برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1340 100 1

تام سایر

تام سایر در دانشنامه ویکی پدیا

تام سایر
تام سایر (به انگلیسی: Tom Sawyer) نام شخصیتی است که مارک توین نویسنده آمریکایی خلق کرده است. او شخصیت اصلی رمان ماجراهای تام سایر (۱۸۷۶) است و در سه رمان دیگر توین هم حضور دارد:
ماجراهای هاکلبری فین (۱۸۸۴)
تام سایر در خارج (۱۸۹۴)
تام سایر کارآگاه (۱۸۹۶)
او همچنین در سه رمان ناتمام مارک توین، هاک و تام در میان سرخپوستان، توطئه تام سایر و غریبه مرموز نیز حضور دارد.
نام تام سایراحتمالاً از یکی از آشنایان توین در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا گرفته شده است و شخصیت پردازی آن ترکیبی از سه پسربچه است که با توین در کودکی هم مدرسه ای بوده اند.
بسیاری از ماجراهایی که برای تام و دوستانش رخ می دهد به نحوی با رود می سی سی پی در ارتباط است. از آنجا که مارک توین تجربیات فراوانی در قایقرانی بر روی رود می سی سی پی داشته است، چنین برمی آید که این ماجراها دست کم تاحدودی برگرفته از تجربیات شخصی او باشند.
عکس تام سایر
تام سایر شخصیت داستانی خلق شده توسط مارک توین است و ممکن است به یکی از موارد زیر نیز اشاره داشته باشد:
ماجراهای تام سایر
«تام سایر» (انگلیسی: Tom Sawyer (1917 film)) فیلمی در ژانر کمدی-درام به کارگردانی ویلیام دزموند تیلور است که در سال ۱۹۱۷ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جک پیکفورد، آلیو توماس، کلارا هورتون، و ادیث چپمن اشاره کرد.
۱۰ دسامبر ۱۹۱۷ (۱۹۱۷-12-۱۰) (United States)
«تام سایر» (انگلیسی: Tom Sawyer) یک فیلم به کارگردانی جان کرامول است که در سال ۱۹۳۰ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جونیور دورکین، میتزی گرین، جکی کوگان، کلارا بلندیک، و جین دارول ا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تام سایر در دانشنامه آزاد پارسی

تام سایِر (Tom Sawyer)
(یا: ماجراهای تام سایر) رمانی از مارک تواین منتشر شده به انگلیسی در ۱۸۷۶. تواین، داستان خود را از ماجرایی واقعی در نوجوانی اش اتخاذ کرده، با این تفاوت که در شخصیت ها و خصوصیات آن تغییراتی داده است. تام و هک که دوستیِ میانشان عمیق است، شبی در قبرستان دهکده شاهد یک قتل می شوند. نزاعی میان جوی سرخ پوست، دکتر ناحیه و ماف پاتر برسر قیمتی در می گیرد که جو برای نبش قبری مطالبه می کند. دکتر با مشتی پاتر را بیهوش می کند و جو با چاقوی پاتر، دکتر را می کُشد. وقتی پاتر به هوش می آید براثر تلقین های جو خود را قاتل می پندارد. تام که درصدد است پرده از راز این قتل بردارد، درگیر ماجراهایی می شود که او را به هیئت قهرمانی درمی آورد. تواین در این اثر، که از حیث ارزش به پای اثر دیگرش هکلبری فین نمی رسد، سرگذشت شخصیت های داستانش را بهانه ای برای توصیف وجوه گوناگون محیط زندگی دو قهرمان داستان قرار داده است. این دو قهرمان در آثار دیگر تواین، تام سایر: کارآگاه (۱۸۷۸)، هکلبری فین (۱۸۸۵) و تام سایر در خارجه (۱۸۹۴)، نیز حضور دارند. براساس این رمان فیلم های سینمایی و انیمیشن نیز ساخته شده است.

ارتباط محتوایی با تام سایر

تام سایر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تام سایر   • مفهوم تام سایر   • تعریف تام سایر   • معرفی تام سایر   • تام سایر چیست   • تام سایر یعنی چی   • تام سایر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تام سایر
کلمه : تام سایر
اشتباه تایپی : jhl shdv
عکس تام سایر : در گوگل

آیا معنی تام سایر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )