بازار سرمایه
تحلیل تکنیکی
بیکاری اصطکاکی به علت اینکه هر دو شغل و کارگر ناهمگن هستند و ناسازگاری می تواند بین ویژگی های عرضه و تقاضا حاصل شود وجود دارد. همچنین عدم انطباق می تواند مربوط به مهارت، پرداخت، زمان کار، محل، نگرش، طبع و بسیاری از عوامل دیگر باشد. تازه واردان (از قبیل فارغ التحصیلی دانش آموزان) و تازه واردان (از قبیل خانه سازان سابق) نیز می توانند طلسم بیکاری اصطکاکی را تجربه کنند. کارگران و همچنین کارفرمایان سطح خاصی از ناقص بودن، ریسک یا مصالحه را قبول می کنند، اما معمولاً حق ندارند؛ آن ها برخی از زمان و تلاش برای پیدا کردن یک مسابقه را سرمایه گذاری می کنند. این در واقع برای اقتصاد مفید است، زیرا منجر به تخصیص بهتر منابع می شود. با این حال، اگر جستجو طول می کشد بیش از حد طولانی و ناسازگار بیش از حد مکرر، اقتصاد رنج می برد، از آنجا که برخی از کار نمی کند انجام شود؛ بنابراین، دولت ها به دنبال راه هایی برای کاهش بیکاری غیرضروری بیکاری هستند.
بیکاری اصطکاکی مرتبط با مفهوم اشتغال کامل است و همسو با آن است، چرا که هر دو دلایل اینکه اشتغال کامل را هرگز به دست نیاورید، مطرح می شود. اصطکاک در بازار کار گاهی با منحنی باریک و منحنی محدب نشان می دهد که رابطهٔ ثابت بین نرخ بیکاری در یک محور و نرخ خالی در دیگری نشان داده شده است. تغییرات در عرضه یا تقاضا برای جنبش های کار در طول این منحنی. افزایش در اصطلاح بازار کار منحنی را به بیرون تغییر می دهد و بالعکس. فرم بلند مدت بیکاری اصطکاکی بیکاری ساختاری است که بسیار مشابه است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بیکاری اصطکاکی

بیکاری اصطکاکی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بیکاری اصطکاکی   • مفهوم بیکاری اصطکاکی   • تعریف بیکاری اصطکاکی   • معرفی بیکاری اصطکاکی   • بیکاری اصطکاکی چیست   • بیکاری اصطکاکی یعنی چی   • بیکاری اصطکاکی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بیکاری اصطکاکی
کلمه : بیکاری اصطکاکی
اشتباه تایپی : fd;hvd hwx;h;d
عکس بیکاری اصطکاکی : در گوگل

آیا معنی بیکاری اصطکاکی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )