برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1317 100 1

تاشار

معنی تاشار در لغت نامه دهخدا

تاشار. (اِخ ) ده کوچکی است از دهستان دلفارد بخش ساردوئیه ٔ شهرستان جیرفت ، واقع در 46هزارگزی جنوب خاوری ساردوئیه و 9هزارگزی خاور راه مالرو جیرفت به ساردوئیه. دارای 10تن سکنه میباشد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 8).

تاشار. (اِخ ) دهی از بخش ایذه ٔ شهرستان اهواز واقع در 21هزارگزی شمال باختری ایذه ، کنار راه مالرو گل سیاه به ده سید نجف علی. کوهستانی ، معتدل ، دارای 170 تن سکنه میباشد. آب آن از چشمه و قنات ، محصولاتش غلات و تریاک و لبنیات و صیفی است. شغل اهالی آنجا زراعت و گله داری و صنایع دستی زنان ، کرباس بافی است. راه مالرو دارد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 6).

معنی تاشار به فارسی

تاشار
دهی از بخش ایذه شهرستان اهواز .

تاشار در دانشنامه ویکی پدیا

تاشار
تاشار، روستایی از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت در استان کرمان ایران است.
این روستا در دهستان دلفارد قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده است.
تاشار، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ایذه در استان خوزستان ایران است.
این روستا در دهستان پیان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۷۴۶نفر (۴۲۲خانوار) بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تاشار را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

تاشار
تاشار نام روستایی در ۲۰کیلو متری ایذه در۱کیلو متری پیان،با جمعیتی نزیک به ۶هزارنفر/راه ایذه به مسجدسلیمان نیز از این روستا میگذرد.
فرزاد
تاشار روستایی با سابقه تاریخی در شهرستان ایذه مربوط به دوره ساسانیان که خود اهالی خود را از نسل بهرام گور میدانند
و جمعیت روستا بیش از 6 هزار نفر میباشد
و دارای چشمه ی معروفی به همین نام نیز است.
مهندس سعید اکبری
تاشار چشمه ایست با آب زلال که آب شرب بیش از 10000 نفر از جمعیت منطقه پیان را تامین میکند.نام روستای شبکوری بزرگترین روستای شهرستان ایذه در سال ۱۳۹۰ به دلایل مجاورت و علاقه اهالی این روستا به این چشمه به روستای تاشار تغییر یافت.
سروش محمدی
بعد از گذر از حاده پر پیچ خم دره قیرا وارد منطقه ای از بهشت می شویم که نامش تاشار است .این روستا در شمال غربی شهرستان ایذه با فاصله 20کیلومتری واقع شده..چشمه تاشار یکی از خوش گوارا ترین اب منطقه با تامین اب شرب جمعیتی بالغ بر 10000نفر دارای زیبایی خاصی است..این روستا محل تلاقی کلیه اب های فصلی منطقه هر ساله شاهد چندین سیلاب هست..
آرمین
تاشار روستایی است که نزدیک به روستای شب کوری میباشد حدود 10000هزار نفر ازآب آنجااستفاده میکنن درقدیم کسانی که آنجا بودند به آنها لقب تاشار را میدادند الان که الان است فانیلی خودن تاشاری است
احسان محمدی
تاشارروستایی است دراستان خوزستان شهرستان ایذه که تاشار به معنای کوه های تاش یا تیزو چشمه ی آب شیرین داردکه آن هم به همین اصطلاح نامگذاری شده بزرگترین روستای ایذه ومردم آن با حفظ آداب ورسوم اصیل ایل بزرگ بختیاری به حیات خود ادامه میدهند
پیمان محمدی گورویی
روستای تاشاربزرگترین روستای شهرستان ایذه هست. کع ازطریق چشمع معرف این روستانام گذاری شده هست وچندین روستااطراف خودراآب رسانی می کند.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تاشار   • مفهوم تاشار   • تعریف تاشار   • معرفی تاشار   • تاشار چیست   • تاشار یعنی چی   • تاشار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تاشار
کلمه : تاشار
اشتباه تایپی : jhahv
عکس تاشار : در گوگل

آیا معنی تاشار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )